Wybierz miasto:

Miasto:

Wspaniały weekend w Wieliczce

2023-06-11

 

W czerwcowy długi weekend wybraliśmy się do Wieliczki i był to idealny wypoczynek dla całej naszej rodziny. Podczas pobytu odwiedziliśmy Tężnię Solankową, zwiedziliśmy Kopalnię Soli i odpoczywaliśmy w Hotelu Grand Sal, a popołudniami spacerowaliśmy w przepięknym parku. 

 

Głównym naszym punktem wypoczynku było odwiedzenie Kopalni Soli Wieliczka, gdzie udaliśmy się na wycieczkę "Śladami Legend". Jest to typowa rodzinna trasa, która zajmuje ponad 2h, ale nawet 3 latki nie są w stanie się nudzić, bo po drodze jest bardzo dużo atrakcji. 

 

 

Zwykle cała grupa liczy około 30 osób i głównie są to rodziny z dziećmi. Nie jest to jednak wycieczka dla rodzin z dziećmi w wózku, bo sam początek trasy to pokonanie około 300 schodów w dół kopalni.

 

 

Trasa liczy 3km, ale mimo tego dystansu dzieci są żywo zainteresowane przez całą wycieczkę. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiada o wszystkich legendach związanych z kopalnią. 

 

 

Zdecydowanie w Kopalni Soli w Wieliczce jest magicznie i wyjątkowo. Każdy zakamarek opowiada inną historię i staje się dla dzieci bajkową przygodą. Wędrówka przez labirynt komór i korytarzy to niezwykła przygoda dla całej rodziny i niezwykła pamiątka na przyszłość. Punktem kulminacyjnym wizyty w Wieliczce jest spotkanie ze Skarbnikiem, wspólna zabawa i wręczenie pamiątkowych dyplomów dla dzieci.

 

 

Bilety można kupić online TUTAJ

Trasa turystyczna - Turysta indywidualny - Kopalnia Soli "Wieliczka"

 

 

Jeżeli nie macie całego weekendu na spędzenie w Wieliczce to polecamy Wam spędzić tutaj przynajmniej jeden cały dzień i odwiedzić Kopalnię Soli, Tężnie i udać się na długi spacer po parku i dotrzeć do ogromnego placu zabaw. 

 

 

W Wieliczce zdecydowanie zachwyciło nas mnóstwo pięknych terenów zielonych. Są tutaj parki, stawy i niedaleko kopalni ogromny plac zabaw, w którym dzieci mogą wybawić się do woli. 

 

 

Jeżeli jesteście głodni po wycieczce w Kopalni Wieliczka to bardzo polecamy Wam restaurację w Hotelu Grand Sal nieopodal Kopalni. Znajdziecie tam dania kuchni regionalnej, pyszne dania wegetariańskie, wyśmienite zupy i wspaniałe desery. 

 

Wspaniałym miejscem wypoczynku w Wieliczce jest Tężnia Solankowa położona tuż obok Kopalni Soli „Wieliczka” .

Tężnia ma 7500 m² powierzchni i jest największym tego typu obiektem w południowej Polsce, a dodatkową atrakcją jest wznosząca się na wysokość 22 metrów wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę parku i górniczych szybów.

Wizyta w tężni zalecana jest szczególnie osobom zmagającym się z chorobami dróg oddechowych. Z dobrodziejstw inhalacji w tężni mogą również korzystać osoby zdrowe, chcące wzmocnić odporność oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

 

Wspaniałym rozwiązaniem jest nocleg w Wieliczce, a dokładnie w Hotelu Grand Sal****. Znajduje się on na terenie malowniczego Parku św. Kingi i oferuje komfortowe, eleganckie pokoje rodzinne, a dodatkową atrakcją jest sauna. Można na miejscu również skorzystać z dobroczynnych zabiegów spa i masaży. Hotel może się pochwalić  profesjonalną, przyjazną obsługą, wysokim standardem i pięknym wystrojem. 

 

 

W restauracji hotelowej dzieci mogą liczyć na kącik dla dzieci, gdzie mogą rysować. W karcie znajdzie się też dla dzieci specjalne, pyszne menu dziecięce. 

 

 

Cały weekend w Wieliczce był cudowną przygodą, którą zapamiętamy na długo. Warto tutaj przyjeżdżać i zrelaksować się od zgiełku miasta i doświadczyć wielu pozytywnych wrażeń. Polecamy każdej rodzinie z dziećmi. 

 

 

Kopalnia Soli w Wieliczce

KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

 

    http://www.kopalnia.pl

 

  +48 (12)278-73-02

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl