Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Książeczki pobudzające wyobraźnię

2021-04-01

Seria książeczek S. Lompa Wydawnictwa Babaryba jest ostatnio hitem w naszym domu. Auta, Pociągi, Samoloty czy Budowa to barwnie ilustrowane historie, które dedykowane są dla 2-letnich dzieci. 

 

Seria ta jest częścią Pakietu Maluszek  stworzonego przez Wydawnictwo Babaryba, składającego się z 10 książek właśnie dla 2-latków.

 

Akcja w naszych książeczkach rozgrywa się w mieście Sprężyna Zdrój, a na kolejnych stronach, przepełnionych barwnymi ilustracjami mogliśmy śledzić losy bohaterów -zwierzątek, których historię opisywaliśmy sami, ponieważ wewnątrz nie mają tekstu

 

 Auta

Historia zawarta w tej książeczce rozpoczyna o poranku, gdzie na zatłoczonych ulicach miasta widzimy całą masę pojazdów oraz bohaterów, którzy spieszą się w różne miejsca. Mój synek mógł dostrzec tutaj śmieciarkę, straż pożarną, różnokolorowe auta osobowe, metro, ambulans oraz śledzić bohaterów i ich losy. Synkowi najbardziej podobali się: strażacy gaszący pożar, policjantka goniącą złodzieja i Pana Łoś koszący kombajnem zboże. To prawdziwa gratka dla małych fanów motoryzacji. 

 

 

     

 

Na Budowie

Z kolei w książeczce Na Budowie mogliśmy śledzić postępy w powstawaniu nowych obiektów w miasteczku Sprężyna Zdrój. Wszystko zaczyna się jesienią, kiedy to koparki rozpoczynają kopanie fundamentów. Na kolejnych stronach śledzimy postępy w pracach budowlanych, na przestrzeni kolejnych pór roku, aby latem ujrzeć gotowy basen z fantastyczną zjeżdżalnią, obserwatorium astronomiczne, czy nowy dom. Oczywiście, to nie wszystko. Synek mógł rozpoznawać pojazdy związane z budową, takie jak wspomniane wcześniej koparki, betoniarkę, dźwig auto ciężarowa.   

 

 

Pociągi

Tutaj bohaterowie znani już z poprzednich książeczek ruszają w podróż pojazdami szynowymi. Opowiadając synkowi wspaniałe historie, mogliśmy pokazać mu "ciuchcię", nowoczesne pendolino, czy pociąg towarowy przewożący węgiel i mleko. Na zatłoczonych peronach obserwowaliśmy oczekujących na metro i tramwaje pasażerów snując domysły, dokąd mogą jechać. 

 

 

Samoloty

Nasi książkowi bohaterowie lecą się na wakacje. Środkami lokomocji jaki wybiorą, są oczywiście samoloty. Na samym początku widzimy lotnisko, gdzie po koli opowiadaliśmy synkowi jak przebiega odprawa oraz co podróżni robią z walizkami. Kolejne strony ukazują już różne rodzaje latających maszyn: samolot pasażerski, transportowy, odrzutowiec, helikopter, paralotnię, hydroplan, czy balon. Na koniec rzecz jasna wszyscy lądują na upragnionych wakacjach nad morzem.   

 

Seria wielkoformatowych książeczek S. Lompa z twardego kartonu, pozbawionych tekstu, jest rewelacyjna dla maluchów. Dzieci mogą pobudzać swą wyobraźnię same tworząc historie. Dodatkowo, książeczki te ogromnie pomagają w rozwoju mowy. Mali czytelnicy spotykają się z nowymi nazwami, bardzo szybko się ich ucząc i właściwie wszystko nazywając. 

Nie martwicie się, że nie poradzicie sobie z wymyślaniem historyjek. Książeczki są tak barwne, że wystarczy opowiedzieć, co widzimy na kolejnych stronach. Na tylnej okładce wymienione są wszystkie postaci i ich imiona.  Wystarczy przeczytać je, a potem szukać ich na każdej ze stron, sprawdzać, co robią i wspólnie opowiadać ich przygody.

 

Nasz synek poza tym, że opowiadał nam, co widzi na danej stronie, uwielbiał bawić się w szukanie zwierzątek. My mówiliśmy, aby szukał Słonia, a on z uśmiechem na ustach przemierzał wzrokiem ilustracje w poszukiwaniu zwierzątka, ćwicząc tym samym spostrzegawczość. Na kartkach naprawdę dużo się dzieje, a ilustracje są przepiękne, dlatego nie zdziwiło Nas, gdy synek sięgał po książkę mówiąc: "teraz będę czytał". 

 

         

 

Jeśli chcecie dopełnić serię S. Lompa o inne książki dla 2- latków polecamy MALUSZKA - pakiet 10 książek dla dwulatków z rabatem 35%! 

Są to wyszukiwanki z kolorowymi ilustracjami, książka do usypiania i do kochania, klasyka literatury dziecięcej w wersji polsko-angielskiej, a także bestseller Wydawnictwa Babaryba - książka Naciśnij mnie!  

Wydawnictwo Babaryba 

WYDAWNICTWO BABARYBA

Adres: Aleja Wilanowska 368a/39 02-665 Warszawa

WWW: https://babaryba.pl/

E-mail: redakcja@babaryba.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl