Wybierz miasto:

Miasto:

Wydawnictwo Adamada - "O Wilku, który nie lubił Świąt" O. Lallemand

Wilku, czemu Ty nie lubisz Świąt?

 

Święta za pasem, wszystko, co żyje myśli o nich lub o zbliżających się Mikołajkach. Nie dziwi więc, że tym razem na tapetę weźmiemy książkę traktującą o bożonarodzeniowych przygotowaniach. A, że ciekawiej jest wtedy, gdy znajdzie się ktoś, kto Świąt nie lubi, komu ten cały świąteczny rozgardiasz i związane z nim zamieszanie nad wyraz przeszkadzają, tym lepiej!!! Poznaliście już Wilka? Jeśli nie, to jak najszybciej wypada nadrobić tę zaległość!!

 

 

Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam najnowszą cześć przygód przesympatycznego bohatera serii Przygody Wilka autorstwa Orianne Lallemand.

 

 

"O Wilku, który nie lubił Świąt"  to obowiązkowa lektura dla wszystkich małych i dużych miłośników tego kapryśnego, lecz zarazem przezabawnego bohatera. Tym razem okazuje się, że WILK pała absolutną niechęcią do wszystkiego, co związane jest z tematem Świąt. Drażnią go przygotowania przyjaciół i nie potrafi zrozumieć, dlaczego nikt z bliskich nie możne znaleźć dla niego odrobiny czasu, by porzucać się śnieżkami, czy zwyczajnie pójść na spacer. Jakby wszyscy na złość zapomnieli o WILKU, Wolą dekorować choinki i domy, piec świąteczne ciasteczka, pisać listy do Świętego Mikołaja i szykować potrawy na wigilię.

 

 

Osamotnionego Wilka ogarnia gniew. "NIENAWIDZĘ BOŻEGO NARODZENIA!!!" - krzyczy do Wilczycy. Dopiero wnikliwe pytania ukochanej pozwalają domyśleć się prawdy. WILK nigdy wcześniej nie obchodził świąt, nie rozumie, dlaczego wokół nich jest tyle rabanu. Dzięki umiejętnemu podejściu wilczycy, WILK z chęcią pomaga przy szykowaniu wigilijnych potraw, a po powrocie do domu czekają na niego same niespodzianki.

 

 

Przyjaciele i tym razem nie zawiedli!!! Wilk znajduje pięknie udekorowany dom, przystrojoną choinkę i upieczone z myślą o nim ulubione ciasteczka, oraz miłe listy od przyjaciół. W Wigilię WILK z przyjemnością wdziewa najlepsze ubranie, posypuje włosy brokatem i zabiera drobne upominki dla bliskich.

 

 

 

Po raz kolejny okazuje się, że towarzystwo najbliższych i ich troska potrafią skruszyć wilcze serce;) Z obrażonego na świat i wszystkich, naburmuszonego WILKA, wychodzi najcudowniejszy, radosny kompan.

 

Morał z książki: Na przyjaciół możesz liczyć zawsze i wszędzie, bez względu na Twoje złe nastawienie. Umiejętność czerpania radości ze Świąt bywa bezcenna!!!

 

Na bitwę na śnieżki z przyjaciółmi też znajdzie się czas;)))

 

Książka w twardej oprawie opatrzona została pięknymi, barwnymi ilustracjami Éléonore Thuillier. To idealna propozycja na prezent mikołajkowy, czy świąteczny. Wasze dzieci pokochają ją od pierwszej strony;)

 

 

Recenzję książki:

"O Wilku, który chciał zostać superbohaterem!" Orianne Lallemand znajdziecie --> tutaj <--

 

 

 

O Wilku, który nie lubił Świąt

Orianne Lallemand, ilustracje: Éléonore Thuillier, tłumaczenie: Iwona Janczy

Wiek dzieci: od 3 lat

 

     

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl