Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia

Adres:
ul. Na Błoniach 7 30-213 Kraków
Telefon:
501 358 071

Założony w 1906 roku jest obecnie klubem jednosekcyjnym trenującym drużyny rugby. W historycznym Parku Sportowym Juvenia na Krakowskich Błoniach ćwiczą chłopcy i dziewczyny w wieku od 6 lat.
Drużyny mikrusów, mini żaków i żaków, pod okiem wykwalifikowanych trenerów przede wszystkim pracują nad ogólną sprawnością, koordynacją oraz bawią się poznając podstawy rugby.
Klub współpracuje również ze Szkołą Sportową Marcina Gortata, gdzie od kilku lat funkcjonuje klasa o profilu rugby.
Drużyna seniorów to aktualni brązowi medaliści mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie rugby – rugby siedmioosobowym.

 

Sport z jajem dla każdego

 

Rugby to sport dla każdego. I nie ma w tym zdaniu ani krzty przesady. Swoje miejsce w drużynie znajdzie niski, wysoki, szybki, silny, szczupły i tęgi. Juvenia Kraków od lat szkoli najmłodszych w tej pięknej dyscyplinie, która ma długie tradycje i nazywana jest sportem dżentelmenów. To doskonała zabawa i trening ogólnorozwojowy w gronie rówieśników.

 

 

Rugby powstało w Anglii na początku XIX wieku. Dynamiczna i twarda gra zyskała sobie największych orędowników w prestiżowych szkołach, college’ach oraz uniwersytetach. Sport ten od początku rozwijał się w duchu szacunku dla rywala, dyscypliny i współpracy. Tak jest do dziś. Rugby to doskonały nośnik wartości, które w obecnych czasach są szczególnie cenne. To również sport ogólnorozwojowy, w którym każdy znajdzie swoje miejsce.

 

Na boisku potrzebny jest każdy typ budowy – od tęgich i silnych zawodników, którzy mają pracować w kontakcie, przez wysokich walczących o piłkę w aucie, niewysokich i zwinnych rozgrywających, aż po szybkich jak wiatr skrzydłowych. Ten podział zadań dotyczy starszych grup wiekowych, ale również wśród najmłodszych każdy znajdzie sobie ważną rolę w zespole. To pomaga budować nie tylko pewność siebie i poczucie własnej wartości, ale uczy również odpowiedzialności za wynik całej drużyny. Daje dzieciakom szansę radosnej współpracy z rówieśnikami dla jednego celu.

 

 

Juvenia powstała w 1906 roku, by wychowywać młodzież rzemieślniczą. Do dziś szczyci się szkoleniem dzieci i młodzieży. Mamy kadrę wykwalifikowanych trenerów, którzy mają świetne podejście do dzieci, a przez to są lubianymi, ale też szanowanymi szkoleniowcami. W naszym klubie pomagamy starszym dzieciakom, organizując korepetycje, szkolenia efektywnego uczenia, kursy dla maturzystów oraz warsztaty pisania CV, czy przygotowujące do rozmów o pracę. Chcemy by nasze zawodniczki i zawodnicy byli odpowiedzialnymi ludźmi, pewnymi siebie i potrafiącymi wartości rugby przenosić do codziennego życia.  

Napisz opinię o "Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia "

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl