Wybierz miasto:

Miasto:

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN

Adres:
ul. Św. Sebastiana 9, 31-049 Kraków
Godziny:
PONIEDZIAŁEK I NIEDZIELA NIECZYNNE
wtorek – piątek 9.00 – 15.00
sobota 12.00 – 18.00


Kasa biletowa zamykana jest na 30 minut przed zamknięciem Muzeum.

Telefon:
Pokaż numer

Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN zaprasza na wystawy stałe i czasowe, które łączą w sobie świat nieożywiony z żywą fauną i florą. Można tu zobaczyć duże kręgowce żyjące w epoce lodowej z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego oraz czaszki mamutów; wystawę akwarystyczną (18 akwariów) przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne m.in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb.

 

 

 

Aktualne wystawy:

 

Świat łowców mamutów, Paleolit - przyroda i sztuka Woda - podstawa życia na Ziemi, Stawonogi, Muszka w bursztynie, Żywe zwierzęta egzotyczne, Świat gadów, Las tropikalny, Rozmowa z kamieniem - wystawa minerałów i skamieniałości, Mięczaki świata, Fauna Polski (nowa wystawa od września).

Bardzo ciekawa jest też ekspozycja z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami (30 terrariów). Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum, jest wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin tropikalnych. Wśród nich są również te, które znalazły zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym - puchowiec, drzewo kalebasowe, banany, kawa, wanilia, pomelo czy bawełna. Dla pasjonatów przyrody nieożywionej przygotowano wystawę skamieniałości i minerałów z pięknymi geodami, pirytem, różami pustyni czy kamieniami ozdobnymi. Przydacznia olbrzymia - największy małż na świecie, to jeden z najciekawszych okazów ekspozycji poświęconej mięczakom, bogatej w gatunki rodzime jak i z całego świata.

 

Muzeum organizuje także warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie z przewodnikiem oraz imprezy urodzinowe.

 

Opinie

Opinie

Napisz opinię o "Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl