Wybierz miasto:

Miasto:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Adres:
os. Zgody 1, 31-949 Kraków
Telefon:
Pokaż numer

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta jest gminną instytucją kultury o ponad 20-letniej tradycji zarówno w zakresie upowszechniania kultury jak i animacji społeczności lokalnej. Ośrodek powstał z połączenia klubów działających na terenie czterech dzielnic Nowej Huty, mających już wówczas swoją historię i tożsamość. Ta patchworkowa konstrukcja stanowi o naszym charakterze i wyjątkowości. Pracujemy przede wszystkim dla mieszkańców Nowej Huty, ale i całego Krakowa.

Zajmujemy się zarówno organizacją małych, lokalnych akcji jak i masowych koncertów czy imprez. Od ponad 10 lat jesteśmy współorganizatorem największego nowohuckiego projektu kulturalno-społecznego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!.

Realizujemy także projekty promujące lokalne tradycje i zwyczaje, m.in. Chata wiejska z tradycjami oraz Festiwal Zaklęte w Dyni. Od 5 lat angażujemy się w prowadzenie Nowohuckiej Akademii Seniora - jednego z pierwszych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Krakowie. Jesteśmy blisko nowohucian i staramy się zaspokajać potrzeby kulturalne najmłodszych, dorosłych i najstarszych mieszkańców. Integrujemy ich, bywamy dla nich drugim domem. Jesteśmy po to, żeby rozwijać zainteresowania i umiejętności oraz dawać radość tworzenia. Dla nas kultura to nie tylko atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego, ale i inspiracja do rozwoju życia społecznego.

 

 

Wydarzenia & Blog:

Napisz opinię o "Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem gwiazdki (*).

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl