Wybierz miasto:

Miasto:

Wydawnictwo Adamada: "Kształty. Już znam!", "Kolory. Już znam!" M. Garguláková

Kształty i kolory już znam!

 

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam nowości gdańskiego Wydawnictwa Adamada dwie książeczki dla najmłodszych "Kształty. Już znam!" i "Kolory. Już znam!" autorstwa Magdy Gargulákovej, z ilustracjami Marie Urbánkovej, w tłumaczeniu Piotra Salewskiego.

 

 

Mamo, Tato, uczę się kolorów...

 

Twojemu dziecku mylą ci się kolory? Nie szkodzi! Książeczka "Kolory. Już znam!" pomoże mu w zapamiętaniu ich nazw. Auta mogą być żółte, albo czerwone. A truskawki? Czy mogą być niebieskie lub pomarańczowe? Rozwiązując zagadki umieszczone w książce, dziecko uczy się rozpoznawania kolorów, bawiąc się przy tym znakomicie!

 

Sztywne kartki książeczki i zaokrąglone rogi idealnie pasują do małych rączek, kolorowe ilustracje budzą ciekawość młodego czytelnika-oglądacza;) Dodatkową atrakcją jest możliwość korzystania z przesuwanych ukrytych kart, na których umieszczone zostały rozwiązania zagadek w postaci pokolorowanych kółeczek i umieszczonych na kartach przedmiotów, roślin, czy zwierząt w określonym kolorze.

 

 

Wspólnie rozwiązywane z dorosłym zadania mogą być świetną zabawą dla dziecka i rodzica! Dzięki zastosowaniu przez autorkę i ilustratorkę metody mnemotechnicznej dzieci łatwiej zapamiętują kolory, kojarząc je z przedmiotami zabarwionymi tą samą barwą. To doskonały sposób na ćwiczenie mózgu i pamięci!

 

 

Ciekawa jest pomysł na odnajdywanie ukrytych przedmiotów w określonych kolorach w otaczającej nas przestrzeni. Ta zabawa to świetny sposób na spędzenie czasu razem i utrwalenie zdobytej wiedzy. Przecież cudownie jest smakować fioletowe jagody, pomarańczowe marchewki, czy czerwonego arbuza. A tropienie zielonej żabki, czy zielonego pasikonika może być również intrygujące. Miłej zabawy w zielone i w inne kolory! Świat jest ich pełny;)

 

 

 

Trochę o kształtach...

 

 

"Czy Twoje dziecko zna już wszystkie kształty? Jeśli nie, książka "Kształty. Już znam!" jest dla niego! Wspólne odkrywanie kształtów w różnych rzeczach może być świetną zabawą i  nauką! Koło jest okrągłe jak słońce, trójkąt przypomina znak drogowy, a prostokąt wygląda jak tabliczka czekolady. Ale jak odróżnić prostokąt od kwadratu? Z tą książką będzie to bardzo łatwe." Tak zapewniają nas wydawcy książki okazuje się, że tak jest naprawdę!

 

 

 

W kolejnej z serii książeczek utrwalamy zdobytą wiedzę o kolorach i poszerzamy ją o poznanie kształtów i odkrywanie ich w otaczającym nas świecie. Dzieci, poprzez proste skojarzenia, mogą bez trudu zapamiętać, że np dywan i telewizor są prostokątami, a koło odnajdziemy zarówno w formie talerza, koła ratunkowego, jak i kół od roweru. Na końcu książeczki mali ciekawscy będą mogli pobawić się w odnajdywanie ukrytych kształtów. Jeśli Wasze dzieci potrafią już liczyć, zabawę można uprzyjemnić w liczenie odnajdywanych figur geometrycznych.

 

 

 

Kolory. Już znam! Magda Garguláková, ilustracje: Marie Urbánková, tłumaczenie: Piotr Salewski  

 

Kształty. Już znam! Magda Garguláková, ilustracje: Marie Urbánková, tłumaczenie: Piotr Salewski  

 

 

Wiek dzieci: 1-3 lata

 

Książki będą dostępne w sprzedaży od: 19.08.2021

 

 

 

https://adamada.pl/

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl