Wybierz miasto:

Miasto:

SmartBee - Zabawa i nauka z Code Fun

2021-04-05

Nauka programowania, czyli Code Fun ze SmartBee.

 

Czy programowanie dla dzieci może być zabawą? Czy Twoje dziecko interesuje się grami?Jeśli tak, to zestaw Code Fun jest idealny dla Waszej pociechy!

 

 

     Code Fun jest odpowiedzią SmartBee na rosnące zainteresowanie programowaniem wśród dzieci. To atrakcyjna nauka algorytmów przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym (8-12 lat). W ramach abonamentu przez 3 miesiące możecie otrzymać boxy, które pomogą zrozumieć i wprowadzą dzieci w tematykę programowania.

 

 

   SmartBee Club wspólnie z Kids Code Fun opracował mini program podstaw programowania rozłożony w trzech boxach wysyłanych co miesiąc, czyli w modelu subskrypcyjnym.

 

 

 

    Mieliśmy możliwość zapoznania się z boxami i przetestowania ich pod kątem atrakcyjności przekazu oraz łatwości przyswajania wiedzy przez dziecko.

 

 

 

    Pierwszy zestaw to zdaniem producentów analogowa przygoda z logicznym i algorytmicznym myśleniem. Rozpoczęliśmy zabawę od zapoznania się z instrukcją, przeczytania zasad gry i rozpakowania wykonanych ze sklejki elementów. W skład zestawu wchodzi gra planszowa oparta na komendach Scratch, pionki, plansza do gry, ekologiczne, estetycznie wyglądające woreczki do przechowywania drewnianych elementów oraz karty z informacjami na temat osób z dziedziny nauki i informatyki, które przyczyniły się do rozwoju programowania.

 

     Nasze dziecko z radością przystąpiło do układania szeregu komend, dzięki którym jego figurka biorąca udział w grze mogła osiągnąć metę. Zabawa była przednia, szczególnie, że mogą uczestniczyć w niej 4 osoby, wiec mamy element rywalizacji oraz ograniczonego czasu. Na przemyślenie ruchu uczestnik ma ok. 2 minut. Gra uczy twórczego planowania i kształci umiejętność kreatywnego przełożenia zaplanowanych ruchów pionków na układ bloczków określających kierunek ruchu i ilość kroków. Dla dzieci ułatwieniem są plansze, na których można wcześniej zapisać planowany ruch pionków.

 

 

   Dodatkową atrakcją o walorze edukacyjnym są plansze z Memory zawierającym informacje o ważnych postaciach oraz odkryciach i pojeciach związanych ze światem nauki i techniki. Przyznam, że nawet nam dorosłym przyda się takie usystematyzowanie wiedzy, a nazwiska Billa Gatesa czy Marka Zuckerberga budzą i w nas żywy oddźwięk;)

 

   Przy pomocy drugiego zestawu dzieci nauczą się tworzyć animacje poklatkowe. W skład zestawu obok instrukcji wchodzi książeczka z animowanymi obrazkami robota, pozwalająca dzieciom na zrozumienie zasad animacji poklatkowej.  Dzięki załączonym w instrukcji filmikom uczymy się jak stworzyć dziecku konto w Scratchu oraz utworzyć krótki film animowany, w którym bohaterem może być nasze dziecko naśladujące ruchy robota lub też sam robot;)

 

    My wybieramy drugą opcję, animujemy wspólnie robota, świetnie przy tym się bawiąc. Już sama nauka programowania, zastosowanie układu bloczków z komendami, dodanie tła i oprawy dźwiękowej, oraz załączone w Scratchu krótkie prezentacje stworzonych gier, pokazują nam jak wiele możliwości przed nami.

 

 

   Ważna informacja dla rodziców - jeśli wcześniej nie używaliście Scratcha - macie okazje nauczyć się wraz z Waszym dzieckiem krok po kroku obsługi tego programu, często metodą prób i błędów. Dla dzieci mniej cierpliwych lub młodszych - może być to trudne, niemniej jednak cierpliwość opłaca się, a efekt końcowy jest zadowalający.

 

 

  Gra zawiera dodatkowo plansze, na których można rozrysować sobie układ planowanych ruchów postaci.

 

   Drugi box zawiera ponadto drewniany zestaw do układania z figur geometrycznych zwierzaków oraz różnych fajnych kształtów. Tangram to nie lada wyzwanie dla młodszych dzieci, ćwiczy ich wyobraźnię i pozwala na geometryczne wyobrażenie sobie z jakich figur może składać się postać czy dany przedmiot.

 

 

 

    Trzeci zestaw pozwala  Młodym Programistom samodzielnie zaprogramować grę – Labirynt. To prawdziwe wyzwanie dla nas i przyznam, że budziło moje obawy - czy podołamy. Wiecie, wszystko na papierze wygląda łatwo, jednak nie zawsze takim okazuje się w praktyce;)  Nasze obawy okazały się jednak nieuzasadnione. Załączone do instrukcji kody QR z filmikami instruktażowymi prowadzą nas krok po kroku w procesie tworzenia naszego labiryntu. Serie komend i atrakcje w postaci dodawania przeszkód, dodawanie dymków do naszego duszka sprawiają, że programowanie okazuje się świetną zabawą, przy czym niepostrzeżenie dla nasz samych uczymy się tej niełatwej sztuki;)

 

 

  Ułatwieniem są zawarte w III zestawie pomoce. M. in. koło z ruchem postaci, plansze, umożliwiające zapis planowanych ruchów oraz zapis kątów, pod jakimi obraca się postać w grze.  Ukoronowaniem naszych wysiłków jest załączony do zestawu DYPLOM dla Młodego Programisty;)

 

 

 

Podsumowując

 

    Zestaw Code Fun przeznaczony jest dla starszych dzieci (od 8 lat), które pasjonują się programowaniem. Młodszym dzieciom potrzebna będzie pomoc rodziców, także dobrze, jeśli jesteście na tyle zorientowani w temacie, żeby pomóc swoim pociechom.

 

     Dla niewtajemniczonych i lubiących wyzwania - życzymy Wam dużo cierpliwości i zapału! Nam podobało się zarówno gra klasyczna planszowa, jak i pomysł stworzenie pierwszego filmu animowanego i gry komputerowej. Podobały nam się również wymyślone przez twórców gry ( planszowa, Memo, Tangram), w sposób atrakcyjny dla dziecka i jasny objaśniające zasady tworzenia gier komputerowych, konstruowania w Scratchu wymyślonych przez dzieci światów, wprowadzające nas w świat wynalazków i przybliżające pojęcia z zakresu informatyki.

 

   Walory edukacyjne zestawu są niezaprzeczalne;) Dostarczą Waszym dzieciom i Wam satysfakcji i pozwolą nabyć nowe umiejętności;)

 

 

  Zgadzamy się z opinią producenta, że zestaw SmartBee Club łączy edukację z nowoczesną technologią, uatrakcyjniając przyswajanie wiedzy w kreatywny sposób! Nauka w formie zabawy jest tym, co młodzi odkrywcy lubią najbardziej!!!

 

 

 

Patronat nad programem objęli:

 

logo dad hero

 

logo mamadu

 

 

https://www.facebook.com/Club.SmartBee

 

https://smartbee.club/produkt/code-fun/

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl