Wybierz miasto:

Miasto:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w październiku

2021-10-05

W październiku będzie się sporo działo. Zapraszamy rodziców i dzieci na wspaniałe wydarzenia, atrakcje i w cudowne miejsca, gdzie nie tylko można miło spędzić czas, ale i dużo się nauczyć. 

 

 

 

MIESIĄC ZDROWIA KOBIETY. RÓŻOWY PAŹDZIERNIK W LALOBIE

 

 

LaLoba już od ponad 10 lat troszczy się o zdrowie, samopoczucie i sprawność fizyczną Kobiet w każdym wieku. Codziennie, z ogromnym zaangażowaniem, pomagamy Kobietom pozbyć się dolegliwości bólowych, dysfunkcji i uczymy Je bezpiecznego i świadomego ruchu. 

 Październik to od wielu lat miesiąc profilaktyki raka piersi. Wykorzystajmy ten czas, aby zwrócić jeszcze większą uwagę na ochronę zdrowia Kobiet. Zapraszamy Was na Miesiąc Zdrowia Kobiety do LaLoby, podczas którego będziecie mogły bezpłatnie skorzystać z naszych zajęć prozdrowotnych, konsultacji trenerskich i fizjoterapeutycznych, a także wziąć udział w wyjątkowo kobiecych spotkaniach z ekspertami.     

 

Więcej informacji:

https://laloba.pl/produkt/bezplatna-wejsciowka-rozowy-pazdziernik/

https://babygo.pl/atrakcje-dla-rodzicow/miesiac-zdrowia-kobiety-rozowy-pazdziernik-w-lalobie

 

 

"Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się" w Pałacu Krzysztofory

 

 

Zapraszamy na spektakl Teatru Otwartego z cyklu „Smoczych opowieści”.
Mieszkańcy leśnej polany, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, ale wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.
Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego.
W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia!    

 

Miejsce:
MUZEUM KRAKOWA
PAŁAC KRZYSZTOFORY
SALA MIEDZIANA
RYNEK GŁÓWNY 35, KRAKÓW
wejście do budynku od ul. Szczepańskiej 2 Cena za bilet 20 zł, wstęp wolny dla dzieci poniżej 2 lat   Rezerwacje telefoniczne:
570 252 555
500 289 881

 

 

Programowanie z robotyką i certyfikaty Europejskiej Agencji Kosmicznej!

 

 

Programowanie w Krainie Twórczości doceniają uczestnicy w wieku 4-9 lat tworząc roboty sterowane tabletem i pilotem.
Certyfikaty Europejskiej Agencji Kosmicznej zdobywają uczestnicy w wieku 10-15 lat programując w Python oraz projektując druk 3D do konkursu Bazy Księżycowej.  
Zgłoszenia przez:
https://www.krainatworczosci.pl/zapisy-na-zajecia  
Pytania: kom 502 949 099
Lekcja druku 3D pod z konferencji Politechniki Krakowskiej:
https://youtu.be/7jdf4f5_kPU

 

Warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci

 

 

Zapraszamy w niedzielę do parku Reduta na warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci.    niedziela 10.10
godz. 15:00-17:00
wstęp wolny

 

    *drodzy mieszkańcy nie prowadzimy zapisów na nadchodzące warsztaty, jednak chcemy zaznaczyć, że w środku kawiarni mamy ograniczoną ilość miejsc. Mamy nadzieję jednak, że wszystkie dzieci zmieszczą się przy zorganizowanych stołach *koniecznie dajcie znać czy bierzecie udział w wydarzeniu, żebyśmy mieli pogląd na to ilu gości możemy się spodziewać    

 

(2) Warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci w kawiarni Poview | Facebook

 

 

"Dziecko, dzieci, dzieciństwo" w Teatrze KTO

 

 

Bardzo serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę wszystkie dzieci wraz z rodzicami na niezwykłe przygody w naszym teatrze. Już 10 października rusza Klub Twórczych Odkryć.     Zapisy wciąż trwają: rezerwacja@teatrkto.pl   Klub Twórczych Odkryć stworzony jest z myślą o DZIECIACH i RODZICACH zaangażowanych w kreatywny rozwój swoich pociech. Celem Klubu jest połączenie zabawy z poszukiwaniem odpowiedzi na naprawdę ważne pytania: gdzie szukać szczęścia? Gdzie leci słowo rzucone na wiatr? A gdzie mieszka to, co już się wydarzyło?   Spotykamy się co drugą niedzielę od g. 12.00-13.30 w dwóch grupach wiekowych: 5-7 lat i 8-10 lat.   Więcej na temat Klubu Twórczych Odkryć znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://teatrkto.pl/2021/09/10/klub-tworczych-odkryc-kto/ Ale to nie wszystko!

 

 

Zajęcia sportowo-piłkarskie dla dzieci

 

 

Bardzo ważny jest fakt, iż zajęcia sportowe odbywają się na świeżym powietrzu, na boisku otoczonym parkiem, gdzie dzieciaki mogą się maksymalnie dotlenić. Zobacz grafik zajęć i zapisz się na bezpłatne zajęcia próbne. 

 

Na hasło BabyGo 1 zajęcia dla dzieci są bezpłatne. 

 

Zajęcia w szkole K.S. Czyżnianka prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy przez cały trening motywują dzieci do coraz to nowych ćwiczeń. Zajęcia są bardzo aktywne, mnóstwo w nich biegania, skakania, czyli tego, co potrzebne do przygotowania ciała do odpowiedniego treningu piłkarskiego. My braliśmy udział w treningu przeznaczonym dla dzieci od 5 do 7 lat, gdzie udział rodziców jest zbędny, ale odbywają się również i takie zajęcia, gdzie rodzice trenują razem ze swoimi dziećmi i są to zajęcia od 2 do 5 roku życia. To wspaniała możliwość do wspólnego spędzania czasu, ale też do poprawy sprawności fizycznej całej rodziny.

 

K.S. Czyżynianka (czyzynianka.pl)

 

 

Jesienna nauka pływania

 

 

-> Zajęcia dedykowane są Wszystkim, którzy chcieliby spróbować wodnej przygody ze swoim dzieckiem lub zadbać o swoją kondycję i formę tej jesieni.

 

Zajęcia próbne to doskonała okazja na start:

 Mają nieobowiązującą formę - jeżeli spodoba Wam się u nas możecie wpływać z nami na zdrowie przez cały semestr.

 Jeżeli jednak nie zdecydujecie się na uczestnictwo w pełnym kursie, po prostu informujecie nas o tym a zajęcia pozostają bezpłatne.

 W celu rezerwacji miejsca wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stornie.Pełny harmonogram zajęć, cennik oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj https://www.mania-plywania.pl/harmonogram-nauka-plywania/

 

Na hasło BabyGo 1 zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Wpływajcie z nami na zdrowie i odporność 

 

Kontakt biuro (poniedziałek- piątek 9-17): 

tel. 733 133 130

e-mail: biuro.maniaplywania@gmail.com

 

Znajdziecie nas na:
FB: https://www.facebook.com/Maniaplywania

 

 

Helili - super zabawa w sali zabaw

 

 

Helili (Kraina Wyobraźni) to wyjątkowa sala zabaw, miejsce, które powstało z pasji do zabawy i edukacji. Łączy w sobie wiele elementów, które pozwolą na spędzenie niezapomnianych chwil z dzieckiem. Od poniedziałku do piątku odbywają się tutaj wspaniałe zajęcia dla dzieci oraz dla rodziców. 

