Wybierz miasto:

Miasto:

Wydawnictwo Adamada - "Zgadnij, co to!" T. Mory i "Co zrobić z tą chmurą smogu?" A. Rogoś, M. Ogonowska

Zabawnie dla maluszków i na serio dla trochę starszych.

 

 

 

    Dzisiaj z przyjemnością recenzujemy 2 książki z Wydawnictwa Adamada "Zgadnij, co to!" Tristana Mory'ego i "Co zrobić z tą chmurą smogu?" Artura Rogosia i Małgorzaty Ogonowskiej.

 

 

Zacznijmy od pierwszej pozycji.

 

 

Książeczka "Zgadnij, co to!" Tristana Mory'ego przeznaczona jest dla najmłodszych milusińskich. Dzięki ciekawemu projektowi graficznemu mamy do czynienia z książką, której urokiem są ruchome obrazki. Dziecko oglądając z rodzicem, bądź samodzielnie przeglądając książeczkę, może odkrywać zabawne rysunki, odgadywać ukryte za liśćmi, lub pod innymi przedmiotami postaci. Atrakcyjna formuła książeczki budzi ciekawość, uczy skojarzeń i rozwija wyobraźnię małego człowieka. Kolorowe ilustracje, oprawione czarną kreską przyjazne zwierzęta, intrygujące zagadki - doskonale bawią, angażują zainteresowanie i ciekawość dziecka i dostarczają sporo rozrywki.

 

 

 

Dzieci przeglądając książeczkę małymi rączkami, ćwiczą małą motorykę i koordynację ruchowo-wzrokową. Użytkowanie książeczki usprawnia zakres manualnych umiejętności dziecka.

 

 

Polecamy młodym czytelnikom tę książeczkę;)

 

 "Zgadnij, co to!" Tristan Mory

Wiek dzieci: 1-3 lata

 

 

 

A teraz bardziej serio...

 

 

"Co zrobić z tą chmurą smogu?" Artura Rogosia i Małgorzaty Ogonowskiej to książka przeznaczona dla nieco starszego odbiorcy. Ochrona środowiska i dbałość o nasze najbliższe otoczenie  - to tematy coraz częściej pojawiające się w naszej codzienności. Ta książka doskonale wpisuje się w nurt proekologiczny, przedstawiając czytelnikom praktyczne rady dotyczące dbałości o naszą planetę. Dzięki jasnym, czytelnym opisom i przemawiającym do wyobraźni dzieci ilustracjom młody czytelnik zapoznaje się z nowym słownictwem, poznaje zasady działania smogu na nasz organizm oraz metody radzenia sobie z tym zjawiskiem. Nasze działanie mogą mieć znaczenie i wpływ na ograniczenie emisji szkodliwych gazów. Okazuje się, że każdy z nas może skutecznie zadbać o nasze najbliższe środowisko.

 

 

Nie wystarczy tylko edukacja w szkołach. Ważne jest nasze podejście, zaangażowanie oraz edukowanie dorosłych, którzy nie zawsze stosują w gospodarstwach domowych zasady proekologicznego życia i użytkowania, m.in. sprzętów elektrycznych, ogrzewania domów, spalania śmieci, czy też ograniczenia używania samochodów.

 

 

 

W książce znajdziecie praktyczne rady w jaki sposób można ograniczyć emitowanie szkodliwej energii, poprzez np umawianie się ze znajomymi w kwestii naprzemiennego podwożenia dzieci na zajęcia. Autorzy zachęcają do zamiany pojazdów elektrycznych (hulajnóg, rowerów) na zwykłe, napędzane siłą naszych nóg. To zdrowsze dla nas, jak i dla środowiska!

 

 

 

Pamiętajmy i przypominajmy naszym bliskim o zakazie palenia w piecach szkodliwych śmieci, zamieńmy codzienną jazdę samochodem na podróż komunikację miejską, kontrolujmy poziom spalin w powietrzu i chrońmy się przed smogiem nosząc maseczki.

 

Bądźmy bardziej świadomi, dbajmy o zieleń, sadźmy i pielęgnujmy rośliny. Nauczmy się czerpać radość i satysfakcję z dobrze pojmowanej troski o nasze najbliższe otoczenie, bo przekłada się ona na dbałość o całą planetę. Pamiętajmy, że ma ona posłużyć nie tylko nam, ale i przyszłym pokoleniom.

 

 

 

 

Czy nasze działania przyniosą widoczne efekty? Miejmy nadzieję, że tak. W każdym razie warto spróbować.

 

 

 

"Co zrobić z tą chmurą smogu?" Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś, ilustracje: Oleksandra Balycka

Wiek dzieci: 6-11 lat
Książka dostępna w sprzedaży od 20 maja 2021 r.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz rabaty na wakacje do rodzinnych hoteli i domków.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz rabaty na wakacje do rodzinnych hoteli i domków.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz rabaty na wakacje do rodzinnych hoteli i domków.


BabyGo.pl