Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Super atrakcje w weekend dla dzieci w Krakowie

2019-11-21

Zobaczcie, co ciekawego możesz robić z dziećmi w ten najbliższy weekend w Krakowie i okolicach Krakowa i jakie atrakcje czekają na dzieci. Mamy propozycje dla małych i dla dużych dzieci. Zapraszamy na weekend pełen wydarzeń i atrakcji dla dzieci.

 

 

 

SZKOŁA SOBOTNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z NATIVE SPEAKEREM

SZKOŁA SOBOTNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z NATIVE SPEAKEREM

 

Szkoła Sobotnia w ​Little America- to:

 

# 5 lekcji konwersacyjnych ​z Native Speakerem

# pakiet edukacyjny dopasowany ​do potrzeb dziecka

# warsztaty plastyczne i eksperymenty ​

# materiały rozwijające kreatywność

# pozytywny klimat na lekcjach  

 

Zapraszamy na darmowe lekcje  godzinowe z Native Speaker.
​Kurs konwersacyjny przeznaczony
dla dzieci od 5 do 15 lat,
​prowadzony według unikalnego programu nauczania S.T.E.A.M.
​DOKONAJ REJESTRACJI TERAZ: ​+48 533 10 10 94

 

http://www.littleamerica.eu/american-saturday-school.html,

 

 

Etnokalendarz | wśród drzew

Etnokalendarz | wśród drzew

 

Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów rodzinnych dla dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. To okazja do twórczych eksperymentów, podejmowania wyzwań, poszukiwania odpowiedzi na ważne pytania. Rozwija ciekawość, uwrażliwia, kształtuje poczucie, że codzienne wybory każdego z nas mają moc zmiany świata.

Miesiąc w miesiąc  

Przez rok szkolny 2019/2020 poprowadzą nas nazwy kolejnych miesięcy. Badawcze spojrzenia skierujemy na lasy, łąki i nasze własne miejsca zamieszkania. Poszukamy sposobów na roztropniejsze urządzanie i upiększanie otoczenia. Będziemy wąchać, smakować, obserwować i konstruować. Poszukamy pomysłów na mądre gospodarowanie zasobami, wspólne spędzanie czasu, zaczynanie wszystkiego od nowa i docieranie do celu.  

LISTOPAD: WŚRÓD DRZEW

 

https://www.facebook.com/etnomuzeum.krakow/

 

 

Czytanie przy eKranie

 

 

Już 23 listopada 2019 r. o godzinie 9:00 zapraszamy Rodziców i  najmłodszych widzów do kina Kijów.Centrum na seans filmowy "Kraina lodu II". Emisję film upoprzedzą ZaBaWy przy kreatywnych stolikach wraz z uśmiechniętymi animatorami. Czekamy na Was godzinę przed sensem. Już dziś wpisz to wydarzenie do kalendarza i powiedz innym Rodzicom. Na ich pociechy też czekamy w naszym kinie.

“Krainę lodu II” możesz obejrzeć w innych kinach, ale TYLKO w Kijów.Centrum czekają na Was atrakcje:

- wspólne czytanie bajki,
- konkursy z nagrodami,
- zabawy z animatorami (malowanie, lepienie, budowanie itp.),
- słodkie niespodzianki,
- konkursy z interaktywną krzyżówką.

Zobacz jak wyglądało nasze ostatnie spotkanie z dziećmi
https://www.facebook.com/kijow.centrum/videos/2413610745579328/

Pokazy odbywają się w wybrane soboty o godzinie 10:00, ale już od godziny 9:00 Kijów.Centrum otwiera się dla  najmłodszych.

Bilet do kina kupuje osoba dorosła - w cenie tego biletu, 21 pln, uczestniczy w pokazie również dziecko.

 

https://www.facebook.com/events/533666844126709/

 

 

GOkidz! Explorers Club- Misja: Skaut

GOkidz! Explorers Club- Misja: Skaut

 

W weekend 23 i 24 listopada w GOkidz! odbędzie się Misja: Skaut. W programie między innymi nauka korzystania z kompasu i z mapy, lekcja znaków patrolowych, skautowe gry i przyśpiewki oraz wielkie kosmiczne podchody. Program dostosowany do dwóch grup wiekowych: 3-6 i 7-11 lat. Cena: 46 zł, w tym 1h warsztatów i 1h zabawy na parku. Bilety do kupienia stacjonarnie lub na www.gokidz.pl/kup-bilet. Szczegóły wydarzenia na www.gokidz.pl/skaut. Ilość miejsc ograniczona. 

 

 

Sobotnie zajęcia specjalistyczne w Widzimisię

 

 

W sobotę prowadzone są zajęcia: LogoSensoryka© -  oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Zabawy sensoryczne wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. Zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 18 miesięcy wraz z rodzicami. Smyko-Multisensoryka® - jedyne zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o Teorię Integracji Sensorycznej. Zajęcia mają na celu edukować rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień. Zajęcia dla dzieci w wieku 0,6 - 3 lat wraz z rodzicami. Brykaj, Fikaj!- to podstawowe zabawy ogólnorozwojowe z dużą ilością gier, torów przeszkód oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi, nawyków bezpiecznego poruszania i przemieszczania się, bezpiecznego upadania. Do zabaw wykorzystane są klocki terapeutyczne bObles, huśtawka, basen z kulkami i wiele innych. Zajęcia dla dzieci w wieku 1 - 5 lat wraz z rodzicami. Zajęcia z fizjoterapeutą, który dostosowuje zajęcia indywidualnie do potrzeb Waszych pociech, podpowiada też jak pracować w domu wykorzystując sprzęt codzienny i zabawki. Zajęcia dla dzieci w wieku 1 - 5 lat wraz z rodzicami.

 

ul. Rusznikarska 14A lokal XXII 31-261 Kraków

http://www.widzimisie-krakow.pl  

12 627 12 17

 

 

Ale cyrki! - spektakl dla dzieci w Teatrze Szczęście

 

 

Dzieci i Klaun Feliks odkrywają swoje talenty.

Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. "Ale cyrki" to pełna dowcipu klaunada, w czasie której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami.

W podczas opowiadanej historii zobaczymy m.in.
- Iluzję i żonglerkę czym się da, skecze, scenki i etiudy muzyczne,
- Taniec i pantomimę, wiele instrumentów muzycznych :ukulele, harmonijkę,… i 20 innych instrumentów!

Minimalny wiek: 2 lata

Czas trwania 60 minut

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Talkowski

Wykonanie: Klaun Feliks

Bilety: 20 złotych

Bilety ONLINE: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/ale-cyrki,4546?eventId=159928

Telefoniczna rezerwacja biletów 570 252 555

https://www.facebook.com/events/369601057081913/

 

 

Rodzinny Wypad do Krakowska Jaskinia Solna

 

 

Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, to idealne miejsce na rodzinny wypad! Do Waszej dyspozycji oddajemy naszą największą rodzinną jaskinię, z ruinami solnego zamku, ekologicznymi zabawkami, książeczkami i kolorowankami. Posiadamy atrakcyjną ofertę cenową! W każdy wtorek i czwartek dzieci z seansów korzystają BEZPŁATNIE*, w pozostałe dni za jedyne 6 ZŁOTYCH**, dzieci do 3 roku życia zawsze wchodzą ZA DARMO . Chcesz przyjść caaałą rodziną? Skorzystaj z oferty biletów rodzinnych lub jeśli posiadasz - Karty Dużej Rodziny.

No i, czekamy na Was codziennie (nawet w każdą niedzielę :)) - na seanse z dziećmi, zapraszamy od 10:00 do 18:00 włącznie - wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa!

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci: https://www.krakowskajaskiniasolna.pl/

 

 

WARSZTATY W CRICOTECE

 

 

Zapraszamy na cykl oryginalnych warsztatów i zajęć na pograniczu dyscyplin sztuki, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia łączą elementy plastyki, muzyki, teatru, aktywizujących działań, stawiając nacisk na zabawę w grupie rówieśniczej i aktywne uczestnictwo. Oferujemy cykl warsztatów twórczych:

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl

 

 

 

 

Piracka Przygoda

Piracka Przygoda

 

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski... ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

Bilety: 20 zł

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/piracka-przygoda,9965?eventId=146206

Rezerwacje telefoniczne: 570 252 555

Polecamy również warsztaty tworzenia lalek teatralnych, prowadzone przez Marka Żyłę w dniu spektakli, o 12:15, w cenie 35 zł za jedną wykonaną lalkę.

 

 

Kombinator Twórczy: Tkanina

Kombinator Twórczy: Tkanina

 

Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) zaprasza 23 listopada o godz. 11.00 dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w bezpłatnym projekcie Kombinator Twórczy, którego celem jest zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny. Kolejne spotkanie poświęcone będzie roli kolorów w procesie twórczym, a uczestnicy wezmą na warsztat sztukę malowania na jedwabiu.
Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.
Wstęp wolny!

 

 

LEGO ROBOTYKA dla dzieci

LEGO ROBOTYKA

 

Zapraszamy serdecznie na nowe zajęcia z Robotyki w najbliższą Sobotę o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej. Zajęcia poprowadzą profesjonalni instruktorzy.

 

Grand House Family Club

Adres: Os. Parkowe Wzgórze 100, Mogilany

WWW: https://grand-house.pl

E-mail: kontakt@grand-house.pl

Telefon: 12 444 53 20

 

Grand House Club w Mogilanach koło Krakowa to miejsce, które stanowi znakomitą bazę wypadową w najpiękniejsze zakątki województwa małopolskiego i południowej Polski. Przepiękne widoki, świeże powietrze i mnóstwo atrakcji w niedalekiej odległości to coś, co sprawia, że zwyczajnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

 

 

Kamyczki Patyczki - sala zabaw dla dzieci

 

 

 

 

Zapraszamy do zabawy w naszej salce przez cały tydzień.

 

Organizujemy wyjątkowe urodziny, zajęcia dla dzieci, zajęcia dla mam oraz warsztaty tematyczne!

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą!

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://kamyczkipatyczki.pl/

 

 

Ampa Park- park rozrywki dla dzieci

 

 

To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-12lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:
- zjeżdżalnie o zróżnicowanym stopniu trudności
- tor zjazdowy/saneczkowy
- wieża wspinaczkowa
- tory przeszkód
- zjazd na tyrolce
- huśtawki
- przejścia tunelowe
- trampoliny
- basen z kulkami

W sali zabaw AMPA nie zapomnieliśmy także o rodzicach. W trakcie, gdy ich pociechy, pod okiem naszych animatorów dają upust swojej energii, rodzice mogą zasmakować się w specjalnie wyselekcjonowanej kawie, oraz ciastach z zaprzyjaźnionej cukierni rodzinnej.

Specjalnie z myślą o zapracowanych rodzicach, oferujemy także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszego wykwalifikowanego personelu. Organizujemy także przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Obiekt jest monitorowany, oraz posiada pełną kontrolę dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa dzieci.

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

https://www.facebook.com/AmpaKrakow/

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/malpki-w-ataku-

 

Goair - powietrzne miasto Kraków

 

 

 

GOair - Powietrzne Miasto to najnowsza atrakcja Krakowa! Tylko tutaj:
- 20 dmuchanych atrakcji!
- Wejście od 4 do 100 lat
- Najlepsze urodziny! W GOair są aż 4 tematyczne pokoje urodzinowe: Surferska, Eco, Godzilla i Pluszowa. Pełną ofertę urodzinową znajdziesz tutaj: https://krakow.goair.com.pl/urodziny/
- Czynne codziennie, pon-pt 10:00-21:00, sob-nd 9:00-22:00
- Najtańsze bilety:https://krakow.goair.com.pl/kup-bilet/

 

 

 

Kawa i zabawa - Kreatywny świat dziecka

 

 

 

Niezwykłe miejsce stworzone z myślą o dzieciach i rodzicach. Bawialnia z kawiarnią oraz salą do zajęć dla dzieci w wieku od 0 do 7 lat. Zapraszamy.

 

Rusznikarska 14a/14 Kraków   https://www.facebook.com/Kawa-i-zabawa-Kreatywny-świat-dziecka-107784773943233/        

 

 

 

Jesienne śniadanie w LaLobie

 

 

Wegańskie, pachnące, inspirujące, zdrowe - dużo można by o nim pisać. Po co pisać, lepiej przyjść i spróbować naszych pyszności.
Oprócz jedzenia, które przyrządzamy dla Was sami, zawsze zapraszamy gościa, który dzieli się z Wami swoją wiedzą, odpowiada na pytania. Tym razem śniadanie poprzedza warsztat jogi a gościnnie przy stole usiądzie z nami Zulieta Czobanowa, nasza nauczycielka Jogi.

Będą dwa tematy przewodnie:
1. Odpowiemy na pytanie jak dzięki praktyce jogi można złagodzić dolegliwości towarzyszące menstruacji, endometriozie, menopauzie
2. Kiszonki/Fermentacje - w związku z tym że jest jesień i trzeba nam dobrych witamin, probiotyków i wszystkiego co nas wzmocni, będziemy próbować  jak smakują różne kiszonki

 

https://www.facebook.com/events/1394052407425698/

 

 

Krakowskie Targi Terrarystyczne

 

 

Zapraszamy serdecznie 24.11.2019r. na targi terrarystyczne w Krakowie na os. Wysokim 6 na których będzie można zobaczyć mrówki, pająki, jaszczurki, węże, modliszki, skorpiony, straszyki, rośliny egzotyczne, bogaty wybór sprzętu i terraria od producentów.

INFORMACJA DLA ZWIEDZAJĄCYCH:
Godziny otwarcia: Niedziela 11.00 do 16.00
-Bilet wstępu normalny: 15zł
-Bilet wstępu ulgowy: 10zł
(dla uczniów i studentów za okazaniem ważnej legitymacji, oraz emerytów)
-Bilet rodzinny: 40zł (2 dorosłych + 2 dzieci)
-Bilet wstępu dla dzieci poniżej 6 roku życia: bezpłatny

 

Warsztaty w Muzeum Obwarzanka

 

 

Poznajcie obwarzanka – to niepozorne kółko z ciasta jest związane z Krakowem od ponad 600 lat. Kochają go Krakusi i turyści, gościł na stołach dworu królewskiego na Wawelu, a powiadają że zajadał się nim sam smok wawelski! Zapraszamy na pokazy, podczas których poznacie ten najsmaczniejszy symbol Krakowa i spróbujecie swoich sił w roli piekarza, robiąc własnego obwarzanka. Jeszcze ciepłego zabierzecie na pamiątkę! Pokazy odbywają się w piątki, soboty i niedziele, o 10.00, 14:00 i 16.00 po polsku oraz o 12.00 w j.angielskim. Zachęcamy do rezerwacji miejsc przez formularz rezerwacyjny na naszej stronie. Grupy zapraszamy przez cały tydzień, po wcześniejszym umówieniu terminu. Przez cały tydzień można nas odwiedzić, napić się kawy i zjeść obwarzanka z piekarni Krakowianka (w niedziele z piekarni Pablo).

 

https://www.muzeumobwarzanka.com/

 

 

Weekend za pół ceny w MNK

 

 

Od 22 do 24 listopada zapraszamy do skorzystania z weekendowej akcji zniżkowej, w ramach której można zwiedzić wystawy w oddziałach MNK w promocyjnych cenach. Wstęp dla biorących udział w akcji wyniesie 50% ceny cennikowej - bilety dostępne w kasach MNK od 30.10.2019 (zniżka obejmuje bilety normalne, ulgowe, rodzinne, grupowe ulgowe). 24 listopada wstęp do galerii stałych bezpłatny – jak w pozostałe niedziele.

Pamiętajcie! MNK ma mnóstwo oddziałów w całym mieście!

--- Gmach Główny
z wystawą Jan Hrynkowski. Opowieść artysty i prezentacją obrazu Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" - to ostatnie dni przed przeprowadzką Damy do Muzeum Czartoryskich! Więcej możecie się dowiedzieć dzięki profilowi Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich.

 

https://www.facebook.com/events/2366109690165228/

 

 

Kraków - Jesienna wymiana ubranek i ubrań

 

 

Portal dla rodziców i opiekunów ParentLand zaprasza na wymianę ubrań i ubranek dziecięcych.
Dodatkowo poczęstunek, napoje oraz konkurs.

Program:
11.00-12.00 - przynoszenie ubrań, układanie, przyznawanie numerków, rozmowy przy kawie, herbacie i słodyczach :-)
12.00-13.00 - wymiana ubrań między rodzicami
13.00-14.00 - konkurs

data: 23.11.2019 r.
godzina: od 11.00 do 14.00
miejsce: Kraków, ul. Tadeusza Rogalskiego 29 (Wola Justowska), możliwość zaparkowania przed budynkiem

Na koniec naszego spotkania - między godziną 13.00 a 14.00 odbędzie się konkurs.
ParentLand ma dla dwóch zwycięskich rodziców prezenty:
prezent dla jednego zwycięzcy: 5 sztuk biletów do Multikina
prezent dla drugiego zwyciezcy: kartę SMYK o wartości 50 zł.

Zasady wymiany oraz przykładowe ciuszki, które znajdziecie na wydarzeniu, można będzie przeczytać/obejrzeć pod linkiem:
https://parent.land/newsy/krakow-wymiana-ubranek-i-ubran/

 

 

Świąteczne Warsztaty Rodzinne

 

 

Jak co roku zapraszamy na ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE.
Będą podzielone na dwie części i odbędą się w dwóch terminach.
24 listopada w niedzielę o godzinie 16.00 ulepimy aniołki z gliny, a 14 grudnia w sobotę o godzinie 11.00 zrobimy choinki. Formy ze styropianu ozdobimy sizalem, tkaniną lub tiulem a następnie udekorujemy świecidełkami. Mamy już w pracowni spore zapasy cekinów, perełek, gwiazdeczek, cynamonów i innych ozdób oraz mnóstwo przeróżnych wstążeczek. Warsztaty tradycyjnie poprzedzi opowieść o sztuce i tradycjach świątecznych (slajdy).
Gorąco zapraszamy:).

Cena:
28 zł / aniołek

 

https://www.facebook.com/events/938317203206204/

 

Sadzimy rośliny miododajne

 

 

Już w najbliższą sobotę zamienimy trawnik u zbiegu ul. Drewnianej i ul. Dworcowej na miejsce przyjazne pszczołom. Posadzimy rośliny, które wzbogacą ekosystem, a przy okazji będą cieszyć oko.

W celu ochrony bioróżnorodności, zwiększenia bazy roślin pokarmowych dla pszczół posadzimy lawendę i Liczne badania dowodzą, że okresy głodu (brak kwitnących roślin), są jednym z podstawowych czynników ograniczających rozwój pszczół.

Owady zapylające mają ogromny wpływ na rozmnażanie się roślin kwiatowych. Bez udziału zapylaczy wiele gatunków nie ma możliwości wytworzenia prawidłowych nasion i dalszego rozmnażania się. Powoduje to zmniejszenie liczby gatunków roślin na danym terenie, które stanowią pokarm dla kolejnych organizmów. Utrata choćby jednego ogniwa z sieci pokarmowej, może prowadzić do ogromnych i nieodwracalnych zmian w środowisku. Dlatego też, zapylacze dzięki swojej pracy, stoją na straży stabilności ekosystemów.

 

https://www.facebook.com/events/588179078666371/

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.