 

Możesz po prostu przyjść tutaj z dzieckiem, napić się pysznej kawy, a Twoje dziecko będzie się świetnie bawiło:

 

Sala zabaw dla dzieci w Krakowie - Helili Kraina Wyobraźni Kraków

 

Cały grafik zajęć dostępny tu:

 

Kreatywny tydzień pełen zajęć dla dzieci (babygo.pl)

 

 

Hiszpański dla dzieci w Krakowie

 

 

Wspaniale uczyć się języka w sposób muzyczno-ruchowy! To daje największe rezultaty, gdy nauka wiąże się z rewelacyjną zabawą:) Takie zajęcie gwarantuje El Bombo - szkoła specjalizująca się w nauce języka hiszpańskiego dla dzieci i młodzieży.    Ty teraz możesz również sprawdzić w najbliższych dniach i przetestować bezpłatnie zajęcia z hiszpańskiego. Są dla 2 grup wiekowych: dla dzieci 2,5-6 lat oraz od 6 do 12 lat.    Zapraszamy do zapisów przez formularz na http://elbombo.pl/index.php/kontakt, tel. 600283026, info@elbombo.pl

 

 

 

Bal Halloween dla dzieci!

 

 

Zapraszamy na najstraszniejszą i najbardziej roztańczoną imprezę halloweenową!

 

  Nadchodzi najbardziej mroczna i przerażająca noc w roku!   Z tej okazji dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy wyjątkowy bal przebierańców w klimacie Halloween, w czasie którego gwarantujemy mnóstwo tańca, świetną zabawę i przerażająco sympatyczną atmosferę!   W programie m.in.:
– nauka upiorrrrnej choreografii
– strrraszne konkursy i animacje
– potworrrrne fluo disco z iluminacjami świetlnymi

 

  Upiorne Halloween odbędzie się w niedzielę 24 października w Egurrola Dance Studio Kraków, Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34.


  Zapraszamy:   dzieci w wieku 3 latka w godzinach 11:00-12:30
dzieci w wieku 4-5 lat w godzinach 13:00-14:30
dzieci w wieku 6-8 lat w godzinach 15:00-16:30   Wstęp: 45 zł z kartą EDS / 50 zł bez karty

 

 Wejdź na stronę: Bal Halloween dla dzieci! - Egurrola Dance Studio :: Szkoła Tańca Kraków. Nauka. Kursy. Taniec.     Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się już dziś! 

 

 

Klaun w balonie

 

 

Klaun Feliks na oczach widzów realizuje marzenie o lataniu:)

 

  Pomysłowy klaun organizuje wielką wyprawę balonem, konstruuje helikopter i podejmuje próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. Podczas spektaklu dzieci poznają tajemnice pantomimy, iluzji, muzyki i żonglerki. „Klaun w balonie” to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy dla całej widowni. Dobra zabawa gwarantowana! Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami.     Bilety od 15 złotych. Miejsce: Teatr KTO Niedziela 10.10, godz. 16.00     Minimalny wiek: 2 Na scenie występuje Andrzej Talkowski jako Klaun Feliks. Czas trwania: 60 minut

 

 

Zajęcia oswajania z wodą i nauki pływania dla niemowląt i małych dzieci

 

 

Zapisz się ze swoim maluchem i wpłyńcie z nami w jesień!

Fotoreportaż zawarty jest w cenie każdego kursu  

 

Na hasło BabyGo 1 zajęcia dla dzieci są bezpłatne. 

 

Miejsce: Park Wodny  

 

 Specjalna, osobna niecka tylko dla niemowląt  i dzieci do lat 3 - super czysta, woda ozonowana, temp. 33 stopnie Celsjusza.    

 

ZAPISY:      https://flow.auksys.com/master/kurzyverejne.php?kategorie

 

 

Angielski dla dzieci z robotem Emys

 

 

Jedyne takie zajęcia dla dzieci w Krakowie! 

 

Twoje dziecko spotka jedynego w Polsce nowoczesnego robota-lektora EMYS, który rozmawia i zachwyca dzieci:)

 

Twoje dziecko usłyszy interaktywny długopis TING, który wymawia to, co dziecko zaznaczy w podręczniku:)

 

Twoje dziecko zobaczy mobilną aplikację edukacyjną do nauki w domu bez pomocy rodzica:)

 

 

Na hasło BabyGo 1 zajęcia dla dzieci są bezpłatne. 

 

Skontaktuj się :

 

http://www.krakow.leaderschool.pl/, krakow@leaderschool.pl, Telefon: (12) 658 61 15

 

 

Strrraszne Halloween w Esterante!

 

 

Hej, Dzieciaki – duże i małe! Już w sobotę 30 października…

 

Przygotujcie się na Halloweenowy wieczór pełen wrażeń w Esterante!  Czekają Was gry i zabawy na terenie całego obiektu, a w tym:

 Dla Dzieciaków:

- Poszukiwanie cukierków z zagadkami 
- Malowanie twarzy 
- Malowanie dyń 
- Bufet pełen ciekawych halloweenowych przekąsek 
- Prezenty! 
- Kącik zabaw dla najmłodszych 

 Dla Dorosłych:

- 20% zniżki na dania z karty 
- Powitalna lampka prosseco lub filiżanka kawy 

 

Przyjdź z całą rodziną i spędź miło czas – tutaj nikt nie będzie się nudził! 

Koszt wstępu dla dziecka: 50 PLN.

 Rezerwacja pod numerem telefonu 690 407 424 lub 500 072 222.

 

 

 

Bogata oferta zajęć dla dzieci i młodzieży!

 

Przedstawiamy ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży w klubie FitPark!  

 

NINJA JUNIOR   Wtorek, czwartek o godz. 17:00.

 

RUNMAGEDDON MŁODZIEŻ   Środa o godz. 18:00  

 

ZAJĘCIA TANECZNE   ILIKE KIDS – czwartek o godz. 17:00

 

ZAJĘCIA W RAMACH SZKOŁY SPORTÓW WALKI  

MUAYTHAI 6-9 lat – poniedziałek i środa o godz. 17:00

MUAYTHAI 7-11 lat – poniedziałek i środa o godz. 18:00

MUAYTHAI 4-5 lat – wtorek i czwartek o godz. 17:00

MUAYTHAI 12-15 lat – wtorek i czwartek o godz. 17:00

 

AKADEMIA KOSZYKÓWKI   Poniedziałek, wtorek, środa o godz. 17:00.

 

Koszt zajęć:

Pierwsze zajęcia gratis!

Wstęp jednorazowy 18 zł, Karta Klubowa FitPark Dzieci 8 wejść  – 128 zł.


Karta Klubowa FitPark OPEN rodzic+dziecko /240 zł/miesiąc

 


Karta Klubowa upoważnia do równoległych wejść 2 osób (rodzic+dziecko) do Klubu na zajęcia z harmonogramu (w przypadku dzieci i młodzieży na zajęcia dedykowane odpowiedniej grupie wiekowej), na siłownię (w przypadku dzieci pow. 13 r.ż. pod opieką osoby pełnoletniej) oraz wejść na halę basenową.

 

 

 

Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Doświadczeń

 

 

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Doświadczeń:

 

 

5, 7, 12, 14 października, godz. 16:00-18:00

Zajęcia pod mikroskopem.

Na zajęciach z mikroskopami sprawdzimy co można znaleźć w kropli wody. Własnoręcznie stworzymy próbki do analizy. Postaramy się wypatrzeć organelle komórkową u roślin i nauczymy się podstaw mikroskopowania.

Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń, ale prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia.

 

9 października, godz. 11:30

13 października, godz. 11:30

Jak rozpoznać drzewo po kształcie liścia?

Na zajęciach dowiemy się, jak rozpoznać można drzewo na podstawie kształtu liścia, brzegu blaszki i użyłkowania. Uczestnicy otrzymają mapkę z zaznaczoną trasą na terenie Ogrodu Doświadczeń z opisem wybranych drzew rosnących. Będą mieli za zadanie wklejenie odpowiednich liści. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat. Czas trwania 20 minut.

Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń, ale prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia.

 

16 października, godz. 11:30

Zakładka do książki z jesiennych liści

Zapraszamy na zajęcia, na których będzie można samodzielnie wykonać zakładkę do książki z jesiennych liści. Będzie też okazja, aby własnoręcznie wykonać ozdobę z zebranych na terenie Ogrodu Doświadczeń, kasztanów i żołędzi.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat. Czas trwania 20 minut.

Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń, ale prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc na zajęcia.

 

***

Prosimy o wcześniejszą rezerwację na wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie - 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl

 

 

Zajęcia MATEMATYCZNO-JĘZYKOWE dla Dzieci od 5 do 13 lat

 

 

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia MATEMATYCZNO-JĘZYKOWE

 

 

Budzimy fascynację matematyką. Uczymy japońskiej arytmetyki mentalnej, neuromatematyki, matematyki na klockach lego.

 

   # metoda przyjazna dla dzieci z trudnościami w uczeniu się,

 

 

  # rozwijamy talenty,  

 

 

 # z nami każde dziecko ma szansę osiągnąć ponadprzeciętne umiejętności matematyczne,  

 

 

 # pracujemy projektowo oraz metodą dedukcji, uczniowie sami dochodzą do rozwiązań,

 

 

  # uczymy języka angielskiego i matematyki na jednym spotkaniu

 

 

Na hasło BabyGo 1 zajęcia dla dzieci są bezpłatne. 

 

 

Nie trać czasu, zapewnij swojemu dziecku rozwój kompetencji językowych i matematycznych na jednych zajęciach:       Kraków harmonogram | Superminds Academy

 

 

 

Koniki z bryczką – dwudniowe warsztaty zabawkarskie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat

 

 

Różnokształtne kawałki drewna, siano, wiklina, nieużywane już tkaniny, a do tego odrobina wyobraźni, dobrych chęci i sprytu – oto przepis na wspaniałą przygodę i WARSZTATY ZABAWKARSKIE dla najmłodszych!

 

Podczas dwudniowych warsztatów, pod okiem instruktorów rzemiosła z Żywej Pracowni, z desek, gałązek i włóczek powstaną koniki, do których młodzi zabawkarze wykonają z drewna i wikliny kolorowe wozy na kółkach. Warsztaty łączyć będą ze sobą elementy plecionkarstwa, stolarstwa i innych dawnych technik rzemiosła. Inspiracją do działań będą tradycyjne zabawki z polskich ośrodków zabawkarskich.

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 27 października do 2 listopada 2021 roku, w dni robocze, w godzinach 10:00 – 17:00.

 

Prowadzenie:
Żywa Pracownia – Magdalena Żyłka i Adam Wrona. Od prawie 10 lat, działając na styku rzemiosła, dizajnu, architektury i miejskiego ogrodnictwa, tworzą w Krakowie przestrzeń spotkania, do współdziałania w której zapraszają specjalistów, wolontariuszy, lokalną społeczność i osoby doświadczające wykluczenia społecznego.

 

Warsztaty organizowane są w ramach projektu LABORATORIUM SZTUKI DZIECIĘCEJ I RODZINNEJ MIKO – twórcza kontynuacja 2021.

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można stronie www.bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK przy ul. Mikołajskiej 2.
Liczba miejsc ograniczona.


Informacje: Anna-Maria Peczyńska tel.: 12 422 08 14, wew. 17.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

 

 

Koncerty dla Dzieci w Krakowie !! Najpiękniejsza muzyka, zabawa i odkrycia!

 

 

Najpiękniejsza muzyka i muzyczne odkrycia dla Dzieci! Nauczymy dzieci rozpoznawać utwory z kanonu klasyki, odkryjemy niezwykłe piękno World Music, poznamy nadzwyczajne instrumenty!!  Cudowna muzyka:
Walc Kwiatów Czajkowskiego, W Grocie Króla Gór Griega, Mozart, Mercadante, Bach, ale także cudowny Carlos Jobim, „Lato z Radiem” i magiczna muzyka na.. zupełnie magiczny duduk.   Nauczymy się rozróżniać instrumenty, będą zabawy, zgadywanki i dużo odkryć! A wszystko to jak zwykle - w elegancji i rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechu    Zapraszamy Dzieci do pięknych miejsc i do świata wielkiej sztuki. Ośmielamy, dodajemy odwagi do kreatywności, trenujemy obycie, koncentrację i artystyczny smak przez kontakt ze znakomitą muzyką! Odkrywamy też „jak to działa”, wkraczamy w nowe muzyczne światy i świetnie się razem bawimy! A w całej tej przygodzie dociera do Dzieci mnóstwo nowej wiedzy poszerzającej horyzonty, otwierającej na nowe możliwości, stymulującej odkrywanie talentów.

 

Więcej informacji: https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/koncerty-dla-dzieci-w-krakowie

 

 

Bezpłatne warsztaty online w Scratchu dla dzieci

 

 

Encyklopedia emocji   Warsztaty online w formie webinaru podczas którego dzieci będą tworzyć animacje w Scratchu z wykorzystaniem własnych skojarzeń dotyczących emocji. Nauczymy się nie tylko kodować ale też rozpoznawać emocje, trochę je oswoimy, przyjrzymy się im - wszystko w formie twórczej zabawy.  

 

Uczestnicy nauczą się tworzenia animacji z tekstem, obrazkiem i dźwiękiem w Scratchu, a także rozpoznawania i nazywania emocji, rozwiną wyobraźnię i poznają podstawy kodowania.

 

Dla dzieci w wieku 8-14 lat  

 

Kiedy: 24 października,

2 grupy: 14:00 – 15:30, 16:00 – 17:30

Ilość miejsc ograniczona, zapisani uczestnicy otrzymają link do spotkania    

Warsztaty bezpłatne w ramach projektu Meet&Code

 

Prowadzi: Justyna Jakóbowska, animatorka działań plastycznych, artystka wizualna, VJ

 

Zapraszamy, zapisy na: zd.fundacja@gmail.com

 

 

https://www.facebook.com/events/266151504584280/

 

 

 

Pasmo dla dzieci i rodzin na Festiwalu Conrada

 

 

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada wykreślamy, sondujemy i odmalowujemy naturę przyszłości. A nikt nie ma natury bardziej eksperymentalnej od dzieci! Konstruktorki i myśliciele, do których świat należy, wezmą sprawy w swoje ręce, by pokazać dorosłym, jak może być.

17 października o godz. 11.30 pasmo dla dzieci otworzą warsztatyTu i teraz!”, inspirowane książką autorstwa Joanny Guszty i Przemka Liputa (Wydawnictwo Kropka). Uczestniczki oraz uczestnicy przygotują wielki kolaż i razem z dinozaurzycą Nadzieją zastanowią się, jak uratować naszą planetę. Na wydarzeniu dzieci zmalują coś razem z ilustratorem, Przemkiem Liputem. Przez cały festiwalowy tydzień kolaż będzie nabierał nowych znaczeń i zbierał ślady oraz głosy osób odwiedzających Pałac Potockich. Zintensyfikowany czas działania, gromadnie i na hura, to festiwalowy weekend, podczas którego zapraszamy całe rodziny do Pałacu Potockich. W sobotę, 23 października o godz. 10.00, na warsztatach „Pantera Adela i planeta kombinacji” dzięki wsparciu ilustratorki, Katarzyny Walentynowicz (Pantera Adela i ekoferajna, tekst Paweł F. Majka, Wydawnictwo Widnokrąg), stworzymy niesamowite gry planszowe. Tego samego dnia od południa zapraszamy do odwiedzenia instalacji Pola idzie na pole, której główna bohaterka, ośmiornica, przygotowała dla dzieci liczne niespodzianki. 23 października na najmłodszych  czeka jeszcze jedna atrakcja. „Teatr rzeczy znalezionych”, inspirowany książką Dołek (Emma Adbåge, Wydawnictwo Zakamarki), to warsztat w pudełku przygotowany przez Edytę Stajniak oraz Beatę Kwiecińską i Macieja Dąbrowskiego, twórców domu kultury INSPIRO. Pokażą oni, że z pagórków, krzaków, patyków i kamieni można wyczarować prawdziwy teatr. W niedzielę, 24 października o godz. 10.00, w trakcie spotkania „Przybij piątkę Kociej Szajce. Wielka przygoda w Krakowie!”, Agata Romaniuk opowie o swojej najnowszej książce (ilustracje Malwina Hajduk, Wydawnictwo Agora). Zaraz po spotkaniu dzieci przeniosą się do świata, który pudlom w głowach się nie mieści, za sprawą warsztatówWyspa przyszłości”. Najmłodsi wraz z bohaterami książki Pudle i frytki, napisanej i zilustrowanej przez Piję Lindenbaum (Wydawnictwo Zakamarki), zbudują miejsce otwarte dla każdego.

 

Więcej informacji: https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/pasmo-dla-dzieci-i-rodzin-na-festiwalu-conrada

 

 

Festiwal Małej Literatury

 

 

Już niebawem zabierzemy was w podróż w głąb książek! A wszystko za sprawą Festiwalu Małej Literatury, który odbędzie się w dniach 10-24 października 2021r. w Krakowie. W jego ramach zaplanowano m.in. spotkania, warsztaty, debatę, czy webinary dla nauczycieli. Zapraszamy wszystkich małych czytelników oraz dorosłych miłośników literatury dziecięcej!

 

 

 

Każda książka to niezwykła podróż pełna barwnych krain, niespodziewanych przygód i mądrych doświadczeń. Wierzymy, że dobra lektura rozwija, bawi i uczy małych czytelników. Festiwal Małej Literatury to nie tylko nowe święto literatury dla dzieci, ale i wydarzenie o nowym wymiarze czytelniczej wrażliwości. W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” odbędą się m.in. spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty, debata, czy webinary dla nauczycieli.

Wśród gości Festiwalu znajdą się uwielbiani przez dzieci autorzy: Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Beata Ostrowicka, Przemysław Hytroś, Anna Machacz i Rafał Mazur. Nie zabraknie także spotkania z ilustratorką Kamilą Golec, jak również debiutującą w świecie literatury dla dzieci, Magdaleną Żukowską-Bąk.

 

 

Więcej informacji: https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/festiwal-malej-literatury-

 

 

 

CZTERY PORY - nowy cykl warsztatów dla dzieci 

 

 

CZTERY PORY | czas na jesień
to pierwsze spotkanie w ramach nowego z cyklu warsztatów dla przedszkolaków w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Wraz z uczestnikami weźmiemy udział w jesiennych pracach w polu i ogrodzie. Pomożemy owcom w bezpiecznym powrocie z gór. Sprawdzimy co trzeba zrobić, aby rośliny przeobraziły się w ubrania. Odwiedzimy wrzosowisko z kwitnącymi wrzosami i las przygotowujący się do zimowego snu. Będziemy ćwiczyć zmysły: badać kształty i faktury, wytężać wzrok, nasłuchiwać, wąchać i smakować. Nauczymy się rozpoznawać sezonowe owoce i warzywa oraz nazywać kolory wzięte z natury. Na zakończenie przygotujemy własne przetwory z jesiennymi specjałami. INFORMACJE PRAKTYCZNE:     Termin: 9.10.2021 r. (sobota)
godz. 10.00-11.30 (I grupa)
godz. 15.30-17.00 (II grupa)
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
Wiek uczestników: 3-5 lat
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach. (UWAGA! ze względów epidemicznych prosimy by dziecku towarzyszył jeden opiekun).
Cena: 20 zł (pierwsze dziecko), 10 zł (drugie i kolejne), opiekunowie towarzyszą dzieciom bezpłatnie. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx...    

 

 

CodeWeek z Matplanetą

 

 

 

CodeWeek co roku organizowany jest na terenie całej Europy i dedykowany wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

 

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: codeweek.eu/add

 

 

W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października.

 

 Kraków https://e-matplaneta.pl/.../CE%20Krak%C3%B3w%20Pr%C4%85dnik  

 

Chętnie pomożemy w zapisach! Informacje pod nr tel. 730 660 770 oraz na www.matplaneta.pl  

 

 

   

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl