Wybierz miasto:

Miasto:

Kopalnia Soli w Wieliczce

Adres:
Kraków
Telefon:
Pokaż numer

Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdego roku turyści z całego świata przybywają tu, aby podziwiać niezwykły podziemny świat tworzony na przestrzeni wieków przez naturę i człowieka.

Zabytkowa kopalnia to idealne miejsce na aktywne i rodzinne spędzenie czasu.

 

 

 

Zwiedzanie Trasy Turystycznej

 

Trasa Turystyczna to najbardziej znany szlak w wielickiej kopalni. Zwiedzanie rozpoczyna się zejściem schodami na głębokość 64 m, natomiast wyjazd na powierzchnię po zakończeniu zwiedzania odbywa się windą z głębokości 135 m. Trasa turystyczna prowadzi przez wykute w soli  chodniki, komory i kaplice w których zachowały się ślady dawnych technik wydobycia soli. Na trasie zwiedzania turyści mogą również podziwiać urokliwe jeziorka solankowe oraz rzeźby i płaskorzeźby wykonane z soli przez wielickich górników.
W kopalni przez cały rok panuje temperatura ok. +17ºC, a dodatkową zaletą podziemnej turystyki jest jej niezależność od pogody i pory roku.

Po zakończeniu zwiedzania turyści mogą  zakupić pamiątki oraz odpocząć i zjeść posiłek w restauracji 125 metrów pod ziemią.


Bilety do Kopalni Soli można kupić online tutaj lub na miejscu w kasach kopalni.

Sprzedaż biletów dla turystów indywidualnych (kopalnia.pl)

 

Godziny otwarcia Kopalni Soli, cennik oraz informacje niezbędne do zaplanowania wycieczki znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl  

 

Rodzinna wyprawa Śladami Legend

 

Rodziny z dziećmi mogą wziąć udział w wyprawie Śladami Legend, czyli interaktywnym zwiedzaniu Trasy Turystycznej kopalni, przygotowanym z myślą o najmłodszych turystach. Wędrówka przez labirynt komór i korytarzy, niezwykłe opowieści przewodnika o historii tego miejsca, poznawanie bohaterów wielickich legend, to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i rodziców w kopalni. Punktem kulminacyjnym wizyty w Wieliczce jest spotkanie ze Skarbnikiem, wspólna zabawa i wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzieci.

 

Bilety można kupić online TUTAJ

Trasa turystyczna - Turysta indywidualny - Kopalnia Soli "Wieliczka"

 

 

 

 

Tężnia Solankowa

Tężnia Solankowa położona tuż obok Kopalni Soli „Wieliczka” jest miejscem, w którym można wypocząć, zrelaksować się oraz skorzystać ze zdrowotnych walorów wielickiej solanki.

Tężnia ma 7500 m² powierzchni i jest największym tego typu obiektem w południowej Polsce, a dodatkową atrakcją jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

Wizyta w tężni zalecana jest szczególnie osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Z dobrodziejstw inhalacji w tężni mogą również korzystać osoby zdrowe, chcące  wzmocnić odporność  oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Tężni Solankowej  znajdziesz TUTAJ   
Tężnia Solankowa - Turysta indywidualny - Kopalnia soli "Wieliczka"

 

 

 

 

 

 

Napisz opinię o "Kopalnia Soli w Wieliczce"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl