Wybierz miasto:

Miasto:

Małe Wielkie Sprawy

2021-11-22

To co dla nas dorosłych bywa błahostką dla dziecka często jest trudną sytuacją, z którą nie zawsze wie jak sobie poradzić. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy maluch doświadcza nowych, nieznanych mu dotąd sytuacji, a rolą nas Rodziców jest pomóc dziecku oswoić się z nimi. 

Nas w takich kwestiach wspomaga fantastyczna seria książeczek wydawnictwa AMEET - Małe Wielkie Sprawy, której bohaterami są postacie z bajek Disney'a i sprawiają, że problematyczne sytuację stają się znacznie łatwiejsze.

 

 

 

Jakie książeczki znaleźliśmy w serii Małe Wielkie Sprawy

 

 

Pośród książeczek, które zachwyciły nie tylko nas, ale i naszego synka są: Urodziny Judy, Pierwszy zgubiony ząbek, Nowy rowerek, Lepiej mówić prawdę, Pora spać, To niesprawiedliwe, Podzielisz się?, Nie ma się czego bać, Idę do dentysty, Idę do przedszkola.

 

Jakie to sprawy, które teraz są dla Nas błahostką, były nie lada wyzwaniem kiedy byliśmy dziećmi? To chociażby wizyta u dentysty, czy pierwsze dni w przedszkolu. 

Pewnie wielu z Was pamięta swoją pierwszą wizytę u dentysty i pełnię obaw, jakie temu towarzyszy. Chcąc tego uniknąć w przypadku własnego dziecka, polecamy książeczkę Idę do dentysty, gdzie Guffy opowiada swojemu siostrzeńcowi o pozytywnych stronach wizyty u specjalisty, dzięki czemu wizyta i dla chłopca i naszego dziecka stało się jedynie prostym wyzwaniem, z którym nie bał się zmierzyć.

 

Dla wielu dzieci przedszkole to miejsce, w którym po raz pierwszy na dłużej zostanie samo bez mamy. Sytuacja nowa i niezwykle stresująca, dlatego już wcześniej warto oswoić malucha i pokazać mu, że bez mamy też może być fajnie. I tutaj doskonale sprawdzi się książeczka Idę do przedszkola.

 

 

Cała seria jest poświęcona sytuacjom z jakimi muszą zmierzyć dzieci w wieku przedszkolnym. Pośród książeczek znajdziemy opowiadania tłumaczące, dlaczego należy dzielić się oraz o tym, że nie warto być samolubnym.

Dzięki opowiadaniom wydawnictwa AMEET synek przekonał się, że nie warto kłamać, gdyż jest to o wiele bardziej kłopotliwe niż powiedzenie prawdy, a to, że wypadnie nam ząb mleczny, nie jest niczym strasznym, a w dodatku możemy spodziewać się wizyty Wróżki Zębuszki.

 

 

 

Wszystkie książeczki są krótkie, napisane prostym językiem, dzięki czemu nasz trzylatek bez problemu wszystko rozumie, a przedstawione sytuację stają się dla niego znacznie łatwiejsze, kiedy sam musi się z nimi zmierzyć.

 

Dzięki wesołym ilustracjom opowiadania przyciągają maluchy, a znani bohaterowie, szybko przekonają je, że to, czego się obawiają, może być super przygodą!

 

Warto również dodać, że na końcu każdej książeczki znajdują się porady dla dzieci lub dyplomy, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

 

 

Każda z książeczek serii Małe Wielkie Sprawy jest bardzo wartościowa i porusza ważne kwestie, dlatego polecam ją wszystkim rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a znajdziecie je >tutaj<

 

AMEET  

AMEET

WWW: https://www.ameet.pl/

E-mail: ameet@ameet.pl

Telefon: +48 42 676-27-78

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl