Wybierz miasto:

Miasto:

Olać nudę!

2021-04-16

Mamy XXI w.! Zhakuj system, czyli, gdy szkoła jest nudna, program przeładowany, a dzieci i wy macie już dość …

 

Prawda w oczy kole, dla tego teraz zaboli. Jeżeli jesteście zbyt wrażliwi, od razu przejdźcie na sam koniec artykułu.

 

Z uwagi, że tekst pojawia się na łamach portalu dla dzieci i rodziców, to w ramach dobrego wychowania i naszego regulaminu, nie można używać słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, dla tego, bardzo grzecznie, powiemy to, co każdy z nas wie lub czuje gdzieś pod skórą…

 

NASZ SYSTEM EDUKACJI POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

 

a sprowadza się to, jak większość problemów, do niewystarczających pieniędzy na służbę oświaty. W efekcie, pomimo szczerych chęci, prób i działań wielu ludzi, uczniowie mają dość regułek, dziwnych wzorów i całej masy nauki pamięciowej, bo trzeba zdać jakiś test, sprawdzian, itd., a na wszystko to potrzeba czasu i niejednokrotnie pomocy rodzica/ców. A przecież ten czas, można wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy, czyż nie?

 

 

To zabierzmy się do hakowania – nauczmy je nie bać się rzeczy, które wydają się trudne i nudne. Nauczmy je myśleć i kombinować, czyli zainteresujmy dziecko, a kiedy dziecko się interesuje? Gdy coś się dzieje, gdy wygrywa i gdy się śmieje. Oto kilka przykładów dla dzieci w wieku od +4 do +13 lat, proszę bardzo:

 

Problem z liczeniem /matematyka2 propozycje:   

 

https://babygo.pl/zabawka-dla-dziecka/zabawy-matematyczne-dla-dzieci

 

  https://babygo.pl/atrakcje-krakow/nie-znosze-gdy-dziecko-  

Logiczne myślenie i podstawy programowania, czyli szybkie znajdowanie zależności i rozwiązywanie problemów – 2 propozycje: 

 

https://babygo.pl/zabawka-dla-dziecka/logiczne-zabawy-dla-dzieci   https://babygo.pl/zabawka-dla-dziecka/smartbe-zabawa-i-nauka-z-boxami-code-fun  

Koordynacja i wyobraźnia przestrzenna :

 

https://babygo.pl/zabawka-dla-dziecka/najlepsze-gry-dla-dzieci-od-4-do-14-lat

 

 

Język polski/historia/trudne pytania – 

 

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/nie-znosze-gdy-dziecko-

 

A co z dziećmi, które zraziły się do fizyki? Pomocne w tym wypadku mogą być zestawy z serii fizycznych eksperymentów, których producentem jest firma Smartbee. 

 

 

Dzięki nim, fizyka nie jest już nudna i teoretyczna, a co najlepsze dzięki zestawom, dziecko uczy się nie tylko obserwacji i wyciągania wniosków, ale zaczyna rozumieć jak działają niektóre sprzęty np. w domu (suszarki, włącznik światła) i w życiu (silnik elektryczny, prądnica, elektromagnes, a w obecnym czasie rozwoju zielonych technologii np. procesy elektrolizy, fotowoltaiki, itd.), zapamiętuje efekty i później jest je sobie w stanie wyobrazić, co niebagatelnie skraca czas, jaki będzie potrzebowało, gdy spotka się z tymi zagadnieniami w szkole w formie głównie (choć nie zawsze) suchych informacji i wzorów oraz w dorosłym życiu.

 

 

 

Ponadto zestawy są wielokrotnego użytku (większość części można bez problemów dokupić w każdym sklepie). Zestawy mają niesamowitą funkcjonalność na miarę XXI w. – dzięki specjalnie przygotowanym kartom oraz aplikacji, którą możną pobrać z sklepów typu Google play, są wyposażone w opcje rozszerzonej rzeczywistości. Mówiąc prościej dzięki komórce i karcie nasza pociecha może zobaczyć jak działa i jak wygląda pole magnetyczne np. naszej ziemi. Rozwiązanie to jest niesamowitym udogodnieniem i pozwala dziecku zobaczyć i zrozumieć dla czego np. kompas działa i wskazuje właśnie północ.

 

 

 

Dzięki zestawom szybciej i łatwiej dzieci przejdą przez obowiązkowe etapy edukacji i będą miały więcej  czasu na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań, a przez to będą szczęśliwsze.

 

 

>>> Tu KUP SWÓJ ZESTAW<<<

 

 

 

SMARTBEE CLUB SP. Z O.O.

    https://smartbee.club/     +48 665 080 043      

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl