Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

W co bawić się z dziećmi na plaży w wakacje?

2020-06-12

Rodzinne wakacje nad morzem to przede wszystkim czas spędzany razem. Poznaj 10 niezawodnych pomysłów na kreatywne gry i zabawy na plaży, które wypełnią czas maluchom i sprawią radość dorosłym!

 

 

Tor przeszkód

 

 

   Plażowy tor przeszkód sprawdzi się jako rozrywka dla bardziej aktywnych maluchów. Jego trasę zawsze należy dostosować do wieku i możliwości naszych pociech. Oprócz klasycznych przeszkód takich jak slalom pomiędzy babami z piachu, czy przeskakiwanie dołków wykopanych w piachu tor warto urozmaicić stacjami, na których trzeba trafić kamyczkiem do wiaderka, albo przeczołgać się pod nisko ustawioną poprzeczką z patyków.

 

   

 

Kto wykopie najgłębszy dołek?

 

   Trzy, dwa, jeden, start! Zawody w kopaniu dołków w piasku to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych zabaw na plaży. Wystarczy mieć dobra łopatkę i można ruszać do boju. Głębokość wykopanego dołka można sprawdzić wlewając do niego wodę wiaderkiem, albo… wskakując do środka!

 

 

Klasy na piasku

 

   Na piasku rysujemy rząd 6 takich samych kwadratów, a na ich końcu półokrąg podzielony na pół. Na każdym z pól wpisujemy cyfrę od 1 do 8. Pierwszy gracz rzuca kamyczkiem celując w pole z numerem 1 i – jeżeli trafi – skacze na jednej nodze kolejno po wszystkich polach. Na pola oznaczone nr 7 i 8 gracz wskakuje obunóż, obraca się i skacząc wraca do pola z numerem 1. Następnie rzuca kamykiem w pole nr 2 i rozpoczyna skakanie od nowa. Jeżeli gracz nie trafi kamyczkiem w kolejne pola do gry przystępuje następna osoba. Wygrywa ten, kto jako pierwszy rzuci kamyczkiem na pole z numerem 8 i przeskoczy wszystkie pola.

 

 

Kalambury

 

 

   Do grania w kalambury na plaży będzie nam potrzebny kawałek mokrego piasku i długi patyk. Podczas gdy jedna osoba rysuje hasło z ustalonej wcześniej kategorii, reszta rodziny zgaduje co przedstawia rysunek. Dodatkowym utrudnieniem będzie gra nad samym brzegiem morza, gdy każda kolejna fala będzie groziła zalaniem fragmentu powstającego rysunku.

 

 

Kapsle na plaży

 

    Do kapslowego wyścigu może przystąpić wielu graczy należy tylko pamiętać, żeby ich kapsle różniły się od siebie. Zabawę zaczynamy od narysowania na piasku toru, po którym będą poruszać się kapslowe pionki. Na torze ustawiamy różne przeszkody, tworzymy slalomy z foremek, usypujemy górki z suchego piasku i kopiemy dołki. Grę zaczynamy ustawiając kapsle wszystkich graczy na starcie – jeden obok drugiego, wierzchnią stroną do ziemi. Kapsle przesuwamy do przodu pstrykając w pofalowany bok. Wypadnięcie poza linię toru oznacza stratę kolejki.

 

 

Morski świat w pudełku

 

    Diorama, czyli trójwymiarowa makieta to doskonały pomysł na zajęcie dla kreatywnych dzieciaków. Samą dioramę wygodniej będzie wykonać po powrocie do Domów Morskich, ale pomysły na jej przyozdobienie i materiały potrzebne do odtworzenia morskiego świata warto zebrać w trakcie spaceru po plaży. Tekturowe pudełko (może być na przykład po butach) ustawiamy tak, żeby miało tylną ścianę, podstawę, sufit i dwie ściany po bokach i zachęcamy dziecko do stworzenia w środku bajkowego, morskiego świata. Na ścianach pudełka można przykleić kolorowe rysunki ryb i ptaków, do wewnątrz nasypać troszkę piasku, na dnie przymocować muszelki, małe kamyczki czy kawałki wodorostów i ustawić łódkę z papieru. W tworzeniu morskiego krajobrazu ogranicza nas tylko wyobraźnia!

 

 

 

W tworzeniu morskiego krajobrazu ogranicza nas tylko wyobraźnia!

 

 

Poszukiwanie skarbów

 

 

   Poszukiwanie skarbów to zabawa na chłodniejszy dzień, gdy można wybrać się na długi spacer. Na wcześniej przygotowanych kartkach papieru wypisz listę skarbów – np. cztery szyszki, trzy różowe muszelki, jedno zielone szkiełko, dwa biało-czarne kamienie itp. Rozdaj listy uczestnikom zabawy i ruszajcie na spacer. Po powrocie do Domy Morskie sprawdźcie wspólnie, czy maluchom udało się odnaleźć wszystkie skarby.

 

 

Gorąca piłka plażowa

 

 

   Uczestnicy zabawy siadają na piasku w kole. Jak najszybciej podają sobie z rąk do rąk dużą, dmuchaną piłkę plażową. W środku koła siedzi osoba kierująca grą, która ma zamknięte oczy i co jakiś czas woła STOP! Gracz, który w tej chwili trzyma piłkę wypada z gry. Wygrywa uczestnik, któremu uda się najdłużej uniknąć trzymania piłki.

 

 

 

  Wspólnie spędzony czas w  gronie rodzinnym jest okazją do utrzymywania dobrych relacji z  najbliższymi, poświęć swoim dzieciom jak najwięcej czasu podczas wakacji.

 

 

Zamki, piramidy, żółwie, a nawet... bałwany!

 

   Z piasku da się zbudować prawie wszystko, więc nie warto ograniczać wyobraźni jedynie do klasycznych zamków otoczonych głęboka fosą. Spróbujcie stworzyć razem fantazyjne zwierzęta, wznieść wysokie wieże i piramidy, a nawet ulepić z piasku… bałwana! Może mieć uśmiech z muszelek,  na głowie słomkowy kapelusz i okulary słoneczne na nosie z patyka.

 

Latawce, dmuchawce, wiatr

 

   Wietrzne dni i szerokie, bałtyckie plaże doskonale nadają się do puszczania latawców. Najmłodszym na pewno spodobają się kolorowe latawce z rysunkami bohaterów ulubionych bajek, a obserwowanie jak tańczą hen wysoko na niebie sprawi radość całej rodzinie.

 

 

 

 

Zaplanuj wakacje z dziećmi w Jantarze i zarezerwuj swój Dom Morski już dziś!

 

Zapraszamy! ⇒Sprawdź naszą ofertę

 

Tekst powstał w oparciu o udostępnione treści z blogu

 

 

Aktualna oferta Domów Morskich:

 

Pojedyncze domki wolne w czerwcu (poza Bożym Ciałem).

26.06 - 03.07
Dom jednopoziomowy z 1 sypialnią dla max 3 osób
Dom dwupoziomowy z 2 sypialniami od 4-6 osób

Wolne terminy we wrześniu.


Grupa: https://www.facebook.com/groups/3833386470065598/

 

 

Bezpieczeństwo w Domach Morskich:

 

Każdy z domków ma osobne wejście, bramę swój prywatny ogród lub taras. Wszystkich domków jest tylko 20 na terenie 1,5 ha. Każdy z domków ma swoją kuchnię w pełni wyposażoną więc goście są w pełni niezależni. Domki są starannie dezynfekowane i wietrzone.

 

Na terenie obiektu znajduje się aż 7 stacji dezynfekujących, tablice informacyjne, środki do dezynfekcji, których możecie używać według własnej potrzeby. Wiata grillowa jest dezynfekowana codziennie tak jak sprzęty sportowe (plus po użytkowaniu każdego z Gości). W recepcji może przebywać max 1 osoba.

 

 

DOMY MORSKIE
ul. Rybacka 15A

82-103 JANTAR
tel. 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

https://domymorskie.pl/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.