Wybierz miasto:

Miasto:

Obozy konne młodzieży na Mazurach

Wiek: 12-13, 13-15

Obozy jeździeckie na Mazurach organizujemy już ponad 20 lat dlatego nasz bogaty program zadowoli nawet najbardziej wymagających. Obóz jest skierowany do osób, które nigdy nie miały styczności z końmi jak i do osób zaawansowanych. Uczestnicy są zakwaterowani na terenie stadniny, a więc spędzają czas z końmi praktycznie na okrągło. Pomimo jeździeckiego charakteru, na naszych obozach roi się od zajęć dodatkowych. Poniżej postaramy się przybliżyć program naszych obozów konnych.

 

Wiek 12-18 lat

Ilość uczestników: maksymalnie 52 osób (domki 28, pokoje 24)

7 dni, przyjazd w niedzielę, wyjazd w sobotę. 6 noclegów. 6 jazd + 1 jazda sprawdzająca

 

 

REZERWACJE

TUTAJ

 

 

PROGRAM OBOZU JEŹDZIECKIEGO

 • Jazda konna – Jazda konna to podstawa naszych obozów. Zajęcia odbywają się codziennie. Podczas obozu przewidujemy 6 jazd + jazda sprawdzająca. W zależności od realizowanego programu kursanci jeżdżą na ujeżdżalni lub w terenie. Dla osób bardziej zaawansowanych odbywają się treningi skoków przez przeszkody na ujeżdżalni lub w terenie (cross). 
 • Weterynaria – Każdy z uczestników dostaje pod opiekę jednego konia którego, pod okiem instruktora, pielęgnuje oraz w razie potrzeby wykonuje wszelkie drobne zabiegi weterynaryjne np. zasmarowanie obtarcia, pielęgnowanie kopyt, rozczesanie grzywy i ogona itp.
 • Wachty stajenne – W dniu wachty stajennej, wybrane osoby wraz z instruktorem pełnią dyżur w stajni i są odpowiedzialni za nakarmienie, posprzątanie w boksach, wyprowadzanie koni na padok itp.
 • Wykłady jeździeckie – Nauka jazdy konnej warto żeby była podparta odpowiednia wiedzą teoretyczną. Dodatkowo uczącym się w raz z nowo poznaną wiedzą nasuwają się kolejne pytania. Wieczór to dobry moment na omówienie teorii oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.
 • Pławienie koni – Jest to jedna z największych atrakcji naszych obozów. Dzięki temu, że jezioro Śniardwy jest dosyć płytkie, konie chętnie wchodzą do wody, pływają, biegają i bawią się. (poza programem)
 • Program dodatkowy – Zawiera w sobie dodatkowe atrakcje, które odbywają się pomiędzy jazdami konnymi:
 1. Zajęcia sportowe i biegi przełajowe, wyjścia krajobrazowe
 2. Woltyżerka
 3. Kąpiele w jeziorze Śniardwy
 4. Ogniska i śpiewanki
 5. Podchody i gry terenowe
 6. Podchody i gry terenowe, dla chętnych również gra nocna.
 7. Dla chętnych dodatkowe jazdy w cenie 80 zł lub treningi indywidualne z trenerem jeździectwa w cenie 160zł

 

REZERWACJE

TUTAJ

 

 

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA

 

7:00 Wachta stajenna (część uczestników wg grafiku)
7:45 Pobudka + rozruch poranny
8:30 Śniadanie
9:30 Czyszczenie koni, przygotowanie do jazdy
10:00 – 14:30 Jazdy konne I część; czas wolny; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe , wykłady, zajęcia szkoleniowo jeździeckie (podział wg grup)
14:30 Wachta stajenna/weterynaria koni
15:00 Obiad
16:00 – 18:00 Jazdy konne II część; gry i zabawy ruchowe/świetlicowe; część wykładowa
18:00 – 19:00 Wachta stajenna; zajęcia z końmi (weterynaria, rozczyszczanie koni)
19:00/19:30 – kolacja
20:00 – 21.00 część wykładowa; zajęcia aktywizująco – integracyjne
22:00 – cisza nocna

 

LOKALIZACJA

 

Folwark Dziubiele Małe . położony na malowniczych wzgórzach północnego brzegu jeziora Śniardwy , wśród lasów i łąk, 10 km od Mikołajek i 18 km od Orzysza. Folwark jest odosobnioną posesją na terenie której znajduje się część hodowlana, jeździecka oraz mieszkalna. Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domków. Całość otaczają padoki po których cały czas chodzą konie. Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.

 

 

REZERWACJE

TUTAJ

 

 

ZAKWATEROWANIE

 

Domki drewniane 4 osobowe bez łazienek. Łóżka piętrowe. Należy zabrać własny śpiwór, prześcieradło i poduszkę-jaśka do spania. Budynek sanitarny znajduje się 10 m od domków. Do dyspozycji uczestników jest sala kominkowa w budynku głównym, w którym znajduje się kuchnia oraz stołówka. Wszyscy uczestnicy obozu samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich domkach i wokół nich.

Pokoje 4 osobowe w domu. Łazienka na 2 pokoje. Łóżka piętrowe. Wszyscy samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich pokojach. Należy zabrać własny śpiwór, prześcieradło i poduszkę-jaśka do spania. Warunki zakwaterowania zbliżone do warunków panujących w schroniskach górskich. Do dyspozycji uczestników jest sala kominkowa w budynku głównym, w którym znajduje się kuchnia oraz stołówka. Wszyscy uczestnicy obozu samodzielnie sprzątają i dbają o czystość w swoich kwaterach i wokół nich.

 

WYŻYWIENIE

 

3 nieporcjowane posiłki dziennie plus podwieczorek. Należy zabrać ze sobą naczynia  harcerskie lub turystyczne :   menażka (lub talerze na   pierwsze i drugie danie), niezbędnik  (sztućce) oraz kubek.  Napoje do picia dostępne są na bieżąco. Uczestnicy samodzielnie myją swoje naczynia.

 

CENNIK

 

Wybór opcji dodatkowych jest możliwy podczas rezerwacji obozu.

Jeśli chcieliby Państwo aby płatność za wyjazd została rozłożona na więcej niż 2 raty, po dokonaniu rezerwacji prosimy o kontakt tutaj w celu ustalenia ilości i wysokości rat.

 


ZNIŻKA – 10%

Przy rezerwacji i wpłacie zaliczki w miesiącach LUTY – MARZEC 2023r.
KOD : obozy.2023.02 ( możliwość wpisania kodu podczas rezerwacji)

 

 

OBÓZ
Podstawowy, tygodniowy pobyt na obozie
1800 zł

TRANSPORT zorganizowany
Ryczałtowa opłata za transport autokarowy. Niezależnie od tego czy przejazd jest w obie tylko w jedną stronę cena jest taka sama.
280 zł

DIETA
Opłata za wybranie specjalnego wyżywienia. Możliwe diety to :
1. Wegetariańska
2. Wegańska
3. Bezglutenowa
4. Bezmleczna
190 zł

POBYT MIĘDZY TURNUSAMI
Przy rezerwacji wielu turnusów pod rząd możliwy jest pobyt uczestnika między turnusami. (Cena obejmuje jeden nocleg, wyżywienie i opiekę opiekuna. Cena nie obejmuje jazdy konnej)
250zł

 

DODATKOWE JAZDY
Dodatkowa jazda w grupie podczas obozu
80 zł

JAZDA INDYWIDUALNA
Jazdy indywidualne ustalane są na bieżąco z kierownikiem obozu.
160 zł

 

 

REZERWACJE

Obóz jeździecki Mazury - PATATAJ 2022

 

 

PATATAJ JAZDA KONNA

 

  Kanie ul. Krótka 9 05-805 Otrębusy

 

  https://patataj.com/

 

 

biuro@patataj.com  

 

 

518 444 204

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl