Wybierz miasto:

Miasto:

Zabawki Montessori, które ćwiczą małe rączki

2021-03-09

Całkiem niedawno szukaliśmy takich zabawek dla synka, które zarówno sprawią mu dużo radości, ale również wpłyną na motorykę małą i pozwolą ćwiczyć małe rączki. Świetne pomoce Montessori znaleźliśmy w sklepie Juupi.

 

 

Spoza całej gamy fantastycznych zabawek, my wybraliśmy Sowę i Jeżyka Montessori oraz Układankę kształtek.

 

1. Jeżyk Montessori 

 

Jeżyk jest drewnianą układanką, która pozwala ćwiczyć małe rączki. Dziecko podczas zabawy uczy się wkładać drewniane kołeczki w specjalnie przygotowane otworki na te „kolce”.

 

Taka zabawa wymagała od synka nie tylko precyzyjności, ale również cierpliwości. Początkowo miał problem z wyjęciem kolców z jeżyka, ale już przy drugim podejściu, kiedy pokazaliśmy mu jak to robić, radził sobie już doskonale.

Jeżyk to także zabawka, która pozwala na naukę kształtów. My układaliśmy je tak, aby tworzyć koło, trójkąt czy kwadrat motywując synka do samodzielnego odtworzenia tych wzorów. 

Dodatkowo dzieci mogą również nauczyć się liczyć do 25, gdyż tyle kołeczków posiada nasz jeżyk. 

Synek był zafascynowany zabawką, a wkładanie i wykładanie kołeczków nie miało końca.2. Sowa Montessori

Drugą wspaniałą zabawką z naszej kolekcji jest Sowa, która również ćwiczy motorykę małą, ale tym razem poprzez przeplatanie sznureczka przez otworki.

Tutaj synek miał dowolną możliwość wykonywania sznurkowych plontańców, ucząc się precyzyjności celowania w przygotowane dziurki. Muszę przyznać, że jest spostrzegawczy, bo bardzo szybko zauważył, że otworki, które posiada sowa idealnie nadają się na kołeczki z jeżyka i tak wyjmował je jeżykowi i wkładał do sowy :)

 

Należy przyznać, że zabawka ta jest bardzo bezpieczna i nie posiada ostrych krawędzi.3. Układanka Kształtek

 

Teraz pora na przedstawienie Układanki Kształtek, którą synek nazywa puzzlami.

Na każdym drewnianym puzzlu znajduje się nazwa danego kształtu w języku angielskim oraz zabawny stworek.

W przypadku tej zabawki poza precyzyjnością celowania w otwory, synek uczy się kształtów oraz ich nazw w angielskiej wersji.

Kształty w tej układance są podstawowe: kwadrat, trójkąt, prostokąt, koło, elipsa i serduszko, dzięki temu dzieci już od 18 miesiąca życia dadzą sobie z nimi radę.

 

Niedawno w Juupi pojawiła się również wspaniała nowość - Pakiet 3 Map, które można wygrać w naszym konkursie na Instagramie: https://www.instagram.com/babygo.portal/

 

Są to edukacyjne układanki:

MAPA ŚWIATA z podziałem na kontynenty,

MAPA EUROPY z podziałem na państwa z zaznaczeniem nazw stolic,

MAPA POLSKI z podziałem na województwa i zaznaczeniem miast wojewódzkich.

 

Zabawka jest niezwykle edukacyjna polecana dla dzieci już od około 2. roku życia. Tablice w naturalny dla dzieci sposób, poprzez zabawę, pomogą poznać dziecku zagadnienia z zakresu geografii, pobudzą zmysły i zaciekawią otaczającym światem już od najmłodszych lat.

  

Synek uwielbia te zabawki. Są estetycznie i precyzyjnie wykonane, dzięki czemu potrafią pochłonąć go na zabawie na długie godziny. Wszystkie są bezpieczne, nawet w przypadku jeżyka kolce zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec połknięciu – są sporych rozmiarów, nie posiadają ostrych krawędzi.

 

Dzięki tym zabawkom Montessori, zakupionymi w sklepie Juupi, synek mógł ćwiczyć koncentrację uwagi, chwyt pęsetowy, precyzję ruchów, a nawet koordynację wzrokowo - ruchową, a wszystko to przysparzało mu mnóstwo frajdy.

Natomiast dla Nas Rodziców były to ważne momenty, podczas których mogliśmy obserwować, jak nasze dziecko koncentruje się podczas zabawy, cierpliwie opanowując nowe umiejętności.

 

Warto dodać, że wszystkie zabawki są drewniane, zatem bezpieczne nie tylko dla naszego dziecka, ale również środowiska. Są wspaniałą alternatywą dla plastikowych zabawek.

 

Myślę, że najlepszą rekomendacją dla nich to radość jaką sprawiły synkowi, a było jej mnóstwo!

 

 

Juupi

JUUPI

WWW: http://www.juupi.pl/

E-mail: kontakt@juupi.pl

Telefon: 607 135 955

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl