Wybierz miasto:

Miasto:

Julka i Szpulka

Adres:
Łąkowa 26, Rumia

Julka i Szpulka to wyjątkowa seria aktywizujących książek detektywistycznych dla najmłodszych czytelników, dedykowana dla dzieci powyżej czwartego roku życia.

Książki te nie tylko się czyta. Trzeba zrobić w nich coś więcej. Coś, co pomoże rozwiązać tajemniczą sprawę. Czasami coś narysować, wybrać tropy, porównać ślady, a wskazówki zawarte w książce, pomogą dziecku, wraz z bohaterami, przeprowadzić śledztwo. Dzięki temu mały czytelnik poczuje się, jak prawdziwy detektyw! A ponadto będzie  uczyć się logicznego myślenia, dedukcji, kojarzenia faktów i koncentracji.

 

 

To także książki o emocjach, które są punktem wyjścia do rozpoczęcia śledztwa. Dzięki przygodom „Julki i Szpulki” dzieci rozpoznają emocje, które same często i intensywnie odczuwają: złość i bezradność, strach, radość i smutek, niecierpliwość i wyrozumiałość, wstyd i odwaga, czyli wszystko to, co małe dziecko czuje i próbuje zdefiniować. Wspólnie z bohaterami książki dzieci będą uczyć się nazywania uczuć, ich akceptacji oraz wspólnie poszukiwać odpowiedzi, jak rozwiązywać problemy małego człowieka.

 

Inspiracją do powstania serii jest córka autorki. Pewnego wieczoru, po wyjątkowo paskudnym napadzie złości, opowiedziała córce historię o pewnej dziewczynce, która musiała radzić sobie ze swoją bezradnością i  złością. Wtedy właśnie narodziła się Szpulka - dziwny stworek – kłębek nerwów – którego nitki reagują na emocje dziewczynki. Gdy Julka się złości – Szpulka się jeży, gdy Julka jest smutna, Szpulce opadają nitki. Razem starają się zrozumieć problemy Julki i wspólnie poszukiwać rozwiązań. Tak narodził się pomysł na detektywistyczne książki dla najmłodszych.

 

Autorka postanowiła wydać serię w modelu self-publishing , stworzyć blog, na którym zamieszcza darmowe tekst i słuchowiska dla dzieci oraz organizuje Akcje Śledcze Julki i Szpulki, by pomagać rozwiązywać problemy, z jakimi się mierzą rodzicie i ich dzieci.

 

 

Ilustracje do książek, tekstów i słuchowisk tworzy Daniel Włodarski, a książka dla dzieci bez ilustracji nie istnieje. To ilustracje przyciągają uwagę dziecka, uczą estetyki, wrażliwości na piękno i rozbudzają wyobraźnię. Jednocześnie dają wytchnienie, by potem lepiej skoncentrować się na fabule książki. Ilustracje w "Julce i Szpulce" takie właśnie są. Kolorowe, wyraziste i wesołe. Nie ma w nich zbyt dużej ilości detali, by niepotrzebnie rozpraszać małego czytelnika. Pozwalają skierować uwagę dziecka na fabułę i jednocześnie ją uzupełniają.

Rabaty dla Ciebie:

10%
Aktywnych kuponów: 25

Jak wziąć udział w promocji?

Zaznacz interesujące Cię rabaty. Podaj adres e-mail, a otrzymasz szczegóły.

Napisz opinię o "Julka i Szpulka"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl