Wybierz miasto:

Miasto:

Co robić w weekend z dziećmi w Krakowie?

2020-02-26

Drodzy rodzice mamy przed sobą ekstra weekend obfitujący w liczne atrakcje dla dzieci. Portal BabyGo przedstawia Wam najważniejsze wydarzenia najbliższego weekendu:) Zapraszamy do lektury i wybrania dla siebie najlepszych atrakcji rodzinnych.  

 

 

Mamaville Targi Kraków vol.2

Mamaville Targi Kraków vol.2

 

Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, która Wam przybliży tę nową, ekscytującą przygodę życia 1 marca z nami, to świetny pomysł na niedzielne, rodzinne spędzenie czasu - będziemy Was rozpieszczać! EXPO KRAKÓW, to idealne miejsce na targi rodzinne i mnóstwo udogodnienia dla Was:

-parking na 700 miejsc
- duża przestrzeń targowa do swobodnego poruszania się, także z wózkami
- przestronna strefa dla mamy i dziecka
- atrakcyjna strefa relaksu

 

https://www.facebook.com/events/434830480526255/

 

 

 

Brykanie w Ampa Park

 

 

To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-12lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:
- zjeżdżalnie o zróżnicowanym stopniu trudności
- tor zjazdowy/saneczkowy
- wieża wspinaczkowa
- tory przeszkód
- zjazd na tyrolce
- huśtawki
- przejścia tunelowe
- trampoliny
- basen z kulkami

W sali zabaw AMPA nie zapomnieliśmy także o rodzicach. W trakcie, gdy ich pociechy, pod okiem naszych animatorów dają upust swojej energii, rodzice mogą zasmakować się w specjalnie wyselekcjonowanej kawie, oraz ciastach z zaprzyjaźnionej cukierni rodzinnej.

Specjalnie z myślą o zapracowanych rodzicach, oferujemy także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszego wykwalifikowanego personelu. Organizujemy także przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Obiekt jest monitorowany, oraz posiada pełną kontrolę dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa dzieci.

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

https://www.facebook.com/AmpaKrakow/

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/malpki-w-ataku-

 

 

Zabawa w Krainie Wyobraźni Helili

 

 

Helili (Kraina Wyobraźni) to miejsce, które powstało z pasji do zabawy i edukacji. Łączy w sobie wiele elementów, które pozwolą na spędzenie niezapomnianych chwil z dzieckiem.

Nasz koncept to połączenie dwóch kluczowych w dzisiejszym świecie elementów, technologii, która jest nieodłączną częścią dzisiejszego świata i natury, którą coraz częściej doceniamy i jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania.

Ten nowoczesny ekosystem jest tłem do wspaniałej zabawy. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym (bez względu na warunki pogodowe) nasi goście będą mogli znaleźć ukojenie od betonowej dżungli i przenieść się w świat wyobraźni.

Helili podzielone jest na parę stref, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Przewóz 16, Kraków http://www.helili.pl/    

508 336 960

 

 

 

KURS SOBOTNI  with NATIVE SPEAKER

 

 

Każdej soboty w Centrum Little America  będą organizowane lekcje języka angielskiego połączone z kreatywnym warsztatem dla dzieci.  Dzieci poznają słownictwo oraz zwroty z różnych zakresów, regularnie będą doskonalić najważniejsze sprawności: słuchanie, mówienie,  rozwiną swoje umiejętności plastyczne i znajdą nowych przyjaciół. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego kto pierwszy - ten lepszy! Obowiązuje rejestracja mailowa! 

Rozkład kursu jest następujący:
 Tydzień 1: Animals

Nauka języka angielskiego z Native Speakerem  

Kształtowanie zainteresowania światem zwierząt  

Doskonalenie sprawności manualnej poprzez technikę origami   

 Tydzień 2: My room 

 Nauka języka angielskiego z Native Speakerem 

 Poznanie nowego słownictwa

 Rozwijanie kreatywności poprzez warsztaty plastyczne

 Tydzień 3: Mama

Nauka języka angielskiego z Native Speakerem 

 Dialogi i konwersacje, za pomocą których dziecko wzbogaca słownictwo wokół wyrazu Mama, potrafi opisać wygląd swojej mamy i wyodrębnia pozytywne cechy charakteru swojej mamy.

 Warsztat plastyczny - prezent dla mamy, by dziecko mogło okazać miłość i szacunek dla mamy  

Tydzień 4: Kosmos

 Nauka języka angielskiego z Native Speakerem 

 Rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowo-wzrokowej, pamięci ruchowej, umiejętności współdziałania w małym zespole.  

 Warsztat plastyczny - rozwijanie umiejętności twórczych podczas rysowania i malowania. Rozwijanie koordynacji słuchowo-ruchowo-wzrokowej, pamięci ruchowej.

Termin: Sobota 10.00 - 12.00.

Kurs ruszy po utworzeniu grupy.  Lektor - Native Speaker z USA 

Wartość: tylko 200 pln za miesiąc!

Lokalizacja: Centrum Little America, Plac Inwalidów 8/3A. 

 

https://www.facebook.com/littleamerica.eu/

 

 

Wielkie otwarcie nowej sali zabaw

 

 

 

 

Gotowi na dobrą zabawę? Zapraszamy do BAWIALNI! Wielkie otwarcie nastąpi już w najbliższy piątek - 28 lutego. Przyznajemy data dość nieszablonowa, ale taka jest też nasza przestrzeń!

Bawialnia to jedyne miejsce w Krakowie z salą zabaw odzwierciedlającą życie w prawdziwym społeczeństwie. Lekarz, policjant, strażak- to tylko niektóre z ról, w które może wcielić się Twoje dziecko! Przestrzeń, którą stworzyliśmy pobudza wyobraźnię malucha a kontakt z innymi dziećmi sprawia, że zabawa staje się rzeczywistością! 

Wpadnijcie do nas!

Rodzicom oddajemy do dyspozycji nasze bistro - industrialny klimat, aromatyczna kawa oraz ZDROWE,  EKOlogiczne potrawy.

 

https://www.facebook.com/bawialniasiewna/

 

 

GOjump zaprasza na trampoliny

 

 

Chcemy Was oderwać od wszystkiego co Wam ciąży. Nieważne czy to codzienność, nierozciągnięte mięśnie, oponka, przywiązanie do monitora czy po prostu grawitacja. W Akademii GOjump przygotowaliśmy absolutnie niebanalny zestaw zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi trenerzy to mistrzowie w swoich dziedzinach, a przy okazji bardzo kontaktowi ludzie. Dzieci do nich lgną, młodzież ich słucha, a dorośli podziwiają.Wybierzcie zajęcia, które Was interesują, poznajcie trenera i umówcie się na pierwszy trening: (TEL: 577 332 335).

 

https://krakow2.gojump.pl/

 

 

Jak to Smok zrobił jeden niefortunny skok. Zapraszamy do Teatru Szczęście

 

Przedstawienie teatralne w trzech odsłonach opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy.

 

Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego. Podczas trwania spektaklu Dzieci  występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy, po przedstawieniu Dzieci poznają kulisy teatru.

 

https://www.facebook.com/events/566310620808136/

 

 

Zapraszamy do GOKidz!

 

 

Zapraszamy w wakacje!

 

To największy i najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieci w Krakowie. To 2000m2 wypełnionych mnóstwem atrakcji.

GOKidz! to największy i najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieci w Krakowie. To 2000m2 wypełnionych mnóstwem atrakcji. Park zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy Rzemieślniczej 20G, tuż obok Parku Trampolin GOjump. 

W GOkidz! dzieci wchodzą do niesamowitej gry, która łączy zabawę z rozwojem. Na 2000m2 powierzchni pokonują różne wyzwania rozwijając swoje umiejętności ruchowe, odkrywają swój potencjał i ćwiczą logiczne myślenie. Wciągający scenariusz wzbogacony o najnowocześniejsze atrakcje i multimedialne technologie prowadzą dzieciaki przez grę, w której zdobywają punkty, rozwijają swoje „super-moce” i wygrywają nagrody. Wizyta w GOkidz! staje się niezapomnianą przygodą. Bezpieczeństwo zabawy gwarantuje doświadczona ekipa Animatorów oraz najlepszy, certyfikowany sprzęt od europejskich producentów. 

Oferta Parku obejmuje również możliwość organizacji niezapomnianych urodzin. GOkidz! oferuje również zajęcia edukacyjne dla dzieci takie jak robotyka, programowanie, trening twórczości, warsztaty plastyczne, czy zajęcia konstruktorskie.

Zabawa w najnowocześniejszym Parku Rozrywki dla dzieci w Małopolsce. 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci z programowania, robotyki, warsztaty plastyczne, konstruktorskie i trening twórczości. 

Możliwość organizacji niezapomnianych urodzin.

 

https://www.facebook.com/gokidzparkrozrywki/

 

 

Sobotnie zajęcia specjalistyczne w Widzimisię

 

 

W sobotę prowadzone są zajęcia: LogoSensoryka© -  oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Zabawy sensoryczne wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. Zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 18 miesięcy wraz z rodzicami. Smyko-Multisensoryka® - jedyne zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o Teorię Integracji Sensorycznej. Zajęcia mają na celu edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Zajęcia dla dzieci w wieku 0,6 - 3 lat wraz z rodzicami. Brykaj, Fikaj!- to podstawowe zabawy ogólnorozwojowe z dużą ilością gier, torów przeszkód oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi, nawyków bezpiecznego poruszania i przemieszczania się, bezpiecznego upadania. Do zabaw wykorzystane są klocki terapeutyczne bObles, huśtawka, basen z kulkami i wiele innych. Zajęcia dla dzieci w wieku 1 - 5 lat wraz z rodzicami. Zajęcia z fizjoterapeutą, który dostosowuje zajęcia indywidualnie do potrzeb Waszych pociech, podpowiada też jak pracować w domu wykorzystując sprzęt codzienny i zabawki. Zajęcia dla dzieci w wieku 1 - 5 lat wraz z rodzicami.

 

ul. Rusznikarska 14A lokal XXII 31-261 Kraków

http://www.widzimisie-krakow.pl  

12 627 12 17

 

 

Zabawa w Kamyczkach Patyczkach

 

 

 

 

Zapraszamy do zabawy w naszej salce przez cały tydzień.

 

Organizujemy wyjątkowe urodziny, zajęcia dla dzieci, zajęcia dla mam oraz warsztaty tematyczne!

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą!

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://kamyczkipatyczki.pl/

 

 

Skakanie w Goair 

 

 

 

GOair - Powietrzne Miasto to najnowsza atrakcja Krakowa! Tylko tutaj:
- 20 dmuchanych atrakcji!
- Wejście od 4 do 100 lat
- Najlepsze urodziny! W GOair są aż 4 tematyczne pokoje urodzinowe: Surferska, Eco, Godzilla i Pluszowa. Pełną ofertę urodzinową znajdziesz tutaj: https://krakow.goair.com.pl/urodziny/
- Czynne codziennie, pon-pt 10:00-21:00, sob-nd 9:00-22:00
- Najtańsze bilety:https://krakow.goair.com.pl/kup-bilet/

 

 

Zajęcia muzykoterapii dla dzieci

 

 

Zapraszamy na niesamowite zajęcia z muzykoterapii dla dzieci w połączeniu z seansem inhalacyjnym przy tężni solankowej, czyli na niezapomnianą podróż w Magiczny Świat Muzykoterapii!

 

W Krakowskiej Jaskini Solnej – ul. Długa 48/21 – zajęcia muzykoterapii dla dzieci prowadzone są w magicznych wnętrzach jaskini solnej z tężniami solankowymi – razem z dobrą zabawą oferujemy czyste i zdrowe powietrze!

Zajęcia z muzykoterapii prowadzi doświadczona, certyfikowana instruktorka – Agnieszka Urban. Zabawa misami, gongiem oraz innymi niespotykanymi na co dzień instrumentami, idealnie nadaje się, jako forma zajęć nie tylko relaksacyjnych, ale i edukacyjnych dla dzieci. Instrumenty te, swym niezwykłym brzmieniem wprowadzają do zabawy elementy radości, śmiechu i tajemniczości. Podczas zajęć, dzieci bawią się, grają wspólnie oraz uczą się, jak wykorzystać te niezwykłe instrumenty w celach fizjoterapeutycznych oraz relaksacyjnych.

Terapia dźwiękiem nie tylko, podwyższa umiejętność koncentracji, ale także wzmacnia pewność siebie, wzbudza kreatywność, rozwija wyobraźnię, relaksuje i rozluźnia, uczy działania w grupie, integracji oraz dyscypliny.

 Zajęcia te zostały laureatem Nagrody Rodziców w kategorii muzyka, jako najbardziej rozwojowa inicjatywa Plebiscytu Słoneczniki 2017, organizowanego przez portal Czasdzieci.pl.

 

https://www.krakowskajaskiniasolna.pl/muzykoterapia-dla-dzieci/

 

Kinder Poranki w Przewrotkach!

 

 

W każdą niedzielę o 10:00 – 13:00.

 

Zapraszamy na Przewrotkowe Kinder Poranki dla najmłodszych.


W każdą niedzielę od 10:00 do 13:00.

Co oferujemy:
-liczne konkursy i zabawy
-słodkie nagrody
-mnóstwo pozytywnej energii
-szaloną jazdę
Możliwość jazdy na wrotkach, rolkach, a nawet na hulajnodze:)

1 bilet to aż 3 godziny szalonej zabawy:)

Do zobaczenia!!!

 

Przewrotki

Centralna 41A, 31-586 Kraków

https://www.facebook.com/events/1178668635622296/

 

 

 

Jedyna taka podróż - rodzinne warsztaty kreatywne

Jedyna taka podróż - rodzinne warsztaty kreatywne

 

Co łączy Gretę Thunberg i Wyspy Kokosowe? Ile czasu potrzebowałby Karol Darwin, aby odbyć swoją podróż w XXI w.? Czy plastik jest fantastik a literatura dla dzieci uratuje nasz świat? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas kreatywnego warsztatu dla rodzin i dzieci 28 lutego 2020 r. w Klubie Kultury Przegorzały 

Spotkanie, inspirowane wystawą ilustracji do książki „Darwin. Jedyna taka podróż” Fabiena Grolleau i Jérémie Rotera wydanej nakładem Wydawnictwa Marginesy pozwoli na stworzenie alternatywnej wersji podróży geologa, który w XIX w. przewrócił świat nauk przyrodniczych do góry nogami. Zajrzymy na chwilę do Australii, gdzie James Vance Marshall zebrał opowieści rdzennych mieszkańców tego kontynentu, które także traktują o powstaniu pewnych gatunków. Sprawdzimy też, co znajduje się w tajemniczej skrzyni, jaką Darwin pozostawił dzieciom w Przegorzałach...

28 lutego 2020, g. 17:30

Kamedulska 70, Kraków 
prowadzenie: Olga Sewiłło-Jopek
Obowiązują zapisy: zapisy.przegorzaly@dworek.eu
Uczestnictwo osoby dorosłej: 10 zł. Dzieci zapraszamy bezpłatnie!

 

Twórcze Kombinowanie: linio-ryt, linoryt, grafika

Twórcze Kombinowanie: linio-ryt, linoryt, grafika

 

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) zaprasza 28 lutego o godz. 17.30 na Twórcze Kombinowanie. Tym razem uczestnicy wspólnie z instruktorem będą kombinować z linorytem – graficzną techniką druku wypukłego. Podczas warsztatów wykonają grafiki według własnego projektu. Uczestnicy poznają sposób na odbitkę graficzną bez prasy drukarskiej. Warsztaty dla dzieci z rodzicami.

Wstęp wolny.

 

https://www.facebook.com/events/550738518985546/

 

 

Świat Dr Dolittle w Bonarce

 

 

Doktor Dolittle odwiedzi Bonarkę 29 lutego. Na czas jego wizyty (godz. 11:00 – 18:00) plac przy infopunkcie przeobrazi się w krainę nieustającej zabawy. Odbędzie się interaktywne show teatralne, dzieci wezmą udział w licznych grach i konkursach (Koło Fortuny, gigantyczna kolorowanka, malowanie twarzy).

Na co narzekają lisy i goryle? I o czym tak namiętnie dyskutują żyrafy? O tym wszystkim wie tylko Doktor Dolittle – niezwykły weterynarz, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. W Bonarce zostanie zorganizowana impreza dla dzieci inspirowana motywami z filmu „Doktor Dolittle” z Robertem Downey’em w roli głównej. Gościem specjalnym będzie sam Doktor Dolittle.

W czasie wizyty Doktora Dolittle w centrum odbędzie się pełne humoru przedstawienie teatralne „Świat Doktora Dolittle”. Dzieci poznają tajemnice egzotycznych zwierząt, odległe lądy i papugę Polinezję, nieodłączoną (trochę przemądrzałą) przyjaciółkę Doktora Dolittle. Show ma charakter interaktywny. Publiczność wspólnie wybierze kierunek podróży Doktora Dolittle.

W przerwach między przedstawieniami na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje m.in. wielkoformatowa kolorowanka „Świat zwierząt”, gra w klasy, malowanie twarzy i kolorowe tatuaże. Uczestnicy zabawy zostaną także zaproszeni do wzięcia udziału w familijnym quizie wiedzy o zwierzętach (Koło Fortuny Doktora Dolittle). Do wygrania będą bajeczne nagrody.

 

 

Konkurs wokalno-taneczny „Zwierzynieckie debiuty” 2020

 

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w  „Zwierzynieckich Debiutach" - corocznym konkursie talentów wokalnych i tanecznych dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczestnicy mogą wystąpić w trzech kategoriach wiekowych:
I – 3 do 6 lat,
II – 7 do 12 lat,
III – 13 do 16 lat.
Na Państwa zgłoszenia czekamy   do końca marca br. Przesłuchania odbędą się 11 maja. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla uczestników!

Formularz zgłoszeniowy: https://przegorzaly.dworek.eu/zapisy/3
Więcej informacji: https://przegorzaly.dworek.eu/konkurs-wokalno-taneczny-zwierzynieckie-debiuty-2018

 

 

 

Filozofia Pod Globusem - spotkanie pierwsze

 

 

Filozofia Pod Globusem. Cykl spotkań filozoficznych dla dzieci
Spotkanie pierwsze: Tajemniczy przedmiot (czym jest rzecz i od czego zależy czym jest)
sobota, 29 lutego, godz. 12:00
Prowadzenie: Ewelina Grądzka – edukatorka, popularyzatorka nauki

Wstęp wolny!
Obowiązkowe rezerwacje: pr@liberglob.pl (ograniczona liczba miejsc)
Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat!
Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu, zachęcamy by dziecko wzięło udział w całym cyklu spotkań.

 

https://www.facebook.com/events/1496463630503658/

 

 

Udział w RODZINNE AKTYWNOŚCI

 

 

Nudzicie się w domu w okresie jesienno-zimowym? Z nami to się zmieni! Przystąpcie do Akcji Rodzinnych Aktywności!

 

Rodzinne Aktywności to karta lojalnościowa dla Was rodziców, na której zbieracie pieczątki. Każda pieczątka to odwiedziny jednego z 8 miejsc w Krakowie. Za uzbieranie 8 pieczątek przyznawane są fantastyczne nagrody. Ze względu na to, iż chcemy dostosować się zarówno do dzieci przedszkolnych i szkolnych macie możliwość wyboru firm, z których korzystacie!

Po uzbieraniu 8 pieczątek będziecie mogli wybrać jedną z fantastycznych nagród.

AKCJA RUSZA do końca marca 2020:)

 

Szczegóły Akcji: https://babygo.pl/rodzinne-aktywnosci

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl