Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Wrześniowe atrakcje na weekend dla dzieci w Krakowie

2019-09-11

Wrzesień jest miesiącem kiedy nasze pociechy powracają do szkoły, żłobka czy przedszkola. Szukamy im zajęć i wydarzeń w weekend, żeby złapać ostatni oddech lata! Zobaczcie, co ciekawego mamy we wrześniu w ten najbliższy weekend w Krakowie i okolicach Krakowa i jakie atrakcje czekają na dzieci.

 

XII Dni Osiedla Krzyszkowice w Wieliczce

XII Dni Osiedla Krzyszkowice w Wieliczce  

W tym roku po raz XII przy Domu Ludowym ul. Kryszkowicka 5c odbęda się Dni Osiedla Krzyszkowice. Data wydarzenia to 14 i 15 września. Jak co roku Rada Osiedla Krzyszkowice ma ogromną przyjemność zaprosić mieszkańców osiedla (28 ulic) do wspólnego spędzania czasu. Wraz z parterami wydarzenia będziemy 15 września od godz. 12:00 do 18:00.


Rada osiedla razem z partnerami zaprasza na BOGATY PROGRAM zarówno dla tych najmłodszych jak i tych starszych.

Patron Medialny wydarzenia to Portal Rodzinny BabyGo, który przygotował liczne nagrody i bilety do wspaniałych miejsc rodzinnych dla dzieci i rodziców.  

 

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/387123305279436/

 

 

Brzydkie Kaczątko - spektakl baletowy dla dzieci

Brzydkie Kaczątko - spektakl baletowy dla dzieci     

Serdecznie zapraszamy na spektakl baletowy dla dzieci Brzydkie Kaczątko!

15 września, niedziela, 15:00 Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

 Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/871434613255883/

 

 

VIII FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI

 

Nowohucka pomarańczowa alternatywa zwyczajnej niedzieli to VIII edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni, który odbędzie się 15 września w godzinach 11.00-14.00. Tego dnia warto wybrać się na Aleję Róż, by podziwiać dyniowe rzeźby i najpiękniejsze okazy warzyw uprawianych na obrzeżach Krakowa, skosztować dyniowych potraw, wziąć udział  warsztatach i zabawach, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz otrzymać bezpłatną książkę i mapę przygód nowego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni.

 

Na stanowiskach klubowych mieszkańcy Krakowa i goście poznają różne zastosowania dyni, nie tylko jako składnika spożywczego, ale przede wszystkim jako materiału twórczego. Pośrodku festiwalowej przestrzeni zaprezentowane zostaną prace zgłoszone do konkursu plastycznego Dynia pełna energii, a przy scenie - konkursu hodowlanego Dynia jaka jest, każdy widzi. Szczegółowe informacje o konkursach oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.zakletewdyni.pl. Dyniowe prace i okazy należy dostarczyć na Aleję Róż w dniu imprezy w godz. 10.00-11.00. W trakcie wydarzenia nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Zapraszamy do Parku Wola

 

Zapraszamy codziennie!

 

Najciekawszy i jedyny taki PARK ROZRYWKI w Krakowie dla całej rodziny! W Parku Wola znajdziecie: 
- park trampolin, 
- park linowy dla dzieci i dorosłych, 
- ściankę wspinaczkową, 
- tyrolki, 
- tubing, 
- quad safari!  

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:  https://www.facebook.com/ParkWola/  

 

Linolandia – Park Linowy Kraków zaprasza:

 

Zapraszamy w wakacje!

 

Park Linowy  zlokalizowany w podkrakowskim Kryspinowie  nad brzegiem Zalewu na Piaskach. Dla uczestników zabawy przygotowaliśmy trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.  Łączna długość tras to ok 1 km. Dodatkowo dla młodszych uczestników zabawy mamy również dmuchany zamek, trampolinę, tor terenowy z minikładem. Dodatkowo do Państwa dyspozycji jest tyrolka na Zalewem. Jedna z najdłuższych w Małopolsce mająca aż 240m! Gwarantuje ona niesamowite wrażenia! Na terenie parku znajduje się wiata grilowa, grill, miejsce na ognisko, miejsca siedzące. To wszystko jest do dyspozycji naszych gości.   ,

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://www.linolandia.com/park_kryspinow-77-gal.html

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/raj-na-wysokosciach

 

 

Wystawa robotów Robopark w Galerii Kazimierz

 

 

Robopark – to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów dla całej rodziny. Dzięki najnowszej technologii wejdziesz w interakcję z 70 robotami z całego świata! Zobaczysz prawdziwy teatr robotów, nauczysz się sterować dronem, zanurzysz się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmusisz przedmioty do latania. W Robopark nawet dzieci od 2 lat będą mogły poczuć się jak prawdziwi wynalazcy. Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu

 

https://www.facebook.com/events/2297105883890067/

 

 

 

Zapraszamy do Ampa Park:

 

 

To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych. Na ponad 500m2 powstała bezpieczna i przyjazna dzieciom sala zabaw, zaprojektowana w taki sposób, by dzieci w różnym wieku (0-12lat) znalazły atrakcje dopasowane do swoich potrzeb i umiejętności. Centrum sali AMPA to najwyższej klasy, czteropiętrowa konstrukcja zabawowa, wyposażone w szereg atrakcji, między innymi:
- zjeżdżalnie o zróżnicowanym stopniu trudności
- tor zjazdowy/saneczkowy
- wieża wspinaczkowa
- tory przeszkód
- zjazd na tyrolce
- huśtawki
- przejścia tunelowe
- trampoliny
- basen z kulkami

W sali zabaw AMPA nie zapomnieliśmy także o rodzicach. W trakcie, gdy ich pociechy, pod okiem naszych animatorów dają upust swojej energii, rodzice mogą zasmakować się w specjalnie wyselekcjonowanej kawie, oraz ciastach z zaprzyjaźnionej cukierni rodzinnej.

Specjalnie z myślą o zapracowanych rodzicach, oferujemy także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką naszego wykwalifikowanego personelu. Organizujemy także przyjęcia urodzinowe dla dzieci.

Obiekt jest monitorowany, oraz posiada pełną kontrolę dostępu dla maksymalnego bezpieczeństwa dzieci.

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

https://www.facebook.com/AmpaKrakow/

https://babygo.pl/atrakcje-krakow/malpki-w-ataku-

 

 

Zajęcia sportowe - Kung Fu, Wushu z elementami gimnastyki

 

 

Zapraszamy w każdą sobotę lipca o godz. 10:00.

 

W plenerze Dworku Białoprądnickiego ruszają zajęcia Kung Fu, Wushu z elementami gimnastyki oraz podstawy samoobrony adresowane do rodzin z dziećmi. Będą odbywać się do końca września w każdą sobotę o godz. 10.00 w plenerze Dworku (ul. Papiernicza 2). Organizatorem projektu jest Miasto Kraków i Krakowska Szkoła Wushu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia adresowane są do całych rodzin, odbywają się w dwóch równoległych grupach – DZIECI i RODZICE, mają na celu poprawę sprawności fizycznej, giętkości i szybkości. Część wspólna ma na celu naukę podstawowych technik, a następnie dwóch instruktorów będzie odpowiedzialnych za "swoją grupę", co pozwoli na przeprowadzenie ćwiczeń dostosowanych do sprawności i rozwoju fizycznego poszczególnych uczestników.

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://www.facebook.com/events/184820709092977/

 

 

GOjump zaprasza!

 

Zapraszamy całe wakacje!

 

Chcemy Was oderwać od wszystkiego co Wam ciąży. Nieważne czy to codzienność, nierozciągnięte mięśnie, oponka, przywiązanie do monitora czy po prostu grawitacja. W Akademii GOjump przygotowaliśmy absolutnie niebanalny zestaw zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi trenerzy to mistrzowie w swoich dziedzinach, a przy okazji bardzo kontaktowi ludzie. Dzieci do nich lgną, młodzież ich słucha, a dorośli podziwiają.Wybierzcie zajęcia, które Was interesują, poznajcie trenera i umówcie się na pierwszy trening: (TEL: 577 332 335).

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci:

 

https://krakow2.gojump.pl/

 

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się!

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się!


Mieszkańcy leśnej polany, Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik, przeżywają wspólnie zabawne sytuacje. Bywają nieposłuszni i niegrzeczni, co powoduje pewne kłopoty, ale wszystko kończy się dobrze. Dowiadują się, jak ważna jest kultura osobista, dobre wychowanie i co wspólnego ma z nimi czytanie książek. W drodze towarzyszą im Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne, wielobarwne postaci tego spektaklu w dwóch odsłonach.

Przedstawienie składa się z elementów teatru żywego aktora oraz teatru kukiełkowo-lalkowego.

W czasie spektaklu Dzieci zostają zaproszone na scenę, współtworząc opowiadaną bajkę. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezwykłe przeżycia! Po przedstawieniu Dzieci poznają kulisy teatru.

Bilety online: https://ewejsciowki.pl/krakow/teatry/teatr-szczescie,642/co-moga-smoki-a-czego-nie-zaraz-dowiesz-sie-goscinnie-teatr-otwarty,7337?eventId=153919

Rezerwacja biletów: 570 252 555

Bilety: 20 zł

Zapraszamy!

 

https://www.facebook.com/events/613110992549469/

 

 

Rodzinny Wypad do Krakowska Jaskinia Solna

 

 

Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa, to idealne miejsce na rodzinny wypad! Do Waszej dyspozycji oddajemy naszą największą rodzinną jaskinię, z ruinami solnego zamku, ekologicznymi zabawkami, książeczkami i kolorowankami. Posiadamy atrakcyjną ofertę cenową! W każdy wtorek i czwartek dzieci z seansów korzystają BEZPŁATNIE*, w pozostałe dni za jedyne 6 ZŁOTYCH**, dzieci do 3 roku życia zawsze wchodzą ZA DARMO . Chcesz przyjść caaałą rodziną? Skorzystaj z oferty biletów rodzinnych lub jeśli posiadasz - Karty Dużej Rodziny.

No i, czekamy na Was codziennie (nawet w każdą niedzielę :)) - na seanse z dziećmi, zapraszamy od 10:00 do 18:00 włącznie - wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa!

 

 

Szczegóły atrakcji dla dzieci: https://www.krakowskajaskiniasolna.pl/

 

 

 

Zapraszamy do GOKidz!

 

 

 

To największy i najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieci w Krakowie. To 2000m2 wypełnionych mnóstwem atrakcji.

GOKidz! to największy i najbardziej innowacyjny kryty park rozrywki dla dzieci w Krakowie. To 2000m2 wypełnionych mnóstwem atrakcji. Park zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy Rzemieślniczej 20G, tuż obok Parku Trampolin GOjump. 

W GOkidz! dzieci wchodzą do niesamowitej gry, która łączy zabawę z rozwojem. Na 2000m2 powierzchni pokonują różne wyzwania rozwijając swoje umiejętności ruchowe, odkrywają swój potencjał i ćwiczą logiczne myślenie. Wciągający scenariusz wzbogacony o najnowocześniejsze atrakcje i multimedialne technologie prowadzą dzieciaki przez grę, w której zdobywają punkty, rozwijają swoje „super-moce” i wygrywają nagrody. Wizyta w GOkidz! staje się niezapomnianą przygodą. Bezpieczeństwo zabawy gwarantuje doświadczona ekipa Animatorów oraz najlepszy, certyfikowany sprzęt od europejskich producentów. 

Oferta Parku obejmuje również możliwość organizacji niezapomnianych urodzin. GOkidz! oferuje również zajęcia edukacyjne dla dzieci takie jak robotyka, programowanie, trening twórczości, warsztaty plastyczne, czy zajęcia konstruktorskie.

Zabawa w najnowocześniejszym Parku Rozrywki dla dzieci w Małopolsce. 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci z programowania, robotyki, warsztaty plastyczne, konstruktorskie i trening twórczości. 

Możliwość organizacji niezapomnianych urodzin.

 

https://www.facebook.com/gokidzparkrozrywki/

 

 

Zajęcia muzyczne z Joszko Brodą w Galerii Bronowice

 

 

Nauka śpiewu tradycyjnych pieśni, warsztaty muzyczne i odkrywanie kultury folklorystycznej. Brzmi dobrze? - 14 września Joszko Broda zaprasza na bezpłatną lekcję pokazową do Galerii Bronowice. „Szkoła z lasu” to nowy projekt artysty skierowany do dzieci z zerówek i szkół podstawowych.

Naukowcy nie mają wątpliwości, że muzyka powinna towarzyszyć dzieciom od najmłodszych lat. Bodźce, które ona dostarcza, pobudzają rozwój mózgu i układu nerwowego, wpływają również na kształtowanie osobowości dziecka. Nauka gry na instrumentach wzmacnia pamięć, uwrażliwia, uczy systematyczności i koncentracji. Jest przy okazji - po prostu - przyjemna.

 

Szkoła z lasu to nowatorski projekt, w którym artysta podzieli się swoimi umiejętnościami z najmłodszymi. Podczas cotygodniowych, godzinnych spotkań, dzieci będą uczyły się śpiewu tradycyjnych pieśni ludowych oraz gry na unikalnych instrumentach etnicznych. O tym, jak będą wyglądały warsztaty, będzie można się przekonać 14 września w Strefie Relaksu i Video Games na parterze Galerii Bronowice. W godzinach 12:00 - 13:00 dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnej lekcji pokazowej.

Zajęcia w Szkole z lasu są płatne, zapisy prowadzone są do końca września – szczegóły na stronie http://joszkobroda.pl/szkolazlasu/

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl