Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Wrześniowe atrakcje na weekend dla dzieci w Krakowie

2019-09-11

Wrzesień jest miesiącem kiedy nasze pociechy powracają do szkoły, żłobka czy przedszkola. Szukamy im zajęć i wydarzeń w weekend, żeby złapać ostatni oddech lata! Zobaczcie, co ciekawego mamy we wrześniu w ten najbliższy weekend w Krakowie i okolicach Krakowa i jakie atrakcje czekają na dzieci.

 

 

 

 

Dzień Otwarty WIDZIMISIĘ

 

 

 

KLUB MALUCHA "WIDZIMISIĘ" współpracuje z rodzicami dzieci ze szczególnymi potrzebami, ale przede wszystkim dba o odpowiednią profilaktykę. W Klubie Malucha "Widzimisię" wsparciem służą specjaliści: trener SI, pedagog z przygotowaniem do zajęć korekcyjno - kompensacyjnych, tyflopegadog, fizjoterapeuta i logopeda.

 

W sobotę dnia 28 września w godz. 13.00 - 15.00 zapraszamy na otwarte spotkanie, aby uzyskać porady, podjąć dyskusję i wymienić się doświadczeniami.

 

Przyjdź i przekonaj się, czy pasujemy do Twojego widzimisię!

 

http://www.widzimisie-krakow.pl/

 

 

Wydarzenie dla rodziców_Misja Mama

 

 

Drodzy przyszli rodzice Szpital na Siemiradzkiego im. R. Czerwiakowskiego w Krakowie wraz z Diagnostyką Bankiem Komórek Macierzystych, serdecznie zapraszają na kolejną edycję MISJA MAMA. Są to BEZPŁATNE spotkania skierowane głównie do Pań, będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

 

MISJA MAMA to spotkania opierające się w głównej mierze na serii wykładów merytorycznych, podczas których przyszli rodzice będą mieli możliwość zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi porodu oraz opieki nad dzieckiem po porodzie. Poruszane będą tematy nowego standardu okołoporodowego, opieki położniczej, bankowania krwi pępowinowej oraz zagadnienia pielęgnacji dziecka i mamy.

Rodzice będą mogli zapoznać się również z szerokim wyborem produktów i usług dla dziecka oraz mamy, które na swoich stoiskach będą prezentować Partnerzy naszego wydarzenia.

Dla każdej przyszłej Mamy, która przyjdzie na spotkanie i zostanie z nami do końca czekać, będzie bogaty pakiet upominkowy oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Wydarzenie dla kobiet w ciąży jest BEZPŁATNE, dlatego wejście na spotkanie jest możliwe po rejestracji. Co zrobić zatem:

1) wypełnić formularz zgłoszeniowy. Każde zgłoszenie będzie przez nas weryfikowane i zaakceptowane, a Państwo otrzymają na podany adres mailowy informację potwierdzającą wpisanie Państwa na listę uczestników,

2) wydrukować potwierdzenie i zabrać go ze sobą na wydarzenie MISJA MAMA.

 

Zachęcamy również do śledzenia strony wydarzenia na FB - misja mama - spotkania dla przyszłych rodziców - 28 września 2019, kraków

 

Więcej informacji dostępne pod numerem infolinii (12) 298 40 50 lub mailowo pod adresem bank@dbkm.pl

 

 

IV Festiwal Wody - woda nas kręci!

 

 

Centrum Edukacji Ekologicznej mieszczące się na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany przy ul. Księcia Józefa 299, zamieni się w sobotę 28 września w miejsce pełne wodnych inspiracji.

W podróż po wodnym świecie zapraszają Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wodociągi Miasta Krakowa! Między godziną 10:00 a 16:00 czekają na Was ciekawe zadania: koło fortuny, łamigłówka, pracownia statków i stateczków… Podczas IV Festiwalu Wody na pewno nikt się nie będzie nudził!

W programie świętowanie – obchodzimy dziesiąte urodziny „Akademii Kropelki”, pierwszego z programów edukacji ekologicznej, który wystartował we wrześniu 2009 roku! Będzie więc tort, tańce i wiele innych ciekawych atrakcji.

Impreza kierowana jest do rodziców z dziećmi w wieku 5 do 10 lat.

Zapraszamy! WSTĘP BEZPŁATNY!

 

https://www.facebook.com/events/546947426111564/

 

 

XVIII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi

 

Tradycyjnie w ostatni weekend września, w dniach 27-29 września Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na wielkie zwiedzanie Podgórza.

To będzie już osiemnasta edycja Podgórskich Dni Otwartych Drzwi, nie jubileusz a pełnoletniość! Tym razem, w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą powstania Klubu Sportowego „Korona”, piątkowa inauguracja będzie sportowa, a dokładnie gimnastyczna. W piątek (27.09) o godz. 18.00 spotkamy się w dawnej hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy Rejtana. Posłuchamy o roli podgórskiego „Sokoła” w życiu miasta oraz o najwybitniejszej gimnastyczce KS Korony – Helenie Rakoczy. Nie zabraknie także pokazów gimnastycznych!

W sobotę otworzymy ponad 30 obiektów, w większości na co dzień niedostępnych, natomiast w niedzielę zaprosimy na kilkanaście spacerów tematycznych. Pełny program jest dostępny na stronie www.podgorze.pl, w Muzeum Podgórza oraz w informacjach turystycznych. Również w Muzeum Podgórza w dniach 21-28.09 w godz. 10:00-17:00 będą dostępne wejściówki na wybrane wydarzenia. Ich liczba jest ograniczona.
Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/events/2253764378271195/

 

 

Małopolska Noc Naukowców 2019

 

 

 Program tegorocznej lotniczej Małopolskiej Nocy Naukowców pozwoli realnie i metaforycznie – sięgnąć gwiazd. Małopolska Noc Naukowców to przede wszystkim pozytywne emocje i odkrywanie tajemnic Nauki w myśl zasady Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.
Spotkajmy się 27.09.2019 w godzinach od 18:00 do 22:30.
Program wydarzenia będzie aktualizowany.

 

https://www.facebook.com/events/1038993996291741/

 

 

 

Rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

 

Głodni wiedzy?! 
Rozpoczynamy zapisy na semestr zimowy 2019/2020.
Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://www.uek.krakow.pl/…/uniwersytet-dzieciecy/zapisy.html

Terminy spotkań w I semestrze to:
12 października, 26 października, 16 listopada, 30 listopada, 14 grudnia i 18 stycznia.
Zapraszamy!

 

 

Rodzinne muzykowanie w KFK!

  Rodzinne muzykowanie w KFK!

Krakowskie Forum Kultury po raz kolejny zaprasza na wyjątkowe zajęcia dla dzieci wraz z rodzicami - Rodzinne muzykowanie! 

 

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach 10:30 – 11:30

w Krakowskim Forum Kultury ul. Mikołajska 2 

 

Jest to okazja do wspaniałej wspólnej zabawy przy muzyce klasycznej i rozrywkowej. Inspirujący czas spędzony z muzyką i niezwykła instrumentalna podróż pod przewodnictwem animatorów.

Warsztaty dla opiekunów z dziećmi do lat 7.

Koszt: 10 zł / osoba / za spotkanie

Bilety dostępne na bilety.krakowskieforum.pl oraz w siedzibie Krakowskiego Forum Kultury ul. Mikołajska 2

Zajęcia: 60 minut, raz w tygodniu

Nie obowiązują zapisy

Informacje: Zespół programowy, tel. 12 422 08 14, wew. 21

 

 

Piknik Organizacji Pozarządowych

 

 

28 sierpnia br. ruszyła 10 edycja Święta NGO. To wydarzenie, którego cel jest bardzo prosty. Przybliżyć mieszkańcom działalność trzeciego sektora. Pokazać, jak wiele organizacji każdego dnia działa w ich imieniu. Ilu ludzi stoi za zmianami, które mają wpływ na naszą codzienność. Święto NGO to nie tylko szansa na poznanie stowarzyszeń, czy fundacji, ale też idealna okazja do świetnej zabawy. Pierwsze z planowanych wydarzeń to Piknik NGO w Parku Jordana.

Piknik, który łączy przyjemne z pożytecznym

Już 28 września (w najbliższą sobotę) na kilka godzin krakowski Park Jordana zamieni się przestrzeń pełną atrakcji. Dla mieszkańców - zarówno tych dużych, jak i małych - organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Od koncertów, po warsztaty muzyczne, zajęcia sportowe, pokazy strażaków, gry, pokazy militarne, kursy pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji. Poza tym w specjalnie wytyczonej strefie liczne organizacje będą miały możliwość pokazania zakresu swoich działań. Podczas Pikniku będzie można spotkać przedstawicieli m.in: Stowarzyszenia Speedball Polska, Strzelców, Strażaków, Fundacji ForceFit, organizacji senioralnych oraz stowarzyszeń walczących o prawa zwierząt. Event rozpocznie się od 12:00, a potrwa do 18:00.

Jednocześnie mieszkańcy naszego miasta będą mogli odwiedzić tzw. Strefę Obywatelską, w której będą mogli bliżej poznać ofertę organizacji, porozmawiać o budżecie obywatelskim i innych wyzwaniach związanych z przestrzenią miejską.

Zapraszamy do udziału w pikniku rodziny i wszystkich mieszkańców miasta.

Zapraszamy także wszystkie Krakowskie Organizacje Pozarządowe, które chciałby jeszcze wziąć udział w pikniku. Dla tych, którzy zechcą zaprezentować swoje działania, organizatorzy przygotowali stoiska (namiot, stoliki, krzesła) oraz możliwość prezentacji organizacji na scenie, podczas trwania eventu.

Możliwość zgłoszenia udziału w pikniku do piątku 27.09, do godziny 18.00. Wystarczy wysłać wiadomość email na adres piotr.gajda@krafos.pl lub zadzwonić do koordynatora Piotr Gajda 507525995

Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/cokrakow/

 

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych

 

Warsztaty tworzenia lalek teatralnych dla dzieci przygotowane gościnnie przez Teatr Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście.

Co?
Lalka nie jest zwykłym przedmiotem czy rekwizytem. Ma swoją historię, osobowość i wyjątkowe cechy charakteru, o czym przekonają się uczestnicy tych zajęć. Warsztaty lalkarskie Marka Żyły to wspaniała okazja, by stworzyć własną lalkę i nauczyć się ją animować. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

Kto?
Marek Żyła, założyciel tworzonego z pasją i miłością Teatru Lalek.

Więcej o teatrze:
www.teatrmarka.pl

Koszt: 35 zł za jedną wykonaną na warsztatach lalkę.

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/piracka-przygoda,9965?eventId=146206

Rezerwacje telefoniczne: 570 252 555  

 

 

Zapraszamy do Parku Wola

 

Zapraszamy codziennie!

 

Najciekawszy i jedyny taki PARK ROZRYWKI w Krakowie dla całej rodziny! W Parku Wola znajdziecie: 
- park trampolin, 
- park linowy dla dzieci i dorosłych, 
- ściankę wspinaczkową, 
- tyrolki, 
- tubing, 
- quad safari!  

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:  https://www.facebook.com/ParkWola/  

 

 

Zapraszamy do Linolandia – Park Linowy Kraków:

 

Zapraszamy w wakacje!

 

Park Linowy  zlokalizowany w podkrakowskim Kryspinowie  nad brzegiem Zalewu na Piaskach. Dla uczestników zabawy przygotowaliśmy trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.  Łączna długość tras to ok 1 km. Dodatkowo dla młodszych uczestników zabawy mamy również dmuchany zamek, trampolinę, tor terenowy z minikładem. Dodatkowo do Państwa dyspozycji jest tyrolka na Zalewem. Jedna z najdłuższych w Małopolsce mająca aż 240m! Gwarantuje ona niesamowite wrażenia! Na terenie parku znajduje się wiata grilowa, grill, miejsce na ognisko, miejsca siedzące. To wszystko jest do dyspozycji naszych gości.   ,

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://www.linolandia.com/park_kryspinow-77-gal.html

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/raj-na-wysokosciach

 

 

 

Zapraszamy do Ampa Park:

 

 

To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-12lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:
- zjeżdżalnie o zróżnicowanym stopniu trudności
- tor zjazdowy/saneczkowy
- wieża wspinaczkowa
- tory przeszkód
- zjazd na tyrolce
- huśtawki
- przejścia tunelowe
- trampoliny
- basen z kulkami

W sali zabaw AMPA nie zapomnieliśmy także o rodzicach. W trakcie, gdy ich pociechy, pod okiem naszych animatorów dają upust swojej energii, rodzice mogą zasmakować się w specjalnie wyselekcjonowanej kawie, oraz ciastach z zaprzyjaźnionej cukierni rodzinnej.

Specjalnie z myślą o zapracowanych rodzicach, oferujemy także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszego wykwalifikowanego personelu. Organizujemy także przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Obiekt jest monitorowany, oraz posiada pełną kontrolę dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa dzieci.

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

https://www.facebook.com/AmpaKrakow/

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/malpki-w-ataku-

 

 

Zajęcia taneczno-ruchowe dla starszaków w Kamyczki Patyczki

 

Zapraszamy do zapisów!
Zajęcia ruchowo- gimnastyczno- taneczne. To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką,
tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki,
wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci
szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć,
zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.
Zajęcia będą odbywały się w 3 soboty w miesiącu.
Koszt 90 zł (karnet 3 wejścia) lub pojedyncze 35 zł.
Prowadzi Joanna Tokarczyk-Chyłek

 

https://www.facebook.com/kamyczkipatyczki/

 

 

Rodzinne wędrówki – rodzinne zwiedzanie

 

Rodzinne wędrówki
Cykl spacerów kierowany do rodzin z dziećmi od 4 lat
Każdy spacer to unikalna okazja do aktywnego odkrywania wybranej wystawy lub miejsca związanego z życiem Tadeusza Kantora. Szukamy kształtów, rozwiązujemy zagadki, poznajemy ciekawostki, przymierzamy maski teatralne, zwiedzamy w sposób aktywny i nietypowy.

Najbliższe wędrówki:

Spacer ze Spacerownikiem
29 września (niedziela), godz. 11:00
miejsce spotkania: ul. Szewska 21
Gratka dla małych i dużych podróżników. Zabieramy mapy i ruszamy w drogę śladem Tadeusza Kantora. Przemierzymy okolice Rynku rozwiązując zagadki, tworząc maski teatralne, wprawiając w ruch wyobraźnię i ćwicząc teatralne możliwości. Kto ma co najmniej  4 lata i zamiłowanie do spacerów – palec pod budkę!

 

https://www.facebook.com/events/1079194745804477/

 

 

 

Zajęcia sportowe - Kung Fu, Wushu z elementami gimnastyki

 

 

Zapraszamy w każdą sobotę lipca o godz. 10:00.

 

W plenerze Dworku Białoprądnickiego ruszają zajęcia Kung Fu, Wushu z elementami gimnastyki oraz podstawy samoobrony adresowane do rodzin z dziećmi. Będą odbywać się do końca września w każdą sobotę o godz. 10.00 w plenerze Dworku (ul. Papiernicza 2). Organizatorem projektu jest Miasto Kraków i Krakowska Szkoła Wushu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia adresowane są do całych rodzin, odbywają się w dwóch równoległych grupach – DZIECI i RODZICE, mają na celu poprawę sprawności fizycznej, giętkości i szybkości. Część wspólna ma na celu naukę podstawowych technik, a następnie dwóch instruktorów będzie odpowiedzialnych za "swoją grupę", co pozwoli na przeprowadzenie ćwiczeń dostosowanych do sprawności i rozwoju fizycznego poszczególnych uczestników.

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://www.facebook.com/events/184820709092977/

 

 

GOjump zaprasza!

 

Zapraszamy całe wakacje!

 

Chcemy Was oderwać od wszystkiego co Wam ciąży. Nieważne czy to codzienność, nierozciągnięte mięśnie, oponka, przywiązanie do monitora czy po prostu grawitacja. W Akademii GOjump przygotowaliśmy absolutnie niebanalny zestaw zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi trenerzy to mistrzowie w swoich dziedzinach, a przy okazji bardzo kontaktowi ludzie. Dzieci do nich lgną, młodzież ich słucha, a dorośli podziwiają.Wybierzcie zajęcia, które Was interesują, poznajcie trenera i umówcie się na pierwszy trening: (TEL: 577 332 335).

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://krakow2.gojump.pl/

 

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się!

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się!


Mieszkańcy leśnej polany, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, ale wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.

Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego.

W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia! Po przedstawieniu Dzieci poznają kulisy teatru.

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/co-moga-smoki-a-czego-nie-zaraz-dowiesz-sie-goscinnie-teatr-otwarty,7337?eventId=153919

Rezerwacja biletów: 570 252 555

Bilety: 20 zł

Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/events/613110992549469/

 

 

Rodzinny Wypad do Krakowska Jaskinia Solna

 

 

Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, to idealne miejsce na rodzinny wypad! Do Waszej dyspozycji oddajemy naszą największą rodzinną jaskinię, z ruinami solnego zamku, ekologicznymi zabawkami, książeczkami i kolorowankami. Posiadamy atrakcyjną ofertę cenową! W każdy wtorek i czwartek dzieci z seansów korzystają BEZPŁATNIE*, w pozostałe dni za jedyne 6 ZŁOTYCH**, dzieci do 3 roku życia zawsze wchodzą ZA DARMO . Chcesz przyjść caaałą rodziną? Skorzystaj z oferty biletów rodzinnych lub jeśli posiadasz - Karty Dużej Rodziny.

No i, czekamy na Was codziennie (nawet w każdą niedzielę :)) - na seanse z dziećmi, zapraszamy od 10:00 do 18:00 włącznie - wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa!

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci: https://www.krakowskajaskiniasolna.pl/

 

 

 

1. urodziny GOkidz! Park Rozrywki - Wskakuj Świętować z nami!

 

 

 

 

 

Mamy już 1 i zapraszamy Was na wspólne świętowanie 1. URODZIN GOKIDZ!

TYDZIEŃ URODZINOWY trwa od 28
września do 4 października

Przygotowaliśmy odlotowe
atrakcje, m. in. FLUO PARTY:
30 września, 2 października i
4 października o godzinie 17:00
oraz PINIATY 1 i 3
października o godzinie 17:00.
Co godzinę coś innego.
Adepci! Wskakujcie sprawdzić, jaką zabawę i nagrody przygotował dla Was każdy z
naszych bohaterów.

W NIEDZIELĘ 29.09 odbędzie
się całodniowy EVENT SPECJALNY

⭐ 13:00 Tort urodzinowy
⭐ 15:00 Pokaz Iluzjonistyczny
⭐ pokazy żonglerskie i szczudlarskie
⭐ zabawy taneczne
⭐ skręcanie balonów
⭐ malowanie tatuaży
⭐ wata cukrowa i popcorn
⭐ tysiące kosmicznych niespodzianek i konkursów z nagrodami!


Wpadajcie świętować razem z
nami
Bilety w cenie regularnej. Do
kupienia na terenie Parku lub za pośrednictwem strony internetowej www.gokidz/kup-bilet

 

https://www.facebook.com/gokidzparkrozrywki/

 

 

Piracka Przygoda

Piracka Przygoda

Zapraszamy na nowy spektakl marionetkowy Teatru Lalek Marka Żyły w Teatrze Szczęście.

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski... ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

Bilety: 20 zł

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/piracka-przygoda,9965?eventId=146206

Rezerwacje telefoniczne: 570 252 555

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.