Wybierz miasto:

Miasto:

Wycieczka z dzieckiem obok Krakowa

2020-10-02

Kochani rodzice mamy propozycje na wycieczkę z dzieckiem do Lasu Zabierzowskiego-  jednego z największych kompleksów leśnych w okolicach Krakowa. Poprzednio pisaliśmy o krótkim wypadzie z drewnianym placem zabaw, o którym możecie przeczytać tutaj.

 

 

Do lasu dojedziecie w około 20 minut z centrum miasta kierując się na przystanek Skały Kmity( obok nieczynnej restauracji Kmita przy ul. S. Kmity między Zabierzowem, a Szczyglicami). Jest tutaj spory, bezpłatny parking tuż przy wejściu na Dolinę Grzybowską między Balicami, a Zabierzowem. Wiele osób zatrzymuje się też przy stacji radarowej na końcu ulicy Leśnej. Komunikacją miejską najłatwiej będzie dojechać autobusem 258 (przystanek Skała Kmity).

 

 

Dlaczego Las Zabierzowski z dziećmi?

 

 

Spacer po lesie z dziećmi jest ułatwiony przez wyasfaltowane alejki. Możecie tutaj wybrać się z dziećmi w wózkach, na rowerach czy hulajnogach. My z naszą pięciolatką wybraliśmy się po prostu pieszo zbaczając również na ścieżki nie wyasfaltowane po lesie.

 

To, co nas zachwyciło w tym miejscu to fakt, że sami decydujemy jak długo trwa wycieczka. Istnieje tu sporo szlaków turystycznych i można robić i większe i mniejsze spacery zataczając kółka. Co jakiś czas pojawia się na trasie mapka, która dokładnie pokazuje nam gdzie jesteśmy, co ułatwia znacznie poruszanie się po lesie. Na trasie jest też sporo punktów z ławkami, gdzie można spokojnie urządzić piknik lub po prostu odpocząć. Jest również sporo tablic edukacyjnych na szlaku, które stanowią dla dzieci sporą frajdę i okazję do nauki. My poruszaliśmy się zarówno szlakiem czerwonym, zielonym, jak i niebieskim. Podobały nam się łagodne ścieżki, liczne wąwozy, a naszej córeczce- składy drewna, po których uwielbiała się wspinać:)

 

 

 

Ścieżkami krążyliśmy ok 4 godzin, a kolejnym razem aż 6 godzin, bo bez dwóch zdań jest tutaj gdzie chodzić. Polecamy zdecydowanie w upalne dni, bo jest tutaj sporo cienia, jak i w jesienne weekendy. No to w drogę!

 

 

 

Nasz Facebook: https://www.facebook.com/babygo.portal

 

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/babygo.portal/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl