Slaapraad
Dlaczego

warto się zapisać:

BabyGo

Najbardziej wiarygodna

BAZA INFORMACJI DLA RODZICÓW w krakowie

El Bombo szkoła języka hiszpańskiego


, , , .

Dzielnica:

Adres firmy:

ul. Syrokomli 11/8a, Kraków

Witryna firmy:

http://www.elbombo.pl/

Numer telefonu:

600 283 026

Pełen opis:

 

 

 El Bombo to szkoła językowa specjalizująca się w nauczaniu j. hiszpańskiego dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Program, według którego uczymy, w sposób muzyczno-ruchowy, to Niños Musicales. Metodyka zajęć Niños Musicales oparta jest na programach nauki języka angielskiego autorstwa Anny Rattenbury, stworzonych w 2003 roku – Musical Babies, oraz Musical English.
Niños Musicales to nie tylko zajęcia stricte językowe, to także program, w którym nieodzowną rolę pełni muzyka. Zarówno klasyczna-słuchana, towarzysząca grze na prostych instrumentach perkusyjnych, czy muzyka piosenek używanych podczas zajęć. Na zajęciach śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach i ruszamy się, a wszystko to w języku hiszpańskim. ​
Po co dzieci przychodzą na lekcje języka hiszpańskiego? Odpowiedź brzmi: żeby się dobrze bawić! Tak właśnie jest na zajęciach hiszpańskiego Niños Musicales. Dzieci bawią się i nie zdając sobie z tego sprawy uczą się nowego języka. Umysł małego dziecka jest niewiarygodnie przygotowany na przyswajanie nowych wiadomości, które na naszych lekcjach podawane są w atrakcyjnej, przyjaznej formie. Kierujemy się zasadą, że aby rozruszać głowę, trzeba najpierw rozruszać ciało.
Na zajęciach w El Bombo dzieci poznają język hiszpański w sposób trwały, ale jednocześnie przyjemny, niejako mimowolnie, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Uczestnicząc początkowo w naśladowaniu często śmiesznych czynności do piosenek i rymowanek, powoli dołączają się do śpiewania ich z kilkoma wyrazami, następnie zbiorem wyrazów, aż śpiewają całe piosenki i mówią rymowanki. Dzieci uczą się także języka poprzez urozmaicone zabawy ruchowe i taniec.
Cały zasób słownictwa wprowadzanego podczas zajęć poparty jest różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, tj. kartami obrazkowymi, maskotkami, zabawkami, planszami dydaktycznymi, oraz matami edukacyjnymi, wykorzystywanymi od lat w programach Musical Babies i Musical English.
Realizowany podczas zajęć dla dzieci materiał podzielony został na bloki tematyczne
(np. kolory, zwierzęta domowe itp.), pozwalające także na rozwijanie wszechstronnych umiejętności z innych dziećmi, które nie są bezpośrednio związane z nauką języka obcego, np. z zakresu muzyki, rytmiki, oraz motoryki małej, jak i wiedzy ogólnej m. in. ekologii.  Priorytetowy aspekt zajęć dla dzieci to prawidłowa wymowa. Ilość poznanych słówek na tym etapie nauki jest mniej ważna aniżeli strona fonetyczna, czyli wspomniana wymowa. Sukcesem w nauczaniu dzieci do 6 roku życia jest odpowiedni wzorzec, dlatego też zdobyte umiejętności prawidłowej wymowy stanowią fundament dalszej nauki języka obcego. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia są w takim wieku, że ich narządy mowy są bardzo elastyczne, ponadto posiadają one zdolności w zakresie wykorzystania tego potencjału, dzięki czemu bez problemu potrafią nauczyć się nawet najtrudniejszych dźwięków. Jest to umiejętność, która zaczyna zanikać wraz z wiekiem. Zakorzenione w dzieciństwie błędy są często później trudne do zniwelowania, w związku z czym odpowiednie, regularne ćwiczenie prawidłowej wymowy i intonacji jest bardzo ważne w przypadku dzieci. W późniejszym wieku będzie czas na imponującą ilość nowych słówek i poprawną gramatykę, a tak naprawdę, osoba ucząca się, będzie miała na to czas przez całe życie.
Ważnym elementem na płaszczyźnie edukacji małych dzieci jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa oraz koniecznej na tym etapie rutyny, dlatego też wszystkie zajęcia dla dzieci mają określone składowe. Na każdej lekcji jest bardzo dużo ruchu i muzyki, co korzystnie wpływa na proces poznawczy dziecka.  Dzięki „kontrolowanej” zabawie twórczej, dzieci uczą się, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach. Bogata i zróżnicowana gama autorskich materiałów dydaktycznych  jest wykorzystywana na każdych zajęciach.

 

 

 

 

 

Krótki opis:

 
Co robi dziecko na zajęciach Niños Musicales w El Bombo?
 • ​​poznaje słowa i zwroty hiszpańskie w sposób „niezmywalny” z pamięci w połączeniu z muzyką i ruchem, poprzez zabawne piosenki i rymowanki
 • uczy się przez zabawę i bogato zróżnicowane autorskie pomoce dydaktyczne
 • uwrażliwia się na język hiszpański oraz
 • wykształca zdolność logicznego myślenia
 • ​uczy się prawidłowej wymowy
 • ​nabywa zdolności efektywnego uczenia się języka
 • wykształca wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów, tańca i ruchu

2 opinie dla El Bombo szkoła języka hiszpańskiego

 1. Oceniony 5 na 5.

  Maja

  Pani Tamara jest rewelacyjna! Nasz synek był zachwycony zajęciami:) Wesoło, z pomysłem, kreatywnie. Warto korzystać z zajęć.

 2. Oceniony 5 na 5.

  Magda

  Energetyczne, wesołe zajęcia z dawką melodyjnego języka:) Bardzo polecam zajęcia w El Bombo!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *