Wybierz miasto:

Miasto:

Mela Melulu w Singapurze

2023-09-09

Nasi niestrudzeni podróżnicy nie zwalniają. Wciąż nie dość im przygód i odkrywania świata! Czy jest coś co po zielonej Sri Lance może ich jeszcze zachwycić? Oczywiście! Wyprawa dookoła świata dopiero się rozpoczęła i Gang Melulu całkowicie przypadkowo ląduje w... Singapurze.

Czy Mela Melulu, świetlik Żużu i osioł Tutuji zakochają się w Mieście Lwa? Czy czasem nie mieli się tam znaleźć, by podążać śladami Pratutuja – legendarnego podróżnika? A może nawet go uratować? I czy świetlikowe marzenie Żużu ma szanse się ziścić?

 

 

To napakowana emocjonującymi momentami opowieść, która przynosi odpowiedzi także na kilka innych pytań.

 

Dlaczego Merlion – półryba - półlew stał się symbolem miasta? Czy żelazne superdrzewa potrafią tańczyć? Co takiego się dzieje w banku nasion? I jakie znaczenie ma orchidea Pani Joaquim? Co Mglisty Las w szklanych kopułach ma wspólnego ze szklarniami? Dlaczego Kusu to wyspa żółwi? Oraz czy w Singapurze bobasy lewitują? O co chodzi, że na ulicach nie można jeść durianów? I czy od kształtów budynków w zatoce może się zakręcić w głowie? Oraz najważniejsze: czy Straszek znowu będzie chciał pokrzyżować plany Meli i jej przyjaciół?

Niech ta przygoda wciągnie Cię bez reszty. Warto! Singapur zachwyca na każdym kroku.

 


"Hej, Singapur! Mela Melulu w Mieście Lwa" to trzecia cześć serii Mela Melulu - książek inspirowanych prawie dwuletnią włóczęgą po świecie, na 3 podręcznych walizkach. Jechaliśmy tam, gdzie nas poniosło. Proste życie w drodze z 5-letnią Melą. Ponad 85 tysięcy kilometrów. 21 krajów. Żyliśmy na kilkunastu wyspach. Mieszkaliśmy w kilkudziesięciu miejscach. Wśród opowieści, zwierząt, legend, smaków, widoków, szlaków, różnych religii, natury i dzieciaków z różnych zakątków świata. Postawiliśmy na minimalizm, odczuwanie i emocje. 

 

Każda kolejna książka mojego autorstwa to jeden kraj, wyspa czy miejsce, w którym żyliśmy. Moi bohaterowie zostają "wrzuceni" w dziecięcą, pomysłową fabułę przepełnioną opowieściami. Osioł Tutuji, świetlik Żużu, i łobuzerska dziewczynka Mela Melulu przekonują się, jak dużo świat ma im do zaoferowania.

W serii ukazała się już: "Rozłożę cię na łopatki, Straszku!" oraz "Dzień dobry, Sri Lanko!"

 

 

Mela Melulu

MELA MELULU

 

https://melamelulu.pl/

 

  napisz@melamelulu.pl  

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl