Wybierz miasto:

Miasto:

BAJKA PANA KLEKSA

Adres:
Porcelanowa 23, 40-246 Katowice
Godziny:
pon. - pt. 15:00 - 20:00
sob. - nd. 10:00 - 20:00
Telefon:
Pokaż numer

Bajka Pana Kleksa to jedyne takie miejsce w Polsce, które stawia na rodzinną rekreację. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jako pierwsi łączymy ze sobą kulturę, edukację i zabawę. W Bajce zamiast tradycyjnych metod kształcenia dzieciom proponowane są nowe możliwości twórczego eksperymentowania i odkrywania świata. W grudniu przyszłego roku do kin trafi nowa Akademia Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. Koproducentem jest Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

 

ROZRYWKA I EDUKACJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Bajka Pana Kleksa to jedyne takie miejsce w Polsce! To ponad 1000 m2 interaktywnej ekspozycji, 8 stref tematycznych i świetna zabawa dla całej rodziny. Jako pierwsi łączymy ze sobą kulturę, edukację i zabawę. W Bajce zamiast tradycyjnych metod kształcenia tworzy się dzieciom nowe możliwości twórczego eksperymentowania i odkrywania świata. Jak mawiał Profesor Kleks: szkoła nie musi być nudna! I my się z tym w 100% zgadzamy!

 NOWOŚĆ W BAJCE PANA KLEKSA - PODWODNY ŚWIAT KRÓLOWEJ ABY


Podwodny Świat Królowej Aby czyli Abecja to nowa interaktywna wystawa edukacyjna, będąca przedłużeniem Bajki Pana Kleksa. To miejsce, które nie tylko zapewnia świetną rozrywkę i zabawę dla całej rodziny, ale jednocześnie uczy! Poświęcone jest tematyce ekologicznej. Gospodarzem jest słynna Królowa Aba, znana z twórczości Jana Brzechwy i filmów o przygodach Pana Kleksa. Jej wybór na głównego bohatera ekspozycji wynikał z chęci połączenia z istniejącą już ekspozycją znajdującą się w budynku Fabryki Porcelany – Bajką Pana Kleksa. W jej obrębie poruszane są wszystkie części z uniwersum Pana Kleksa, a królestwo Królowej Aby stanowi jedną ze stref ekspozycyjnych.
Na zwiedzających czeka 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie-pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Nowa ekspozycja pozwala dostrzec realne problemy i zagrożenia współczesnego świata przedstawione w przystępny sposób. Wszystko dzięki wykorzystaniu bajkowej postaci. To zdecydowanie miejsce dedykowane wszystkim fanom morskich głębin!

 

 

 

Napisz opinię o "BAJKA PANA KLEKSA"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl