Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

The Little Steps Siewna

Adres:
Publiczne Przedszkole Anglojęzyczne ul. Siewna 30b, 31-231 Kraków
Telefon:
505 033 405

Publiczne Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps to wyjątkowe miejsce dla dzieci w wieku 2,5 do 7 lat. Program przedszkola anglojęzycznego zapewnia dzieciom holistyczną edukację poprzez doświadczenia, wycieczki, pracę w grupach i wspaniałą zabawę. A wszystko to realizowane jest pod okiem wykwalifikowanej kadry, w atmosferze ciepła, radości i szacunku dla drugiego człowieka.

Niewątpliwym atutem przedszkola jest codzienna nauka języka angielskiego w naturalny sposób. Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps dąży do wszechstronnego rozwoju dzieci, dostosowując działania do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka.

 

 

Publiczne Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps realizuje polską podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z rozporządzenie MEN.

Dodatkowo w pracy z dziećmi przedszkole anglojęzyczne wykorzystuje różne elementy sprawdzonych metod m.in.: IMMERSJI JĘZYKOWEJ I CLIL, RUCH ROZWIJAJĄCY WERONIKI SHERBORNE, NVC, PEDAGOGIKA MARII MONTESSORI, ZAJĘCIA SENSOPLASTYCZNE I SENSORYCZNE, METODA PROJEKTU.

W roku szkolnym 2018/2019 Publiczne Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps korzysta z następujących programów nauczania:

- Olek i Ada; Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska; MAC; 2018 r.

 - Plac zabaw - komplet materiałów dla 5 i 6latków;  WSiP; 2018 r.

 - My First English Adventure; Mady Musiol, Magaly Villarroel; Pesrson; 2016 r.

 - Olek i Ada I love Boo; wyprawka dla przedszkolaka; MAC; 2018 r.

Dodatkowo w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej Nauczyciele pracują w oparciu o autorskie programy edukacyjne dostosowane do możliwości danej grupy oraz indywidulanych potrzeb Dzieci, systematycznie uwzględniając pracę z Dzieckiem z problemami rozwojowymi i dzieckiem zdolnym.

Zajęcia programowe w przedszkolu anglojęzycznym realizowane są w ramach projektów edukacyjnych opracowanych przez kadrę pedagogiczną z uwzględnieniem treści wynikających z podstawy programowej. Nauka polega na eksperymentowaniu i ciągłym odkrywaniu świata poprzez warsztatowy charakter zajęć, liczne wycieczki, spotkania z niezwykłymi ludźmi, zabawy, czy przedstawienia. 

Starannie przygotowany program i odpowiednia metodyka pracy, stawia przed dziećmi ciągłe wyzwania, dając im szansę na poszukiwanie własnych rozwiązań, wyciąganie wniosków i naukę krytycznego myślenia. 
Różnorodność form pracy, fachowa opieka, ciepła i miła atmosfera - to wszystko sprawia, że pobyt w Przedszkolu Anglojęzycznym The Little Steps staje się dla dziecka niezwykłą przygodą.

 

W naszych przedszkolach zapewniona jest bezpłatna opieka psychologiczna.

Dzieci mają także możliwość uczestnictwa raz w tygodniu w bezpłatnych zajęciach z gimnastyki korekcyjnej prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora.

Nasi Nauczyciele są przygotowani do niesienia pomocy i wsparcia dla dzieci z trudnościami dzięki dodatkowym kwalifikacjom w zakresie m.in. terapii ręki, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, logopedii, terapii pedagogicznej. 

W przedszkolu przy ul. Fałęckiej funkcjonuje sala integracji sensorycznej wyposażona w specjalistyczny sprzęt to terapii SI.

Przedszkole współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną SENSOLAB. 

Napisz opinię o "The Little Steps Siewna"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl