Wybierz miasto:

Miasto:

4 pory roku

2022-03-28

Za oknami wiosna. Robi się coraz cieplej, zielenią się pąki na drzewach, pojawiają się pierwsze kwiaty. A czy Twoje dziecko wie, po czym rozpoznać wiosnę oraz inne pory roku? Jeśli ma z tym kłopot, z pomocą przychodzi rewelacyjna układanka 4 pory roku od Puzzelmania.

 

 

4 pory roku to drewniana układanka, w sam raz dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dziecko w trakcie zabawy, dzięki kolorowym obrazkom,  uczy się rozpoznawać czym są cykle roczne ziemi. Uczy się o cechach jakie wyróżniają:  wiosnę, lato, jesień i zimę.

Dzięki niej maluch będzie już wiedział, że lato zwiastują piękne słoneczniki, a jesienią spadają liście z drzew. Do tego wzbogaci słownictwo oraz rozwinie umiejętności poznawcze.

 

 

 

 

Na czym polega zabawa?

  1. Przyjrzyj się uważnie kartom wzorów. Dopasuj karty wzoru i posortuj je według sezonu. Które pory roku rozpoznajesz? Omów, co widzisz na arkuszu wzoru. Następnie weź karty z obrazkami, nazwij je i umieść je z odpowiednią porą roku. Wyjaśnij, dlaczego ta karta należy do odpowiedniego sezonu.
  2. Odwróć arkusz wzorów, aby sprawdzić swoją odpowiedź. Na odwrocie karty wzoru znajdują się wszystkie odpowiadające karty z obrazkami. Ich kolejność nie jest tutaj ważna.

 

Dzięki tej układance dziecko szybko przyswoi sobie jakie różnice wyróżniają 4 pory roku.

 

O innych, edukacyjnych układankach pisaliśmy również tu.

 

4 pory roku znajdziecie tutaj.    

PUZZELMANIA

WWW: http://www.puzzelmania.pl/

E-mail: biuro@puzzelmania.pl

Telefon: 695 600 239

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl