Wybierz miasto:

Miasto:

Wioska pełna miłości - nowe przedszkole w Krakowie!

2023-08-01

Już 4 września 2023 rusza w Krakowie nowy punkt opieki dziennej dla dzieci w wieku 1 – 6 lat.

 

Start Wioski El Bombo: wrzesień 2023 Rekrutacja trwa już teraz!  

 

 

Wioska El Bombo nie jest zwykłym miejscem, jaki wiele takich punktów opieki w Krakowie. To miejsce wyróżnia samo podejście do dzieci oparte na filozofii wychowania w bliskości i szacunku do dziecka, a także ścisłej współpracy rodzica z  punktem opieki dziennej, ale także, a przede wszystkich hiszpańska immersja.

 

 

 

Cała komunikacja w wiosce El Bombo będzie odbywać się w języku hiszpańskim. Wioska mieści się w lokalu na ul. Salwatorskiej 22, na krakowskim Salwatorze. Warto też wspomnieć o lokalizacji, bo jak i sama oferta przedszkola jest ono wyjątkowa. Poza salami, które przechodzą właśnie adaptację na potrzeby wioski i zmieniane są tak, aby spełnić potrzeby zarówno przedszkola jak i działającej od lat szkoły języka hiszpańskiego dla dzieci, przedszkole posiada swój ogród na wyłączność.

 

 

Oto wizualizacja Wioski El Bombo:

 

 

 

 

Punkt opieki dziennej  mający formułę wioski i działającego na jej zasadach, wyróżnia wiele, w tym:

 

  • Kameralne grupy - Dzieci będą przyjmowane do dwóch grupach:

– dzieci w wieku od 1 do 3 lat: 8 miejsc

– dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 12 miejsc

 

 

 

  • Każdą z grup będzie zajmować się dwoje opiekunów
  • Lokalizacja w spokojnym i urokliwym miejscu w centrum Krakowa
  • Przedszkole w otoczeniu zieleni, ogrodzony plac zabaw

 

 

Założenia wioski El bombo to:

 

 

- hiszpańska immersja

– edukacja bliskości

– porozumienie bez przemocy NVC

– inspirowanie się pedagogiką Reggio Emilia

– współpraca z The Village 

 

 

 

Warto w tym miejscu dodać iż szkoła językowa El bombo od lat zajmuje pierwsze miejsce pod względem ilości dzieci jakie korzystają z tej metody nauczania języka hiszpańskiego.

 

Szkoła językowa El bombo w 2022 roku otrzymała tytuł Platinum Partnera metody Colorín Colorado jako jedyna szkoła językowa w Polsce!

 

 

Jak mówi Pani Tamara, założycielka Wioski El Bombo: „Zależy nam na miejscu, gdzie dzieci czują się bezpieczne, szczęśliwe i gdzie będą się rozwijać, a rodzice będą spokojni. To nie tylko immersja czyli „tworzenie” dwujęzycznego dziecka. Chcemy edukować w poszanowaniu i we współpracy z rodzicami.”

 

 

W tym miejscu należałoby wspomnieć, iż punkt opieki dziennej El bombo powstaje w ścisłej współpracy z wioskami, czyli miejscem, gdzie następuje wsparcie dla rodziców i osób które chcą otwierać miejsca opieki i edukacji nad dziećmi w szacunku do różnorodności i komunikacji w ramach porozumienia bez przemocy.

Jak mówią założycielki wiosek „Chcemy wspólnie z Wami sprawić, by edukacja pełna szacunku do Małego Człowieka zmieniła świat na lepsze. Bo potrzeba całej wioski by wychować dziecko!”.

 

 

I na koniec kilka słów od właścicielka Pani Tamara Olko Torrealba o wiosce El bombo:

 

„Wioska El Bombo to pierwsza hiszpańskojęzyczna wioska w Krakowie. Odkąd w 2017 roku otworzyłam szkołę językową, gdzieś w moim sercu i umyśle pojawił się pomysł, aby kiedyś stworzyć hiszpańskojęzyczne przedszkole. Chciałam, aby było to miejsce, gdzie dzieci w immersji będą mogły chłonąć język i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. I tak oto otwieram moją wioskę, gdzie każde dziecko i jego emocje są mile widziane, gdzie rodzic czuje się spokojnie i zostawia swoje dziecko z uśmiechem.

W Wiosce El Bombo zależy nam na harmonijnym rozwoju każdego dziecka uwzględniając jego indywidualne potrzeby, zdolności i zainteresowania. Pragniemy stworzyć miejsce, gdzie komunikujemy się empatycznie używając NVC oraz gdzie podążamy za dzieckiem w duchu metodologii Reggio Emilia. Zależy nam na spontanicznej, nieograniczonej nauce i uwalnianiu w dzieciach pasji, a wszystko to w języku hiszpańskim.”

 

Wioska El Bombo

WIOSKA EL BOMBO

 

  Salwatorska 22/P, Kraków, Poland, 30-117

 

  https://www.wioski.co/przedszkole-el-bombo-salwatorska-22p

 

  info@elbombo.pl  

 

600 283 026

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl