Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Wydawnictwo Adamada - "Pies Kolumba" Piotra Rowickiego

"Pies Kolumba" Piotra Rowickiego, czyli na tropie historii.

 

 

   Dzisiaj mamy interesująca lekturę dla nieco starszych czytelników, zarówno dla tych, którzy pasjonują się historią, jak i dla znudzonych nią i przekonanych, że historia to strata czasu... Otóż nie! Okazuje się, że historia może być pasjonującą przygodą, niezwykle pasjonującą lawiną zdarzeń, raz śmiesznych, innym razem przerażających, ale z każdym krokiem intrygujących czytelników coraz bardziej...

 

 

   Przekonują się o tym bohaterowie "Psa Kolumba" para bliźniaków - łobuziaków: Halszka i Florek, oraz towarzyszący w ich przygodach tajemniczy pan Chwarszczyński. Rodzeństwo przenosi się niespodzianie w czasie podczas wizyty w muzeum i zaznajamia bezpośrednio z dziejami  z naszej historii. Bohaterowie pojawiają się podczas bitwy pod Grunwaldem, towarzyszą młodocianym synom Władysława Jagiellończyka, uczestniczą w wolnej elekcji Jana Olbrachta,  odwiedzają XV-wieczny Kraków i piękny port w Gdańsku. Wszędzie, gdzie się pojawią, sieją zamieszanie i zamęt, wprawiając w osłupienie ówczesnych i doskonale przy tym bawiąc czytelnika.

 

 

 

    Zwariowane i pełne humoru przygody Halszki i Florka, opatrzone atrakcyjnym, barwnym językiem nastolatków, ich nieustanne pojedynki słowne i utarczki doskonale bawią czytelników i ubarwiają historyczny przekaz. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez autora, jest zainspirowanie się ważnym i w dziejach Polski wydarzeniami historycznymi. Dzięki barwnym opisom i wciągającej akcji, z zapartym tchem śledzimy przygody młodocianych Koperków i oglądamy z bliskiej perspektywy historyczne momenty w dziejach naszego kraju. Warto zaznaczyć, że autor wynajduje niezwykłe i nieznane powszechnie wydarzenia z życia sławnych postaci, zręcznie wplatając w fabułę książki fragmenty kronik i historycznych zapisków.

 

 

    Oczami bohaterów obserwujemy pole grunwaldzkie w przededniu bitwy, uczestniczymy w akcji odzyskania zbroi najsłynniejszego rycerza średniowiecznej Europy - Zawiszy Czarnego, poznajemy pasję króla Władysława Jagiełły. Przebojowość i dociekliwość młodych bohaterów przysparza im tyle samo sukcesów, co i kłopotów, a czasem i sławy. Spod Grunwaldu przenoszą się do grodu Kraka, by wpaść w sam środek historii o Jakubie z Gniezna i spróbować uratować skórę sobie i niewinnej dziewczynie... Ledwie udaje im się ujść z życiem, gdy wpadają w kolejne tarapaty i to z udziałem synów królewskich. Gdy już wydaje się, że nic ciekawszego ich więcej nie spotka, trafiają do portu gdańskiego, w którym poznają Krzysztofa Kolumba i ratują się przez okrutnymi kaprami

 

 

 

Całość "Psa Kolumba" uatrakcyjniają przekorne ilustracje Ignacego Czwartosa, nawiązujące do średniowiecznych ilustracji wykonywanych przez kopistów.

 

Polecamy książkę gorąco. To świetna lektura dla dorastającej młodzieży, oferująca ciekawe spojrzenie na historię z perspektywy młodego czytelnika. Książkę czyta się jednym tchem i z dużą przyjemnością;)

 

 

 

Książka dostępna również jako ebook.

 

Książka dostępna w sprzedaży od 25 marca 2021 r.

 

 

Dla dzieci: 10+

 

https://www.adamada.pl/pies-kolumba.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl