Wybierz miasto:

Miasto:

Wydawnictwo Adamada - "Dzieciństwo sławnych ludzi" Petra Texlová

Pamiętaj, Ty też jesteś wielkim człowiekiem!!!

 

 

Każdy z nas choć raz w dzieciństwie marzył o tym, żeby zostać jakąś sławną osobą: odkrywcą, piratem, superszybkim szpiegiem, niesamowitym wynalazcą, czy fantastyczną tancerką. Kiedy stajemy się dorośli, zwykle zapominamy o naszych marzeniach z dzieciństwa. Zastanawialiście się kiedyś nad tym o czym marzyli wielcy tego świata? Myślicie o tym, o czym marzą i czego pragną Wasze dzieci? Z pewnością tak!

 

Teraz dzięki "Dzieciństwu sławnych ludzi" P. Texlovej możecie prześledzić dziecięce fascynacje znanych postaci z dziejów ludzkości i wyobrazić sobie wielkich odkrywców, naukowców, twórców jako dzieci!

 

 

 

"Dzieciństwo sławnych ludzi" Petry Texlovej, z ilustracjami: Tomáša Tůmy, w tłumaczeniu: Piotra Salewskiego to nowość Wydawnictwa Adamada. W książce znajdziecie szereg fascynujących, powszechnie znanych postaci. Dowiecie się czym bawili się i co ciekawiło małego Hipokratesa, Leonarda da Vinci, czy Wiliama Szekspira. Usłyszycie o znanej z bajek Pocahontas, poznacie ulubione zabawy W.A. Mozarta, czy fascynację nauką młodego Isaaca Newtona. Razem z Jane Austin dowiecie się jak można sporządzić pióro do pisania z gęsiego pióra, a młody Thomas Edison zaprezentuje przed Wami swój pierwszy skonstruowany model telefonu. Może prześlecie Waszym dzieciom zaszyfrowaną wiadomość alfabetem Morse'a, a może zabawicie się wraz z braćmi Lumière w teatrzyk cieni?

 

 

 

 

Na żądnych przygód młodych czytelników czeka 25 fantastycznych zagadek do rozwiązania! Kto zastanawiał się nad tym, dlaczego woda płynie tylko w dół? Czyje IQ do dziś budzi podziw wśród dorosłych? Kto od małego fascynował się kolorami, a kto wyzwolił kobiety z gorsetów? Usłyszycie o kobietach, które słynęły nie tylko ze swojej urody, czy inteligencji, ale również wsławiły się talentami w dziedzinach: sztuki, literatury, malarstwa, nauki, czy polityki. Poznacie odkrywców-podróżników, eksperymentatorów-wynalazców, śpiewaków, aktorów, kompozytorów, poetów. Ludzi, którzy na przestrzeni tysiącleci zasłynęli ze swojej inteligencji, przemyślności, wyobraźni i talentu. Wszyscy oni byli kiedyś dziećmi...

 

 

Każdy z nas w dzieciństwie marzył by zostać kimś wielkim. I każdy ma prawo do swoich marzeń. Nasze dzieci również. Dzięki historiom z dzieciństwa znanych postaci, nasze dzieci mogą odkryć, że każdy, bez względu na okres historyczny, z jakiego pochodził, narodowość, płeć, czy też miejsce urodzenia, każdy miał swoje marzenia, ulubione zabawki, dziecięcy świat, czerpiący z własnej fantazji. Z lektury tej książki wyłania się obraz świata obfitującego w niezliczoną ilość gier, oryginalnych zabawek, charakterystycznych dla danej epoki. Poznajemy panującą ówcześnie modę, styl życia, społeczne pochodzenie, sposób kształcenia.

 

 

Całości książki dopełniają piękne, kolorowe ilustracje, a zagadki znajdą swoje nietypowe, aczkolwiek bardzo intrygujące rozwiązanie w zagiętych zakładkach stron. Pod taką kolorową zakładką każda z postaci skrywa swoje nazwisko i dodatkowe biograficzne informacje.

 

 

 

 

Świetna książka, idealnie nadaje się dla dzieci w wieku szkolnym! Budzi ciekawość i zaangażowanie w rozwiązywaniu zagadek. Polecamy ją wszystkim miłośnikom odkryć, pasjonatom sztuki i amatorom przygód!!!

 

Warto;)

 

 

Dzieciństwo sławnych ludzi

Petra Texlová, ilustracje: Tomáš Tůma, tłumaczenie: Piotr Salewski    

 

https://adamada.pl/

 

 

 

     

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl