Stacja Zdrowie to gabinet fizjoterapeutyczny, w którym prowadzone są także zajęcia grupowe (ogólne, dla mam z maluszkami oraz dla kobiet w okresie ciąży), treningi indywidualne, a także warsztaty teoretyczno-praktyczne. Tu prowadzona jest kompleksowa fizjoterapia kobiet, zwłaszcza w okresie ciąży i połogu, w tym terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz dolegliwości ze strony mięśni dna miednicy.
Zajmujemy się między innymi:
- fizjoterapią uroginekologiczną, w okresie ciąży i po porodzie,
- fizjoterapią sportową i ortopedyczną,
- dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa,
- napięciowymi bólami głowy, skutkującymi m.in. migrenami.
Więcej informacji o nas znajdziesz na www.stacjazdrowie.com
Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie
Profilaktyka występowania oraz zwalczanie dolegliwości obecnych u kobiet w wymienionych okresach przy użyciu terapii manualnej, masażu, pracy na tkankach głębokich, kinesiotapingu, ćwiczeń. Wzór zgody lekarskiej dla kobiet w ciąży.
Terapia obejmuje między innymi:
- dolegliwości bólowe charakterystyczne dla okresu ciąży i połogu, takie jak: bóle kręgosłupa, bóle miednicy, bóle w okolicy spojenia łonowego, bóle kości ogonowej, bóle podżebrowe,
- rozstęp mięśnia prostego brzucha w ciąży lub po porodzie,
- opracowanie blizny po cesarskim cięciu i po nacięciu krocza,
- problemy w obrębie mięśni dna miednicy.
Fizjoterapia ortopedyczna
Obejmuje diagnostykę funkcjonalną oraz zmniejszenie występujących dolegliwości bólowych, przygotowanie do planowanego zabiegu, a także rehabilitację pooperacyjną. Podczas wizyty wykorzystywane są różne techniki fizjoterapii, w tym: terapia manualna, masaż tkanek głębokich, kinesiotaping, PNF, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Terapia dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta tak, by w efekcie umożliwić powrót do pełnej sprawności.
Terapii podlegają między innymi:
- bóle i zwyrodnienia stawów kończyn,
- przeciążenia i naderwania mięśni,
- zwichnięcie lub skręcenie stawu,
- zespoły chorobowe: łokieć tenisisty i golfisty, cieśń nadgarstka, kolano skoczka,
- przebyta: artroskopia stawu kolanowego, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL, tylnego PCL, szycie lub usunięcie łąkotki.
Fizjoterapia sportowa
Kompleksowa rehabilitacja uszkodzeń i przeciążeń powstałych w wyniku uprawiania różnych dyscyplin sportowych, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. Terapia ma na celu powrót pacjenta do pełnej sprawności po urazach oraz zapobieganie ich powstawaniu poprzez odpowiednie przygotowanie do sezonu, na przykład biegowego i obejmuje między innymi:
- uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) lub tylnego (PCL),
- uszkodzenie więzadła pobocznego piszczelowego (MCL) lub strzałkowego (LCL),
- uszkodzenie łąkotki,
- zerwanie ścięgna Achillesa,
- uszkodzenie stożka rotatorów.
Przed powrotem do codziennych aktywności i treningów polecamy pacjentom trening medyczny pod okiem fizjoterapeuty - dobierany indywidualnie, utrwalający efekty fizjoterapii i prawidłowe nawyki, przygotowujący do podjęcia uprawianych wcześniej aktywności.
Trening dna miednicy - profilaktyka
Ćwiczenia profilaktyczne poprawiające kondycję mięśni dna miednicy, przygotowujące je do okresu ciąży i porodu, a także zmniejszające ryzyko powikłań w połogu i w życiu codziennym każdej kobiety. Trening prowadzony jest w formie 8 spotkań trwających 1,5 h. Na każdym z nich omawiane jest nowe zagadnienie teoretyczne, a następnie przeprowadzane są ćwiczenia, których celem jest wyrobienie prawidłowych nawyków w życiu codziennym, a także poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy i całego ciała.
Zajęcia grupowe
Ćwiczenia ogólnorozwojowe, prozdrowotne, zawierające w sobie zarówno elementy wzmacniające i wytrzymałościowe, jak i rozciągające, relaksacyjne. Wśród zajęć proponujemy między innymi Trening stabilizacyjny, Pilates z aktywnością mięśni dna miednicy, Zdrowy kręgosłup i Stretching - pełen opis znajdziecie na dole, razem z grafikiem. Szczególnie polecamy Trening medyczny, umożliwiający bezpieczny powrót do aktywności po urazie bądź zabiegu (terminy ustalane są indywidualnie).
Zajęcia grupowe w ciąży i po porodzie
Ćwiczenia dla przyszłych mam, chcących zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Na zajęcia w ciąży zapraszamy od 14 tygodnia, za zgodą lekarską. W I trymestrze można uczestniczyć w ćwiczeniach, jeśli przed ciążą prowadziło się aktywny tryb życia i lekarz prowadzący nie widzi ku temu przeciwwskazań. Dla mam proponujemy zajęcia, na które mogą przyjść ze swoim maluszkiem bądź grupy ogólne (po połogu). Szczególnie polecamy warsztaty dotyczące treningu dna miednicy. Pełną listę zajęć znajdziecie na dole, razem z grafikiem.
Warsztaty teoretyczno-praktyczne
Celowane warsztaty poruszające tematy ważne dla każdej kobiety. Przedstawimy m.in. istotę profilaktyki i treningu dna miednicy na co dzień, a także w ciąży i po porodzie, przybliżymy zagadnienie rozstępu mięśnia prostego brzucha, a także dlaczego warto postawić na aktywność fizyczną w każdym okresie swojego życia, także w ciąży i połogu. Pokażemy, jak dbać o swoje dziecko, by rozwijało się prawidłowo, na co zwrócić uwagę, a także przeszkolimy w zakresie pierwszej pomocy.
Informacje o nadchodzących warsztatach ("Trening dna miednicy w czynnościach dnia codziennego, w ciąży i po porodzie" oraz "Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie") znajdziesz na naszym profilu fb: www.facebook.com/stacjazdrowiecom :)
Indywidualne warsztaty chustonoszenia
Podczas spotkania przedstawimy wszelkie korzyści noszenia dziecka w chuście, dlaczego tak ważne jest jego prawidłowe ułożenie, jakie są podstawowe zasady motania, a także odpowiemy na wszelkie nurtujące Was pytania. Czas trwania warsztatu to około 1,5 h.
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":