Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Uczmy dzieci zasad bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo dziecka to dla rodzica rzecz najwyższej wagi. Chcemy, aby nasze dzieci znały zasady bezpieczeństwa otaczającego Nas świata i wiedziały jak zachować się w różnych sytuacjach. A jak zrobić to w najlepszy sposób, aby nauka nie była wyłącznie moralizatorskim tonem rodzica? My polecamy do tego audiobook Antosia uczy i ostrzega .

 

Wspólnie z synkiem słuchamy fantastycznych opowiadań o dwóch króliczkach Antosia i Gapciu, które przekazują najmłodszym zasady bezpieczeństwa. Muszę przyznać, że zarówno nam, jak i oczywiście synkowi słucha się tego doskonale, ponieważ głos lektora jest przyjazny, a opowiadania są króciutkie, dzięki czemu synek się nimi nie nudzi.

 

Sytuację o jakich opowiada lektor, to zdarzenia jakie dzieci znają z dnia codziennego. Droga do przedszkola, zakupy z mamą, jazda rowerkiem i wiele innych, dzięki czemu słuchając o nich dużo się uczą.

Nasz synek idąc na spacer, opowiada o tym, jak Antosia mówiła, aby nie wbiegać na ulicę oraz żeby przechodzić po pasach. Stojąc na przejściu dla pieszych bacznie oczekuje na zielone światło. Pomimo, iż my jako rodzice niejednokrotnie opowiadaliśmy mu o zasadach bezpieczeństwa, te usłyszane w bajce dodatkowo uświadamiają go, iż rodzice mają rację - należy uważać. 

Całkiem niedawno będąc z synkiem i jego przyjacielem na rowerkach, posłyszałam jak opowiada koledze, iż nie można szybko jeździć, bo Gapcio nie uważał i miał wypadek. 

Jako mama byłam dumna z synka, że stara się, także rówieśnikom opowiedzieć na co należy uważać. Wiem, że takie być może niepozorne opowiadania mogą bardzo dużo nauczyć, dlatego tak ważne jest to, czego słuchają nasze dzieci. 

 

Ten audiobook to również doskonała alternatywa dla bajek telewizyjnych. W przypadku przygód Antosi i Gapcia dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, przenieść się do fantastycznego świata ulubionych bohaterów.

W historyjkach można usłyszeć wiele odgłosów natury, które działają wyciszająco na dziecko, dlatego my często słuchamy przygód króliczków przed zaśnięciem.

 

Do naszego audiobooka dołączone zostały karty z historyjkami przedstawiającymi bezpieczne i niebezpieczne zachowania króliczków, które są wspaniałym uzupełnieniem słuchowiska. Dzięki nim możemy omawiać z dzieckiem przedstawione sytuację i opowiadać dlaczego króliczki postąpiły właściwie lub dlaczego muszą zmienić swoje zachowanie. 

 

Polecam ten audiobook wszystkim Rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki niemu zasady bezpieczeństwa przyswajają się zdecydowanie łatwiej!

 

 

Więcej informacji o audiobooku znajdziecie na stronie:

https://igo-med.com.pl/pl/p/Przygody-Antosi-i-Gapcia-audiobook/89

 

 

Igom Pracownia Twórczej Edukacji IGOM PRACOWNIA TWÓRCZEJ EDUKACJI

  WWW: https://igom.com.pl/

E-mail: igom.oferty@gmail.com

Telefon: 574 172 111

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl